www.svethardware.cz
>
>
>
>

Velký kryptoměnový hack Twitteru: útočníci převzali účty Gatese, Muska i Applu

Velký kryptoměnový hack Twitteru: útočníci převzali účty Gatese, Muska i Applu
, , aktualita
Sociální síť Twitter zažila obrovský hack, díky kterému se útočníkům povedlo napadnout verifikované účty mnoha známých osobností. Jejich jménem spustili velký kryptoměnový scam, který měl z lidí podvodně vylákat peníze.
K oblíbeným
reklama
Před pár hodinami zažila sociální síť Twitter jeden z největších kryptoměnových scamů. V něm se na účtech známých osobností objevily zprávy, že nabízí dvojnásobné množství kryptoměny, pokud lidé nejprve pošlou tu svou. Za každý poslaný Bitcoin tak měl člověk obdržet dva. Asi jen málokoho překvapí, že tohle bylo ve skutečnosti jednosměrné a oběti už svou kryptoměnu asi nikdy neuvidí. Aby byl útok účinnější, útočníci ještě vyvolali časový tlak a nabídku omezili na 30 minut. Přestože takových útoků už v minulosti proběhly desítky, stále se našlo dost lidí, kteří na to opětovně naletěli a v kryptoměnové peněžence útočníků se objevily kryptoměny v hodnotě přes 100 tisíc USD.
 
Twitter logo
 
Přesto tu byl proti minulosti jeden podstatný rozdíl. Obvykle totiž tyto útoky probíhají tak, že útočníci získají práva k některým méně důležitým verifikovaným účtům známých osobností nebo firem čítajícím např. desítky či stovky tisíc sledujících. To je možné např. pomocí hesel z hacklých databází a úniků z jiných služeb. Zkouší své štěstí a občas se jim podaří zjistit hesla k verifikovaným účtům, neboť mnoho lidí používá stejný e-mail i heslo k vícero službám. Útok pak proběhne tak, že onen napadlý verifikovaný účet přejmenují na jméno ještě známější osobnosti (často na Elona Muska nebo Billa Gatese), změní ikonku a provedou stejnou nabídku s kryptoměnami jako výše. Účet má nadále značku, že jde o verifikovaný, ale ve skutečnosti byl verifikován pro jinou osobnost. Takto se vydává např. za Muska a ačkoli nemá desítky milionů sledujících jako jeho skutečný účet, ale třeba jen stovky tisíc, i tak značka verifikovaného účtu dokáže nejednomu člověku poplést hlavu. Co na tom, že ho mnohdy ani nikdy nesledoval.
 
Tentokrát se ale útočníkům povedlo dostat ke skutečným verifikovaným účtům slavných osobností a firem. Z jejich skutečných účtů, které mají např. desítky milionů sledujících, tak putoval tento kryptoměnový scam. Podle prvotního šetření to vypadá, že se útočníkům povedlo napadnout velmi důležité administrátorské účty a interní nástroje Twitteru, s jejichž pomocí pak měli přístup k verifikovaným účtům známých osobností. Twitter pak v reakci rychle dočasně zakázal tweetování z verifikovaných účtů (i těch, které nejevily známky napadení). Napadený účet tak měl např. Bill Gates, Elon Musk, Jeff Bezos, Joe Biden, Barack Obama, Mike Bloomberg, Warren Buffet, Apple, Kanye West, Wiz Khalifa, Kim Kardashian, Floyd Mayweather, Uber, CoinDesk, Binance, Bitcoin a Gemini.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zakladatel ARMu říká, že prodej společnosti NVIDIA by byla katastrofa Zakladatel ARMu říká, že prodej společnosti NVIDIA by byla katastrofa
Hermann Hauser, jeden ze zakladatelů společnosti ARM, se velmi kriticky vyjádřil k záměru NVIDIE převzít ARM z rukou japonské banky Softbank. Dle jeho slov by něco takového byla hotová katastrofa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Azza Pyramid Mini 806: doslova pyramidální skříň Azza Pyramid Mini 806: doslova pyramidální skříň
Pokud někoho nebaví nudné krabicoidní počítačové skříně, má dnes už možnost si vybírat z mnoha jiných, které mají zajímavější tvary, i když to v řadě případů znamená neefektivní využití prostoru. Jak to je v případě Azza Pyramid Mini 806?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Důvod padání prohlížeče Microsoft Edge při vyhledávání přes Google odhalen Důvod padání prohlížeče Microsoft Edge při vyhledávání přes Google odhalen
Před pár dny se objevily záhadné pády internetového prohlížeče Microsoft Edge při nastavení výchozího vyhledávače na Google. Chyba se přitom neobjevovala při vyhledávání přes vlastní vyhledávač Bing. Důvod havárií se už naštěstí povedlo odhalit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
ViewSonic nabízí pár herních 31,5" monitorů s MVA panely ViewSonic nabízí pár herních 31,5" monitorů s MVA panely
Společnost ViewSonic obohatila svou nabídku herních monitorů o dva nové stejně velké 31,5palcové modely, které využívají panely typu MVA. Ty jsou však rozdílné, a tak jsou rozdílné i samotné monitory VX3268-2KPC-MHD a VX3268-PC-MHD.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft příští měsíc bez dalších nákladů propojí Xbox Game Pass s xCloud Microsoft příští měsíc bez dalších nákladů propojí Xbox Game Pass s xCloud
Microsoft potvrdil to, co se šuškalo už před řadou dní. Odhodlá se propojit svou službu Xbox Game Pass Ultimate se streamováním pomocí technologie Project xCloud. Znamená to, že si nebudeme muset kupovat ani výkonný hardware a ani samotné kopie her.
Dnes, aktualita, Jan Vítek