www.svethardware.cz
>
>
>

Velké firmy se spojují pro standardizaci technologií propojených domácností

Velké firmy se spojují pro standardizaci technologií propojených domácností
, , aktualita
Řada velkých společností a zdaleka nejen vyloženě technologických gigantů, spojuje své síly ve snaze standardizovat zařízení pro chytré či propojené domácnosti. Co by to nám jako zákazníkům mělo přinést?
K oblíbeným
reklama
Chytré zařízení by do našich domácností dodávala kdejaká společnost a zdaleka nejde pouze o asistenty typu Alexa, ale celou škálu produktů, jako jsou LED žárovky, termostaty a termo hlavice, zámky, elektrické zásuvky a vypínače, ovládání stínění oken, zkrátka vše, s čím denně manipulujeme a co lze nějakým způsobem ovládat. A to ještě nezmiňujeme všemožné spotřebiče.  
 
 
S rozmanitostí těchto produktů jde ruku v ruce i rozmanitost jejich výrobců a kdejaký z nich má vlastní produktovou řadu s vlastním ekosystémem, což zákazníky nutí k tomu, aby byli věrní stále jednomu výrobci. A to ne proto, že by stále nabízel to nejlepší, ale jednoduše proto, že to jinak bez výměny dříve zakoupených zařízení nejde či nemusí jít, abychom nebyli tak rezolutní. 
 
Firmy jako IKEA, Somfy, Schneider Electric, Signify (dříve Philips Lighting) Google, Apple, Amazon či Silicon Labs tak přichází s iniciativou zvanou Project Connected Home over IP. Ta má zahrnovat nový, bezplatný standard pro konektivitu domácích zařízení. Ten bude zahrnovat jako nedílnou součást i technologie pro zabezpečení a zajistí to, aby spolu mohla komunikovat různá zařízení různých firem. Jde především o iniciativu od Zigbee Alliance. 
 
 
Connected Home over IP bude prostě stavět na obvyklém Internet Protocolu, čili na TCP a UDP v rámci transportní vrstvy a otevřen bude nejen pro zmíněné členy, ale i další společnosti. Standard je v této době ještě připravován a až bude připraven, počítá se s certifikačním programem, takže zákazník bude už při výběru zboží informován, které je pro něj vhodné. 
 
 
Bohužel se ale nedozvídáme, kdy by měla být připravena první verze Project Connected Home over IP, natož pak kdy můžeme očekávat první produkty. Stejně tak není jasné, zda lze počítat s tím, že bude možné pro nový standard aktualizovat staré produkty. Ale to už pochopitelně závisí vyloženě na libovůli výrobců a ta se může podstatně lišit. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře