reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

VIA se probudila a vysílá Isaiah II proti AMD a Intelu

, , aktualita
VIA se probudila a vysílá Isaiah II proti AMD a Intelu
O společnosti VIA Technologies, respektive o jejích nových procesorech, jsme dlouho neslyšeli. Přitom jde o firmu, která jako první z velké x86 trojky začala vyrábět úsporné procesory a malé základní desky, jež jsou dnes tak oblíbené.
VIA se probudila a vysílá Isaiah II proti AMD a Intelu
Nyní se společnost VIA Technologies po několika letech probudila z letargie a připravila si nový procesor typu x86, který dostal označení Isaiah II. Dle dosavadních čísel to také vypadá, že čekání na tento procesor by se mohlo vyplatit a třást by se před ním měly i Bay Trail od Intelu a Kabini od AMD.

Procesor Isaiah II je založen na zbrusu novém designu navrženém v kooperaci týmem firmy VIA a pracovníky z akvizované firmy Centaur Technology. Ta byla založena již v roce 1995 se záměrem vyrábět x86 procesory za ceny podstatně nižší, než za jaké je dělal Intel.

Isaiah II je moderní úsporný procesor púodporující i instrukce AVX 2.0 a nyní je k dispozici pouze pro vyvolené jako čtyřjádrový vzorek. Ten pracuje na frekvenci 2 GHz a využívá 2 MB L2 cache. VIA jej vyrábí v BGA pouzdře, které je určeno pro pevné připájení k základní desce, kde se nachází také čipová sada VIA VX11H. Srovnán byl s procesory Intel Atom Z3770 a AMD Athlon 5350, s nimiž je dle zveřejněných výsledků benchmarku SiSoft Sandra přinejmenším plně srovnatelný, přičemž Atom pracuje na až 2,4 GHz a Athlon na 2,05 GHz.

Předpokládá se, že VIA vypustí do světa první hotové Isaiah II ke konci srpna a zaměří se na miniaturní PC, digitální kiosky a podobná zařízení.

Zdroj: 3dcenter.org
reklama
reklama
reklama