www.svethardware.cz
>
>
>

Velká Británie zakládá speciální oddíl na odhalování dronů pašujících drogy do věznic

Velká Británie zakládá speciální oddíl na odhalování dronů pašujících drogy do věznic
, , aktualita
Drony jsou malé a dají se snadno využít k přepravě lehkého nákladu na krátkou vzdálenost. To si uvědomili i lidé, kteří do věznic ve Velké Británii s pomocí bezpilotních letounů pašují drogy nebo elektroniku.reklama
Drony mohou sloužit k mnoha dobrým věcem. Můžou fungovat jako doručovací stroje či s pomocí připevněné kamerky mohou monitorovat okolí. Kvůli své šikovnosti se ale autonomní letouny dají velmi dobře využít i k negativním věcem. Velká Británie zaznamenala problém s drony, které využívají vězni ve vězení ke komunikaci a doručování zásilek zvenčí.

Jediné, co je potřeba, je levný dron, který zvládne unést lehký náklad. Takový stroj dovede dopravit do věznic drogy nebo mobilní telefony a Velká Británie se hodlá tohoto problému zbavit, aby věznice mohly být skutečně nápravnými zařízeními. Z toho důvodu britská vláda oznámila, že zakládá speciální oddíl sestávající z policistů a pracovníků ve vězení, který bude situaci kontrolovat a prošetřovat nelegální bezpilotní letouny a zejména jejich majitele.

Tým sestávající z policistů a vězeňské služby nicméně nebude vybaven speciálními orlími jednotkami, které by patřičné drony hned lovily a ničily. Takový speciální oddíl má francouzská armáda, která si cvičí skupinku orlů královských, aby byli schopní chránit určitá místa před nepřátelskými bezpilotními letouny. To se ve Velké Británii ale při honu za nelegálními doručovacími drony ve věznicích dít nebude.

Policisté a vězeňská služba ze speciálního britského týmu budou spolupracovat s jinými agenturami při sledování dronů při doručování do vězení a následné identifikaci osob, které se na operacích pašování drog či mobilních telefonů podílejí. Získané informace následně tým předá místním úřadům, aby podle nich jednali.

První Brit, který se podílen na pašování zboží do věznic s pomocí dronu, si loni v červenci vysloužil za svou činnost 14měsíční trest. Britská vláda se ale zmínila i o případu, který se vyskytl v říjnu loňského roku. Muž obdržel trest tří let a čtyř měsíců poté, co byl chycen u vězení ve Warringtonu a nesl s sebou drogy a právě dron na jejich přepravu. O dva měsíce později, v prosinci, byl udělen trest ve výši čtyř let a osmi měsíců jinému muži, který se vzduchem pokoušel přepravovat drogy a mobilní telefony přes stěny kolem věznice HMP Manchester. I na základě těchto případů se britská vláda rozhodla vytvořit speciální oddíl, aby používání dronů tímto nelegálním způsobem zamezila.

Zdroj: engadget.com
reklama
Nejnovější články
Kopie egyptské hrobky vzniká i díky 3D tisku Kopie egyptské hrobky vzniká i díky 3D tisku
Staré památky nezůstanou nedotčené zubem času ani vandaly. Ani egyptská hrobka Sethiho I. nebyla ušetřena. Aby ale zůstala uchována ve své původní podobě, tým ze společnosti Factum Foundation vytváří s pomocí 3D tisku její kopii. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Studie odhaluje, že hráči MOBA mají vyšší IQ než hráči stříleček Studie odhaluje, že hráči MOBA mají vyšší IQ než hráči stříleček
Studiím tohoto ražení se obvykle moc nevěnujeme, ale když už máme závěr pracovního týdne před prodlouženým víkendem, nadneseme trošku odlehčené téma. Výzkumníci z Univerzity v Yorku se věnovali srovnání IQ hráčů MOBA a FPS. Co zjistili? 
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
IBM věří, že měděné spoje vydrží až do konce technologie CMOS IBM věří, že měděné spoje vydrží až do konce technologie CMOS
IBM samotné přišlo s využitím mědi pro propojení prvků v čipech vyráběných technologií CMOS už před dvaceti lety. Uvažovalo se přitom o tom, že měď v těchto čipech bude nahrazena grafenem, ale dle IBM to nenastane. 
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Video: NASA otestovala nadzvukový padák pro nový Mars Rover Video: NASA otestovala nadzvukový padák pro nový Mars Rover
NASA chce sice použít v podstatě stejný systém pro přistání roveru Mars 2020 jako v případě Curiosity, ale to neznamená, že všechny jeho součásti budou identické. Nyní byl otestován nadzvukový padák, který bude pro tuto misi využit.
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek
SilverStone RedLine RL07 chtějí zaujmout elegancí a sklem SilverStone RedLine RL07 chtějí zaujmout elegancí a sklem
Pokud dnes přijde na trh nějaká skříň patřící alespoň do střední třídy, můžeme si být téměř jistí dvěma věcmi. Nabídne bočnici se sklem, nebo rovnou celou ze skla a také LED podsvícení. Řada RedLine RL07 nabízí oboje ve dvojím provedení. 
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek