www.svethardware.cz
>
>
>
>

Velký kryptoměnový hack Twitteru: útočníci převzali účty Gatese, Muska i Applu

Velký kryptoměnový hack Twitteru: útočníci převzali účty Gatese, Muska i Applu
, , aktualita
Sociální síť Twitter zažila obrovský hack, díky kterému se útočníkům povedlo napadnout verifikované účty mnoha známých osobností. Jejich jménem spustili velký kryptoměnový scam, který měl z lidí podvodně vylákat peníze.
K oblíbeným
reklama
Před pár hodinami zažila sociální síť Twitter jeden z největších kryptoměnových scamů. V něm se na účtech známých osobností objevily zprávy, že nabízí dvojnásobné množství kryptoměny, pokud lidé nejprve pošlou tu svou. Za každý poslaný Bitcoin tak měl člověk obdržet dva. Asi jen málokoho překvapí, že tohle bylo ve skutečnosti jednosměrné a oběti už svou kryptoměnu asi nikdy neuvidí. Aby byl útok účinnější, útočníci ještě vyvolali časový tlak a nabídku omezili na 30 minut. Přestože takových útoků už v minulosti proběhly desítky, stále se našlo dost lidí, kteří na to opětovně naletěli a v kryptoměnové peněžence útočníků se objevily kryptoměny v hodnotě přes 100 tisíc USD.
 
Twitter logo
 
Přesto tu byl proti minulosti jeden podstatný rozdíl. Obvykle totiž tyto útoky probíhají tak, že útočníci získají práva k některým méně důležitým verifikovaným účtům známých osobností nebo firem čítajícím např. desítky či stovky tisíc sledujících. To je možné např. pomocí hesel z hacklých databází a úniků z jiných služeb. Zkouší své štěstí a občas se jim podaří zjistit hesla k verifikovaným účtům, neboť mnoho lidí používá stejný e-mail i heslo k vícero službám. Útok pak proběhne tak, že onen napadlý verifikovaný účet přejmenují na jméno ještě známější osobnosti (často na Elona Muska nebo Billa Gatese), změní ikonku a provedou stejnou nabídku s kryptoměnami jako výše. Účet má nadále značku, že jde o verifikovaný, ale ve skutečnosti byl verifikován pro jinou osobnost. Takto se vydává např. za Muska a ačkoli nemá desítky milionů sledujících jako jeho skutečný účet, ale třeba jen stovky tisíc, i tak značka verifikovaného účtu dokáže nejednomu člověku poplést hlavu. Co na tom, že ho mnohdy ani nikdy nesledoval.
 
Tentokrát se ale útočníkům povedlo dostat ke skutečným verifikovaným účtům slavných osobností a firem. Z jejich skutečných účtů, které mají např. desítky milionů sledujících, tak putoval tento kryptoměnový scam. Podle prvotního šetření to vypadá, že se útočníkům povedlo napadnout velmi důležité administrátorské účty a interní nástroje Twitteru, s jejichž pomocí pak měli přístup k verifikovaným účtům známých osobností. Twitter pak v reakci rychle dočasně zakázal tweetování z verifikovaných účtů (i těch, které nejevily známky napadení). Napadený účet tak měl např. Bill Gates, Elon Musk, Jeff Bezos, Joe Biden, Barack Obama, Mike Bloomberg, Warren Buffet, Apple, Kanye West, Wiz Khalifa, Kim Kardashian, Floyd Mayweather, Uber, CoinDesk, Binance, Bitcoin a Gemini.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář