29.3.2019, Milan Šurkala, aktualita

Mobilní technologie společnosti Huawei u mnoha států vzbuzují obavy ze špehování. Velká Británie se jich bojí ale z jiného důvodu. Huawei dle posledního auditu předvádí velmi špatné programovací praktiky.

reklama
Klasika | od: Dojigiri (52)  29.3.201912:52
No, jak už jsem zmiňoval jinde, tohle je v SW celkem klasika. Důležitý jsou featury a vyřešení nejhorších bugů, aby ten soft jakž takž běžel a každou chvíli nepadal, a na zabezpečení povětšinou každej zvysoka ... protože na to už nemají kapacity ­(programátorů je nedostatek a jejich čas je drahej­). V lepším případě mají unit testy, v horším ani to ne, o automatizovaných integračních testech finálních binárek na skutečným hw si tak leda nechat zdát ­(protože to není jednoduchá věc = je to drahý­).

A co jsem měl tak možnost vidět při práci v různých ­(západních!!­) firmách tak silně pochybuju že ostatní výrobci jsou na tom nějak extra líp. Například různý ­(starý­) verze OpenSSL včetně občas vykopírovaných jednotlivých souborů v rámci různých projektů jedný firmy je taková klasika že to až hraničí s klišé, to jsem zažil víckrát osobně :D

Ideálně ještě máte 3rd party library s různými interními patchi, takže jí už nikdy nikdo neupgraduje protože by nastal masivní merge conflict a něčemu takovýmu se každej radši zdaleka vyhne :­-­))
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
tak si kupte | od: eMKejx (24)  29.3.201910:50
vsetci LinkSys zariadenia, nech tie pecka pozerate spolu s Trumpikom
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
čína | od: Andir (428)  29.3.20199:54
na vše od čínanů a hlavně na ně se musí dávat pozor, nikdy se komoušům nedá věřit
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(4)
Re: čína | od: Johnn195 (25)  29.3.201912:34
Věřit se nedá nikomu, proto také existují kontroly
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Re: čína | od: Andir (428)  29.3.201913:36
u číny bych tu nedůvěru alespon zdvojnásobil :D stačí kouknout jak se chová k svým lidem jak asi se dívá na ostatní hlavně jako největší hrozba svobodného světa.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(3)
Re: čína | od: wrah666 (2382)  29.3.201914:25
Největší hrozba pro sgresory, flákače a parazity. Čína se ke svým obvčanům chová příšerně. Fakt. Namísto aby vyplácela ­"dávky­" tak přidělí práci. A namísto aby PO terroristickém útoku pěkně rychle sbalili oběti do pytlů a řekli, že si na to musíme zvyknout, tak zavírají terroristy. Ve stádiu přípravy, tudíž BEZ mrtvol.

Plus bych sí dovolil podotknout, že věci z číny prohlíželo právě kvůli paranoie stovky expertů a NIKDY nic nenašli. Kdežto u USA vykecal vojín Manning, že máte jistotu :­) ­(aktivního odposlechu­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(3)
:) | od: wrah666 (2382)  29.3.20198:29
Paráda je samotné načasování. Npařed je zabádění výrobku kategoricky zakázáno, dokonce s velkohubým prohlášením, že ohrožuje národní bezpečnost a teprve potom se někdo začne zajímat, jaké to vlastně má vlastnosti. Jen doufám, že z nich HW vytáhne exemplárně příšernou částku za poškození dobrého jména bezúhonné společnosti. Vzhledem ke způsobené škodě by byla přiměřená žaloba v žádu stovky miliard či víc :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(3)
Re: :) | od: pietrolbc (70)  29.3.20198:52
No vzhledem k tomu ze HW vykazal za minuly rok ekonomicky rust pomluvam navzdory, tak bude asi dost tezke prokazat nejakou realnou skodu :D ne ze bych to tem UK saskum nepral, to zase jo ;)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(1)
Velká Británie je dnes národ šašků. | od: Pavel Matějka (679)  29.3.20197:50
Nebo vlastně ne národ, ale stát.

USA už Huawei nehodlají zakazovat ­- stačí jim, že jim Evropa vlezla do zadele a Hauwei odmítá. Samy si pak budou užívat levnou, kvalitní a o generaci lepší čínskou techniku.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(8)  nízká(2)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.
Uživatelský profil Vám umožní u nás využívat několik zajímavých funkcí.