www.svethardware.cz
>
>
>

Velké firmy se spojují pro standardizaci technologií propojených domácností

Velké firmy se spojují pro standardizaci technologií propojených domácností
, , aktualita
Řada velkých společností a zdaleka nejen vyloženě technologických gigantů, spojuje své síly ve snaze standardizovat zařízení pro chytré či propojené domácnosti. Co by to nám jako zákazníkům mělo přinést?
K oblíbeným
reklama
Chytré zařízení by do našich domácností dodávala kdejaká společnost a zdaleka nejde pouze o asistenty typu Alexa, ale celou škálu produktů, jako jsou LED žárovky, termostaty a termo hlavice, zámky, elektrické zásuvky a vypínače, ovládání stínění oken, zkrátka vše, s čím denně manipulujeme a co lze nějakým způsobem ovládat. A to ještě nezmiňujeme všemožné spotřebiče.  
 
 
S rozmanitostí těchto produktů jde ruku v ruce i rozmanitost jejich výrobců a kdejaký z nich má vlastní produktovou řadu s vlastním ekosystémem, což zákazníky nutí k tomu, aby byli věrní stále jednomu výrobci. A to ne proto, že by stále nabízel to nejlepší, ale jednoduše proto, že to jinak bez výměny dříve zakoupených zařízení nejde či nemusí jít, abychom nebyli tak rezolutní. 
 
Firmy jako IKEA, Somfy, Schneider Electric, Signify (dříve Philips Lighting) Google, Apple, Amazon či Silicon Labs tak přichází s iniciativou zvanou Project Connected Home over IP. Ta má zahrnovat nový, bezplatný standard pro konektivitu domácích zařízení. Ten bude zahrnovat jako nedílnou součást i technologie pro zabezpečení a zajistí to, aby spolu mohla komunikovat různá zařízení různých firem. Jde především o iniciativu od Zigbee Alliance. 
 
 
Connected Home over IP bude prostě stavět na obvyklém Internet Protocolu, čili na TCP a UDP v rámci transportní vrstvy a otevřen bude nejen pro zmíněné členy, ale i další společnosti. Standard je v této době ještě připravován a až bude připraven, počítá se s certifikačním programem, takže zákazník bude už při výběru zboží informován, které je pro něj vhodné. 
 
 
Bohužel se ale nedozvídáme, kdy by měla být připravena první verze Project Connected Home over IP, natož pak kdy můžeme očekávat první produkty. Stejně tak není jasné, zda lze počítat s tím, že bude možné pro nový standard aktualizovat staré produkty. Ale to už pochopitelně závisí vyloženě na libovůli výrobců a ta se může podstatně lišit. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix v říjnu 2020: nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v říjnu 2020: nové seriály a filmy z originální produkce
Tradiční Oktoberfest se sice letos neuskutečnil, ale jeho atmosféru si můžete připomenout v novém seriálu Netflixu. Připraven je také další film s Adamem Sandlerem, anime inspirované řeckou mytologií nebo dokument o Davidu Attenboroughovi.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86 Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86
Společnost Nuvia je sice nová a nemá za sebou nic hmatatelného, čili se dá považovat za startup, ale tvoří ji jinak velice zkušení lidé, kteří dříve pracovali i ve firmách Apple či Google coby architekti SoC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD
Téma reálné výdrže SSD je věčné a neustále probírané. Věnovat se mu bude také nová funkce pro Windows 10, která by nás měla upozornit na to, že našemu SSD zvoní hrana a opravdu bude vhodné si zajistit záchranu dat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc
O zdolání Měsíce se už pokoušely sondy z různých zemí, nyní se zapojují Spojené arabské emiráty a plánují vyslat k přirozené družici Země svůj přistávací modul. Lander by se měl k Měsíci vypravit v roce 2024. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Výrobci disků dle Trendfocus zrychlují vývoj, 24TB disky mají přijít do dvou let Výrobci disků dle Trendfocus zrychlují vývoj, 24TB disky mají přijít do dvou let
Poptávka po vysokokapacitních pevných discích je vysoká a jejich výrobci se dle toho budou snažit dostat na trh nové technologie co nejdříve, aby měli mít co nabídnout ve světě, v němž už na řadě trhu převzaly vládu elektronické paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů