reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

VIA má desku Pico-ITX s procesorem ARM

, , aktualita
VIA má desku Pico-ITX s procesorem ARM
Tentokráte společnost VIA zapomněla na vlastní procesory x86 jako Eden či Nano a připravila si novou základní desku VAB-800 Pico-ITX vybavenou procesorem ARM. Konkrétně jde o 800MHz nebo 1GHz model Freescale s jádrem Cortex-A8, díky němuž...
VIA má desku Pico-ITX s procesorem ARM
Tentokráte společnost VIA zapomněla na vlastní procesory x86 jako Eden či Nano a připravila si novou základní desku VAB-800 Pico-ITX vybavenou procesorem ARM. Konkrétně jde o 800MHz nebo 1GHz model Freescale s jádrem Cortex-A8, díky němuž celé řešení může nabídnout velmi nízkou spotřebu s TDP 5 W.

VIA VAB-800 s rozměry 100 x 72 mm může také pracovat při teplotách od -20 do 70 °C, což tuto desku činí ideálním kandidátem pro průmyslové využití. K dispozici bude v podobě tzv. hardware starter kit s podporou OS Android, Ubuntu i Windows Embedded Compact 7.

Freescale ARM Cortex-A8 má nabídnout také dvě integrované, ale nezávislé GPU jednotky, každá s vlastním obrazovým výstupem a 2D/3D akcelerací. Ty zvládnou také přehrávání videa v rozlišení až Full HD. Co se týče další výbavy, pak I/O porty zahrnují mini HDMI, D-Sub, dva USB 2.0, jeden 100Mbps Ethernet a na samotné desce je slot pro až 64GB eMMC Flash, 1 GB DDR3 SDRAM, jeden SATA port, dva jednokanálové porty LVDS, dva COM, CAN Bus, piny pro mikrofon a sluchátka, další dva USB 2.0 na headerech, jeden SDIO a osm GPIO. Výbava je tedy velmi slušná.

Zdroj: TZ VIA Technologies
reklama
reklama
reklama