www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Ví Microsoft, co vlastně říká ohledně Windows 10?

Ví Microsoft, co vlastně říká ohledně Windows 10?
, , aktualita
Včera a dnes jsme vás informovali, že všichni členové Insider Programu dostanou Windows 10 zdarma. Stejně jako řada našich i zahraničních webů. Teď se pro změnu objevily zprávy, které o tom pochybují. Ví Microsoft, co říká? Nebo je to záměr?
K oblíbeným
reklama
Včera jsem lehce naťukl onu informaci o Windows 10 zdarma při Insidery (tj. betatestery). Dnes to rozvedl podrobně kolega. No a netrvalo dlouho a objevily se informace, které o tom vyjadřují pochybnost. Jak to je, zůstává tak trochu ve hvězdách.

Na počátku byl blog Gabriela Aula z Microsoftu, z nějž vybíráme úryvek tohoto znění: „Pokud provozujete sestavení Insider Preview a propojíte se s MSA (účtem u Microsoft), který jste použili k registraci, dostanete finální sestavení a to zůstane aktivováno.“ No a netrvalo dlouho a z blogu zmizela formulace „to zůstane aktivováno“.


Logo Windows 10


A jak původního blogu, tak jeho následné změny se chytily IT weby a články na dané téma se jen hrnuly. Zcela logicky, termín vydání Windows 10 se blíží a podobné zprávy budí značný zájem. Já teď tady nechci a nebudu řešit, jak to nakonec bude.

Omezím se jen na zopakování informace z Neowinu, který upozorňuje na další změnu v onom inkriminovaném blogu nově zdůrazňující, že Windows 10 dostanou zdarma jen ti uživatelé, kteří mají legální Windows 7 nebo 8.1. Že se v tom nevyznáte? Že vám není úplně jasné, co tím chce Microsoft říci? Ani mě…

Ví tedy Microsoft, co říká ohledně Windows 10? A má společnost vůbec celkově jasno, jak to bude s různými způsoby licencování desítek? Protože řada věcí zůstává jaksi v mlhách a různá sdělení Microsoftu si občas protiřečí a především se mění v čase. Část otázek zůstává úplně nezodpovězena. Třeba vůbec není jasné, jak to bude s krabicovou verzí.


Logo Windows


Produkuje Microsoft jistý šum kolem nejnovější verze Windows jaksi nedopatřením, nebo v tom je záměr? Nemůže to být i tak, že jde o součást promyšlené komunikační strategie v rámci marketingových aktivit kolem desítek? Ať už je to záměr, nedopatření, nebo obojí najednou, Microsoftu se daří udržovat téma Windows 10 v ohnisku zájmu IT veřejnosti a trochu možná i běžných uživatelů počítačů. O desítkách píší všechny IT weby a diskusní fóra se zaplňují příspěvky.

Ať je to jakkoli, Windows 10 zůstanou žhavým tématem až do svého uvedení a nepochybně aspoň nějakou dobu po něm. Mimochodem, co si myslíte o tom posledním šumu o Windows 10 a Insiderech vy? Podělte se v diskusi.

Já začínám mít pocit, že pravděpodobně jde o kombinaci marketingové strategie a k tomu běžného šumu způsobeného tím, že za Microsoft o desítkách mluví více lidí najednou.

Zdroj: Neowin
reklama
Nejnovější články
Turecko má bojový dron Songar s kulometem Turecko má bojový dron Songar s kulometem
Turecko vyvinulo nový armádní dron Songar, který dokáže plnit nejen průzkumné funkce, ale i bojové. Je totiž vybaven kulometem, který dokáže vystřelit až 200 dávek nábojů. Navíc má být velmi přesný.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
14.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
14.12.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře