www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Ví Microsoft, co vlastně říká ohledně Windows 10?

Ví Microsoft, co vlastně říká ohledně Windows 10?
, , aktualita
Včera a dnes jsme vás informovali, že všichni členové Insider Programu dostanou Windows 10 zdarma. Stejně jako řada našich i zahraničních webů. Teď se pro změnu objevily zprávy, které o tom pochybují. Ví Microsoft, co říká? Nebo je to záměr?
K oblíbeným
reklama
Včera jsem lehce naťukl onu informaci o Windows 10 zdarma při Insidery (tj. betatestery). Dnes to rozvedl podrobně kolega. No a netrvalo dlouho a objevily se informace, které o tom vyjadřují pochybnost. Jak to je, zůstává tak trochu ve hvězdách.

Na počátku byl blog Gabriela Aula z Microsoftu, z nějž vybíráme úryvek tohoto znění: „Pokud provozujete sestavení Insider Preview a propojíte se s MSA (účtem u Microsoft), který jste použili k registraci, dostanete finální sestavení a to zůstane aktivováno.“ No a netrvalo dlouho a z blogu zmizela formulace „to zůstane aktivováno“.


Logo Windows 10


A jak původního blogu, tak jeho následné změny se chytily IT weby a články na dané téma se jen hrnuly. Zcela logicky, termín vydání Windows 10 se blíží a podobné zprávy budí značný zájem. Já teď tady nechci a nebudu řešit, jak to nakonec bude.

Omezím se jen na zopakování informace z Neowinu, který upozorňuje na další změnu v onom inkriminovaném blogu nově zdůrazňující, že Windows 10 dostanou zdarma jen ti uživatelé, kteří mají legální Windows 7 nebo 8.1. Že se v tom nevyznáte? Že vám není úplně jasné, co tím chce Microsoft říci? Ani mě…

Ví tedy Microsoft, co říká ohledně Windows 10? A má společnost vůbec celkově jasno, jak to bude s různými způsoby licencování desítek? Protože řada věcí zůstává jaksi v mlhách a různá sdělení Microsoftu si občas protiřečí a především se mění v čase. Část otázek zůstává úplně nezodpovězena. Třeba vůbec není jasné, jak to bude s krabicovou verzí.


Logo Windows


Produkuje Microsoft jistý šum kolem nejnovější verze Windows jaksi nedopatřením, nebo v tom je záměr? Nemůže to být i tak, že jde o součást promyšlené komunikační strategie v rámci marketingových aktivit kolem desítek? Ať už je to záměr, nedopatření, nebo obojí najednou, Microsoftu se daří udržovat téma Windows 10 v ohnisku zájmu IT veřejnosti a trochu možná i běžných uživatelů počítačů. O desítkách píší všechny IT weby a diskusní fóra se zaplňují příspěvky.

Ať je to jakkoli, Windows 10 zůstanou žhavým tématem až do svého uvedení a nepochybně aspoň nějakou dobu po něm. Mimochodem, co si myslíte o tom posledním šumu o Windows 10 a Insiderech vy? Podělte se v diskusi.

Já začínám mít pocit, že pravděpodobně jde o kombinaci marketingové strategie a k tomu běžného šumu způsobeného tím, že za Microsoft o desítkách mluví více lidí najednou.

Zdroj: Neowin
reklama
Nejnovější články
Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4 Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4
Corsair si připravil 32GB moduly Vengeance LPX DDR4, které tvoří až 256GB sadu pro velice náročné uživatele. Kapacita pamětí nám tak uspokojivě roste, a tak se podívejme, co vše si můžeme v tomto případě pořídit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware
Už to nebude trvat dlouho a hráči se budou moci vžít do kůže Blazkowiczových dvojčat, která budou v Paříži hledat po svém otci a půjdou přitom přes hromady mrtvol nacistů. Nyní už tak víme, co k tomu bude v PC verzi zapotřebí za hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series
AMD by se rádo zasadilo o to, aby starší desky s čipsety sérií 400 nebo dokonce 300 nenabízely žádnou formu podpory rozhraní PCI Express 4.0. Výrobci desek si to ale rozhodně nemyslí a mezi ně nyní patří i Biostar.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc
Vedle nabídky firmy AMD a jejích serverových procesorů EPYC může být seznam cen procesorů Xeon od Intelu jak z jiného světa. To platí zvláště pro speciální procesory, které se ani neobjevují v běžné nabídce, a tím je i Xeon Platinum 8284. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci? Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci?
Je pochopitelné, že americký prezident Richard Nixon měl připraven projev i pro případ, že by mise Apollo 11 nevyšla a Armstrong, Aldrin a Collins se už nevrátili domů. Tento projev sice naštěstí pronést nemusel, ale my si jej i tak můžeme přečíst. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů