Video: 3281 dronů překonalo světový rekord během světelné show v Šanghaji

Video: 3281 dronů překonalo světový rekord během světelné show v Šanghaji
, , aktualita
Automobilka Genesis se zapsala do Guinnessovy knihy rekordů, který během své světelné show využila v jednu chvíli 3 281 dronů. Událost proběhla v Šanghaji při příležitosti vstupu značky na čínský trh.
K oblíbeným
reklama
Světelné show vytvořené pomocí dronů se stávají stále populárnějšími. V Praze nebo některých dalších městech se dokonce uvažuje o tom, že by v budoucnu nahradily tradiční novoroční ohňostroje, které jsou často kritizovány kvůli negativním vlivům na životní prostředí. Mezi nejznámější světelné show s drony patří úvodní ceremoniál k Zimním olympijským hrám 2018 v jihokorejském Pchjongčchangu, kde Intel využil dechberoucích 1 218 dronů k vytvoření ikonického loga s pěti kruhy. Tento rekord byl ovšem již překonán. A dokonce hned několikrát. Naposledy se o pozdvižení postaral minulý týden výrobce luxusních vozů Genesis, který uspořádal obrovskou světelnou show při vstupu na čínský trh.
 
 
Automobilka, která patří pod křídla Hyundai, na své prezentaci rozhodně nešetřila. V jednu chvíli vypustila do vzduchu až 3 281 dronů, a to navíc v zajímavých kulisách moderního čínského velkoměsta. Přehlídka začala efektem černé díry, po kterém drony vytvořily na obloze logo automobilky, přední masku nebo siluety nejnovějších modelů Genesis G80 a GV80, které budou uvedeny na čínský trh. Show firma zakončila velkým nápisem „Ahoj, Číno“ v angličtině a čínštině. Automobilka se použitím 3 281 dronů zapsala do Guinnessovy knihy rekordů v kategorii „Nejvíce bezpilotních vzdušných vozidel (UAV) ve vzduchu současně“.
 
 
Dosavadní rekord držela od září 2020 čínská společnost Shenzhen Damoda Intelligent Control Technology, která poslala do vzduchu 3 051 dronů. Jen pár dnů před tím proběhla světelná show s 2 200 drony v Rusku. Předchozí rekord držel Intel, který v červenci 2018 použil 2 066 dronů nad městem Folsom v Kalifornii. Už nyní je tedy jasné, že dříve nebo později bude rekord jihokorejské automobilky překonán. Přesto se jedná o velkolepý vstup na čínský trh, který úspěšně přitáhl pozornost médií a zákazníků. Firma nezveřejnila použitý model dronů ani jiné technické podrobnosti.
 
Tvůrce podobných přehlídek obvykle využívají software, které drony řídí při tvorbě určitých formací a zároveň koordinuje roj tak, aby nedošlo ke kolizi. Úspěch celé světelné show pochopitelně závisí také na štěstí – stačí totiž malá technická chyba a problém je na světě. V minulosti se to stalo při jedné ze světelných show v Číně, kde se část formace dronů vzdálila od svého plánovaného umístění a způsobila, že vytvořený text nebyl čitelný. Autoři později uvedli, že došlo k rušení signálu GPS neznámým zdrojem, a tak drony v danou chvíli nevěděly, kde jsou. Během světelné show Audi v kalifornii zase jeden z malých dronů od Intelu spadl mezi pozvané diváky, ale naštěstí nikoho vážně nezranil.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86 Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86
Nvidia přichází s novým procesorem a chce konkurovat platformě x86 se serverovými procesory na bázi ARMu. Její nové CPU Grace má nabídnout až 10× větší výkon v HPC a výpočtech AI proti řešení DGX s procesory x86.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro
I na český trh se v tichosti dostala trojice novinek od Corsairu: kompaktní herní mechanika bez numerického bloku a dvě lehké herní myši, které jsou dostupné s podsvícením RGB i bez něj. Jaké jsou parametry a ceny?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován
Vypadá to, že vypuštění nových APU Ryzen 5000 pro desktopy už na sebe nenechá dlouho čekat, a tak se brzy dozvíme, zda ta budou k dispozici i pro volný prodej v maloobchodě. Mezitím tu máme model Ryzen 7 5700G.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce
Společnost Aaeon specializující se na malé desky pro komerční systémy si připravila speciální model s paticí LGA 1200, který je tak určen pro desktopové procesory Intel Comet Lake. Co taková 3,5" deska nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Noctua připraví nové montážní kity pro LGA 1700 a dnešní chladiče Noctua připraví nové montážní kity pro LGA 1700 a dnešní chladiče
Desktopové procesory Intel se s nástupem další generace zvětší, respektive prodlouží, ovšem dle reakce firmy Noctua nebude zcela nutné pořizovat nový procesorový chladič. Noctua nám opět připraví nové montážní sady. 
Včera, aktualita, Jan Vítek