reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Velký smartphone Samsung Galaxy Note II odhalen

30.8.2012, Jan Vítek, aktualita
Velký smartphone Samsung Galaxy Note II odhalen
Již téměř před rokem u nás Samsung oficiálně představil velký smartphone Galaxy Note s 5,3" displejem, který má k sobě přiložen stylus pro snadné zaznamenávání ručních poznámek. A pokud jste pozorně četli aktualitu o Samsung Galaxy Camera,...
Již téměř před rokem u nás Samsung oficiálně představil velký smartphone Galaxy Note s 5,3" displejem, který má k sobě přiložen stylus pro snadné zaznamenávání ručních poznámek. A pokud jste pozorně četli aktualitu o Samsung Galaxy Camera, jistě vám neunikla zmínka o Galaxy Note II, který firma Samsung popsala hned v následující tiskové zprávě.

Jedná se tedy o pokračovatele původního modelu, takže jde také o telefon s velkou obrazovkou, nyní dokonce 5,5". Konkrétně jde o typ Super AMOLED s rozlišením 1280 x 720 uzavřený v těle s tloušťkou 9,4 mm. Uvnitř se našel prostor také pro velkou 3100mAh baterii a čtyřjádrový firemní procesor Exynos taktovaný na 1,6 GHz.

A stejně jako se původní Galaxy Note inspiroval v oblíbeném Galaxy S II, takže Note II inspiruje v Galaxy S III. Má tedy velmi podobný design, 8Mpix kameru a podobnou softwarovou nástavbu na OS Android Jelly Bean. K tomu ale má příslušné softwarové vybavení k využití stylusu S Pen a vedle toho funkce Quick Commands (gesta), Air View (prohlížení galerií a složek stylusem pohybujícím se těsně nad obrazovkou), Easy Clip (obdoba Print Screen) nebo kalendář S Planner.

Galaxy Note II bude k dispozici v titanově šedé nebo bílé barvě a má dorazit na trh ještě letos.

Zdroj: TZ Samsung
reklama