www.svethardware.cz
>
>
>

VIA pro druhou polovinu příštího roku připravuje dvoujádrové procesory Nano

VIA pro druhou polovinu příštího roku připravuje dvoujádrové procesory Nano
, , aktualita
Společnost VIA dle jistých zpráv připravuje nové dvoujádrové procesory Nano řady 3000. Ty by se měly objevit někdy v druhé polovině příštího roku a bude se tedy jednat o konkurenci pro dvoujádrové Atomy společnosti Intel, přičemž VIA dále...
K oblíbeným
reklama
Společnost VIA dle jistých zpráv připravuje nové dvoujádrové procesory Nano řady 3000. Ty by se měly objevit někdy v druhé polovině příštího roku a bude se tedy jednat o konkurenci pro dvoujádrové Atomy společnosti Intel, přičemž VIA dále pracuje na zrychlení operací v pevné i plovoucí řadové čárce.Procesory s frekvencí až 1,8 GHz se budou pouzdřit do Nano-BGA a využijí sběrnici VIA V4 s frekvencí 1333 MHz. Dočkáme se také rozšíření x86-64 společně s instrukcemi SSE4, 128 kB L1 cache a 1 MB L2 cache. První procesory Nano 3000 mají být vyráběny 65nm technologií v japonských továrnách Fujitsu, ale VIA prý zvažuje také na přechod k TSMC a jeho 40 či 45nm technologii.

Zdroj: techPowerUp!
reklama
Nejnovější články
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář