www.svethardware.cz
>
>
>

Velké firmy se spojují pro standardizaci technologií propojených domácností

Velké firmy se spojují pro standardizaci technologií propojených domácností
, , aktualita
Řada velkých společností a zdaleka nejen vyloženě technologických gigantů, spojuje své síly ve snaze standardizovat zařízení pro chytré či propojené domácnosti. Co by to nám jako zákazníkům mělo přinést?
K oblíbeným
reklama
Chytré zařízení by do našich domácností dodávala kdejaká společnost a zdaleka nejde pouze o asistenty typu Alexa, ale celou škálu produktů, jako jsou LED žárovky, termostaty a termo hlavice, zámky, elektrické zásuvky a vypínače, ovládání stínění oken, zkrátka vše, s čím denně manipulujeme a co lze nějakým způsobem ovládat. A to ještě nezmiňujeme všemožné spotřebiče.  
 
 
S rozmanitostí těchto produktů jde ruku v ruce i rozmanitost jejich výrobců a kdejaký z nich má vlastní produktovou řadu s vlastním ekosystémem, což zákazníky nutí k tomu, aby byli věrní stále jednomu výrobci. A to ne proto, že by stále nabízel to nejlepší, ale jednoduše proto, že to jinak bez výměny dříve zakoupených zařízení nejde či nemusí jít, abychom nebyli tak rezolutní. 
 
Firmy jako IKEA, Somfy, Schneider Electric, Signify (dříve Philips Lighting) Google, Apple, Amazon či Silicon Labs tak přichází s iniciativou zvanou Project Connected Home over IP. Ta má zahrnovat nový, bezplatný standard pro konektivitu domácích zařízení. Ten bude zahrnovat jako nedílnou součást i technologie pro zabezpečení a zajistí to, aby spolu mohla komunikovat různá zařízení různých firem. Jde především o iniciativu od Zigbee Alliance. 
 
 
Connected Home over IP bude prostě stavět na obvyklém Internet Protocolu, čili na TCP a UDP v rámci transportní vrstvy a otevřen bude nejen pro zmíněné členy, ale i další společnosti. Standard je v této době ještě připravován a až bude připraven, počítá se s certifikačním programem, takže zákazník bude už při výběru zboží informován, které je pro něj vhodné. 
 
 
Bohužel se ale nedozvídáme, kdy by měla být připravena první verze Project Connected Home over IP, natož pak kdy můžeme očekávat první produkty. Stejně tak není jasné, zda lze počítat s tím, že bude možné pro nový standard aktualizovat staré produkty. Ale to už pochopitelně závisí vyloženě na libovůli výrobců a ta se může podstatně lišit. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cooler Master MM711: lehká herní myš jako řešeto Cooler Master MM711: lehká herní myš jako řešeto
Dnes se podíváme na herní počítačovou myš Cooler Master MM711, která už na první pohled zaujme svým netradičním zpracováním. Má totiž velkou část svého pláště nahoře i dole děravou jak řešeto.
Dnes, recenze, Jan Vítek
Autonomní vozy Nuro R2 smí v Kalifornii na silnice bez záložního řidiče Autonomní vozy Nuro R2 smí v Kalifornii na silnice bez záložního řidiče
Nuro je teprve druhou společností v Kalifornii, které bylo dovoleno jezdit s autonomními vozy bez záložního řidiče. Brzy tak budou dovážet nákupy z nejrůznějších obchodů v okolí až k zákazníkům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft koupil doménu corp.com, chrání tím podniková zařízení před hackery Microsoft koupil doménu corp.com, chrání tím podniková zařízení před hackery
Po 26 letech mění doména corp.com svého majitele. Tím novým bude Microsoft a její koupí vyřeší jeden nepříjemný 20 let starý bezpečnostní problém. Ten trápil zejména mobilní zařízení přistupující k podnikovým sítím z Internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Google Chrome 81 přichází opožděně, nabídne podporu Web NFC Google Chrome 81 přichází opožděně, nabídne podporu Web NFC
Internetový prohlížeč Google Chrome měl vyjít už před několika týdny, kvůli koronavirové pandemii se ale objevuje až teď. Navíc nemá polovinu změn, které měl dostat. Přesto získáváme podporu Web NFC i další vylepšení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Klávesnice Whirlwind FX Element zrcadlí dění na obrazovce Klávesnice Whirlwind FX Element zrcadlí dění na obrazovce
Podsvícené klávesnice vyzbrojené RGB LED diodou pod každou klávesou obvykle nabízejí celou řadu efektů, které ovšem nemají žádný praktický účel. Nyní se jej snaží ale najít společnost Whirlwind FX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář