www.svethardware.cz
>
>
>

VIA pro druhou polovinu příštího roku připravuje dvoujádrové procesory Nano

VIA pro druhou polovinu příštího roku připravuje dvoujádrové procesory Nano
, , aktualita
Společnost VIA dle jistých zpráv připravuje nové dvoujádrové procesory Nano řady 3000. Ty by se měly objevit někdy v druhé polovině příštího roku a bude se tedy jednat o konkurenci pro dvoujádrové Atomy společnosti Intel, přičemž VIA dále...
K oblíbeným
reklama
Společnost VIA dle jistých zpráv připravuje nové dvoujádrové procesory Nano řady 3000. Ty by se měly objevit někdy v druhé polovině příštího roku a bude se tedy jednat o konkurenci pro dvoujádrové Atomy společnosti Intel, přičemž VIA dále pracuje na zrychlení operací v pevné i plovoucí řadové čárce.Procesory s frekvencí až 1,8 GHz se budou pouzdřit do Nano-BGA a využijí sběrnici VIA V4 s frekvencí 1333 MHz. Dočkáme se také rozšíření x86-64 společně s instrukcemi SSE4, 128 kB L1 cache a 1 MB L2 cache. První procesory Nano 3000 mají být vyráběny 65nm technologií v japonských továrnách Fujitsu, ale VIA prý zvažuje také na přechod k TSMC a jeho 40 či 45nm technologii.

Zdroj: techPowerUp!
reklama
Nejnovější články
Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík
Při chlazení tekutým dusíkem se obecně na estetiku nehraje, ostatně jde vesměs o pokusy či snahy o překonání rekordů, takže důraz se klade především na funkčnost a většinou postačí kus vhodně tvarovaného kovu. Max Parisotto je ale jiného názoru.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu 16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu
AMD se v případě architektury Zen vydala cestou vícečipových procesorů, což od generace Ryzen 3000 poznali i uživatelé běžných desktopů. Dosud ale nebylo jasné, kolik přesně může AMD tímto přístupem ušetřit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl
Od největšího německého prodejce elektroniky Mindfactory máme další čísla prodejů procesorů AMD a Intel. Zatímco díky serverům, sestavám a notebookům celosvětově Intel i nadále drtí AMD, v prodejích kusových procesorů je tomu naopak.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek