www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Ví Microsoft, co vlastně říká ohledně Windows 10?

Ví Microsoft, co vlastně říká ohledně Windows 10?
, , aktualita
Včera a dnes jsme vás informovali, že všichni členové Insider Programu dostanou Windows 10 zdarma. Stejně jako řada našich i zahraničních webů. Teď se pro změnu objevily zprávy, které o tom pochybují. Ví Microsoft, co říká? Nebo je to záměr?
K oblíbeným
reklama
Včera jsem lehce naťukl onu informaci o Windows 10 zdarma při Insidery (tj. betatestery). Dnes to rozvedl podrobně kolega. No a netrvalo dlouho a objevily se informace, které o tom vyjadřují pochybnost. Jak to je, zůstává tak trochu ve hvězdách.

Na počátku byl blog Gabriela Aula z Microsoftu, z nějž vybíráme úryvek tohoto znění: „Pokud provozujete sestavení Insider Preview a propojíte se s MSA (účtem u Microsoft), který jste použili k registraci, dostanete finální sestavení a to zůstane aktivováno.“ No a netrvalo dlouho a z blogu zmizela formulace „to zůstane aktivováno“.


Logo Windows 10


A jak původního blogu, tak jeho následné změny se chytily IT weby a články na dané téma se jen hrnuly. Zcela logicky, termín vydání Windows 10 se blíží a podobné zprávy budí značný zájem. Já teď tady nechci a nebudu řešit, jak to nakonec bude.

Omezím se jen na zopakování informace z Neowinu, který upozorňuje na další změnu v onom inkriminovaném blogu nově zdůrazňující, že Windows 10 dostanou zdarma jen ti uživatelé, kteří mají legální Windows 7 nebo 8.1. Že se v tom nevyznáte? Že vám není úplně jasné, co tím chce Microsoft říci? Ani mě…

Ví tedy Microsoft, co říká ohledně Windows 10? A má společnost vůbec celkově jasno, jak to bude s různými způsoby licencování desítek? Protože řada věcí zůstává jaksi v mlhách a různá sdělení Microsoftu si občas protiřečí a především se mění v čase. Část otázek zůstává úplně nezodpovězena. Třeba vůbec není jasné, jak to bude s krabicovou verzí.


Logo Windows


Produkuje Microsoft jistý šum kolem nejnovější verze Windows jaksi nedopatřením, nebo v tom je záměr? Nemůže to být i tak, že jde o součást promyšlené komunikační strategie v rámci marketingových aktivit kolem desítek? Ať už je to záměr, nedopatření, nebo obojí najednou, Microsoftu se daří udržovat téma Windows 10 v ohnisku zájmu IT veřejnosti a trochu možná i běžných uživatelů počítačů. O desítkách píší všechny IT weby a diskusní fóra se zaplňují příspěvky.

Ať je to jakkoli, Windows 10 zůstanou žhavým tématem až do svého uvedení a nepochybně aspoň nějakou dobu po něm. Mimochodem, co si myslíte o tom posledním šumu o Windows 10 a Insiderech vy? Podělte se v diskusi.

Já začínám mít pocit, že pravděpodobně jde o kombinaci marketingové strategie a k tomu běžného šumu způsobeného tím, že za Microsoft o desítkách mluví více lidí najednou.

Zdroj: Neowin
reklama
Nejnovější články
NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE
Pokud potřebujete NAS vyšší kategorie, může vás zaujmout nový Synology RackStation RS820+ a RS820RP+. Ten pojme až čtyři 3,5" disky, má 4jádrový procesor a lze jej vybavit i 10GbE připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Windows 10 19H2 pro Insidery jsou tu, ostatní se dočkají brzy Windows 10 19H2 pro Insidery jsou tu, ostatní se dočkají brzy
Dávno už tolik neřešíme nové verze Windows 10 a někteří se jich možná spíše děsí a vyhýbají se jim. Rozhodně ale je třeba upozornit na to, že Windows 10 November 2019 už je tu pro Insidery. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně dostala na orbitu satelit Ionospheric Connection Explorer NASA konečně dostala na orbitu satelit Ionospheric Connection Explorer
Několik let zpoždění měl satelit ICON (Ionospheric Connection Explorer) americké NASA. Nemohl za to přitom vývoj tohoto satelitu, jak by se dalo odhadovat, ale rakety Pegasus XL společnosti Northrop Grumman. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Bezpečnostní výzkumník s rozpočtem 200 dolarů umístil na desku špiónský čip Bezpečnostní výzkumník s rozpočtem 200 dolarů umístil na desku špiónský čip
Kauza s firmou SuperMicro, jejíž hardware měl být dle Bloombergu kompromitován, pomalu utichla, ovšem nyní může tyto vody opět jednou rozvířit bezpečnostní výzkumník Monta Elkins. Tomu se podařilo hardwarově napíchnout firewall Cisco ASA 5505.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nejen W10 mají problémy, nový macOS Catalina maže maily Nejen W10 mají problémy, nový macOS Catalina maže maily
Aktualizace na novou verzi operačního systému často přináší nějaké problémy. U Windows 10 jde už o evergreen, své si ale užívají i uživatelé Apple macOS 10.15 Catalina. Problémy dělá ukončení 32bitové podpory i mazání e-mailů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře