www.svethardware.cz
>
>
>

Velká Británie zakládá speciální oddíl na odhalování dronů pašujících drogy do věznic

Velká Británie zakládá speciální oddíl na odhalování dronů pašujících drogy do věznic
, , aktualita
Drony jsou malé a dají se snadno využít k přepravě lehkého nákladu na krátkou vzdálenost. To si uvědomili i lidé, kteří do věznic ve Velké Británii s pomocí bezpilotních letounů pašují drogy nebo elektroniku.reklama
Drony mohou sloužit k mnoha dobrým věcem. Můžou fungovat jako doručovací stroje či s pomocí připevněné kamerky mohou monitorovat okolí. Kvůli své šikovnosti se ale autonomní letouny dají velmi dobře využít i k negativním věcem. Velká Británie zaznamenala problém s drony, které využívají vězni ve vězení ke komunikaci a doručování zásilek zvenčí.

Jediné, co je potřeba, je levný dron, který zvládne unést lehký náklad. Takový stroj dovede dopravit do věznic drogy nebo mobilní telefony a Velká Británie se hodlá tohoto problému zbavit, aby věznice mohly být skutečně nápravnými zařízeními. Z toho důvodu britská vláda oznámila, že zakládá speciální oddíl sestávající z policistů a pracovníků ve vězení, který bude situaci kontrolovat a prošetřovat nelegální bezpilotní letouny a zejména jejich majitele.

Tým sestávající z policistů a vězeňské služby nicméně nebude vybaven speciálními orlími jednotkami, které by patřičné drony hned lovily a ničily. Takový speciální oddíl má francouzská armáda, která si cvičí skupinku orlů královských, aby byli schopní chránit určitá místa před nepřátelskými bezpilotními letouny. To se ve Velké Británii ale při honu za nelegálními doručovacími drony ve věznicích dít nebude.

Policisté a vězeňská služba ze speciálního britského týmu budou spolupracovat s jinými agenturami při sledování dronů při doručování do vězení a následné identifikaci osob, které se na operacích pašování drog či mobilních telefonů podílejí. Získané informace následně tým předá místním úřadům, aby podle nich jednali.

První Brit, který se podílen na pašování zboží do věznic s pomocí dronu, si loni v červenci vysloužil za svou činnost 14měsíční trest. Britská vláda se ale zmínila i o případu, který se vyskytl v říjnu loňského roku. Muž obdržel trest tří let a čtyř měsíců poté, co byl chycen u vězení ve Warringtonu a nesl s sebou drogy a právě dron na jejich přepravu. O dva měsíce později, v prosinci, byl udělen trest ve výši čtyř let a osmi měsíců jinému muži, který se vzduchem pokoušel přepravovat drogy a mobilní telefony přes stěny kolem věznice HMP Manchester. I na základě těchto případů se britská vláda rozhodla vytvořit speciální oddíl, aby používání dronů tímto nelegálním způsobem zamezila.

Zdroj: engadget.com
reklama
Nejnovější články
AOC vysílá na trh dvě herní LCD Agon s FreeSync AOC vysílá na trh dvě herní LCD Agon s FreeSync
AOC konečně vyslal na trh už dříve ohlášené herní monitory, a to 31,5palcový QHD AG322QCX s rozlišením QHD a 27palcový AG272FCX s Full HD. Oba jsou prohnuté a oba také podporují FreeSync.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Virus NSA pomáhá tvořit z počítačů slouhy pro těžbu Monera Virus NSA pomáhá tvořit z počítačů slouhy pro těžbu Monera
Kvůli americkým službám byl počítačový svět nedávno obohacen o útoky nových ransomwarů a nyní je na řadě jiný způsob, jímž se útočníci snaží s využitím našich počítačů vydělat peníze. Dělají si z nich otrocké systémy těžící kryptoměnu. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Gigabyte uvádí desku pro AMD EPYC Gigabyte uvádí desku pro AMD EPYC
Společnost Gigabyte si připravila novou základní desku MZ30-AR0, která je určena pro procesory AMD EPYC. Pokud máte zájem o sestavení serveru založeného na až 32jádrových procesorech AMD, zde je možnost. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
CryEngine ve verzi 5.4 zahrne podporu Vulkanu CryEngine ve verzi 5.4 zahrne podporu Vulkanu
Vývojáři CryEnginu se chystají přijít s novou verzí 5.4, která bude představovat důležitý krok pro rozšíření podpory Vulkanu. Tato nová verze má dorazit na konci července a její autoři nám poskytli možnost sledovat její vývoj.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Podivní sousedi: hnědý trpaslík býval uvnitř bílého trpaslíka Podivní sousedi: hnědý trpaslík býval uvnitř bílého trpaslíka
Asi 2700 světelných let od Země se nachází podivná dvojice hvězd, které okolo sebe aktuálně obíhají velice blízko, ale někdy v minulosti se měla jedna z nich nacházet uvnitř druhé. Jak je to vůbec možné?
Včera,  aktualita, Jan Vítek