www.svethardware.cz
>
>
>

ViewSonic ELITE XG270QC: rychlé 27" LCD s FreeSync Premium Pro

ViewSonic ELITE XG270QC: rychlé 27" LCD s FreeSync Premium Pro
, , aktualita
Společnost ViewSonic si připravila herní monitor ELITE XG270QC, který nabídne některé velice zajímavé specifikace. Nejde evidentně o to nejlepší, co si můžeme za peníze pořídit, ovšem právě proto nás taková koupě ani nezruinuje. 
K oblíbeným
reklama
ViewSonic ELITE XG270QC tak mezi hlavními specifikacemi udává úhlopříčku 27 palců na obrazovce typu IPS (specifikace na stránkách ovšem udávají typ VA) s rozlišením Quad HD (2560x1440), obnovovací frekvenci až 165 Hz, odezvu 1 ms a také podporu FreeSync Premium Pro s Display HDR 400. Na první pohled je také zřejmé, že má zakřivenou obrazovku, a to s hodnotou 1500R. K odezvě je však ještě třeba dodat, že 1 ms platí pro MPRT a v případě Grey-to-Grey (GtG) kde o 3 ms. 
 
 
ViewSonic také přidává vlastní výbavu, jako je i PureXP, kterážto technologie má "drasticky snižovat efekt rozmazaného pohybu", čili motion blur, a to pomocí stroboskopického, či prostě blikavého podsvícení. Dále se dozvíme o tom, že maximální jas nečiní jen 400 cd/m², jak by se dalo usuzovat z certifikace Display HDR 400, ale dosahuje až 550 cd/m². Zákazník také může očekávat vcelku kvalitní barvy, a to dle 90% pokrytí prostoru DCI-P3. 
 
 
ViewSonic přitom už svůj nový ELITE XG270QC vyšle v červnu na trh s koncovou cenou 460 USD, takže nejde ani zdaleka o drahé zboží, alespoň tedy na poměry herních monitorů. 
 
Firma se také chlubí spoluprací s lidmi z Blur Busters, kteří jí měli pomoci vyladit právě režim PureXP, jenž nabízí čtyři úrovně pro odstranění rozmazaného pohybu. Tato funkce se pak bude moci dále vylepšovat, což znamená, že se může objevit nová verze firmwaru, ovšem tu si uživatel nemusí hlídat v případě, když si nainstaluje software ViewSonic Elite Display Controller, který bude aktualizace stahovat automaticky. 
 
Právě software ViewSonic Elite Display Controller umožní i základní nastavení monitoru a také jeho RGB podsvícení, jehož diody jsou umístěny jednak vzadu a pak i na spodním okraji monitoru. Umožněna je zde synchronizace s podsvícením jiného hardwaru, který také spadá do ELITE RGB Alliance, a to je třeba systém Razer Chroma nebo Thermaltake TT RGB Plus. 
 
Zdroj: TZ ViewSonic via techPowerUp 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Legendární hra Solitaire oslavila 30 let od svého vzniku Legendární hra Solitaire oslavila 30 let od svého vzniku
Operační systém Microsoft Windows 3.0 přišel s hrou Windows Solitaire v roce 1990, tedy už před 30 lety. Před pár dny tak oslavila kulaté 30leté výročí a stále ji hrají desítky milionů lidí každým dnem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dostupný robot Pumpkii se postará o mazlíčky, když nejste doma Dostupný robot Pumpkii se postará o mazlíčky, když nejste doma
Modulární robot Pumpkii odmění vašeho mazlíčka pamlskem, vyčistí kočičí toaletu nebo umožňuje oboustrannou komunikaci na dálku. Projekt se brzy objeví na Indiegogo a pro nejrychlejší zájemce bude dostupný za pouhých 99 dolarů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Levná napodobenina Nintendo Switch umí spustit klasické hry Levná napodobenina Nintendo Switch umí spustit klasické hry
V čínských e-shopech se objevil handheld, který připomíná Nintendo Switch. Tím však podobnost téměř končí, neboť tato konzole má výrazně horší parametry a nezvládne spustit hry pro Switch. Přesto se najde pár pozitiv.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Formát HEIC může být problémem, studenti kvůli němu propadli u zkoušky Formát HEIC může být problémem, studenti kvůli němu propadli u zkoušky
Jeden z nástupců JPEG, formát HEIC, který se používá např. v iPhonech, se stal nemalým problémem při studentských zkouškách. Jak se ukázalo, problémy s kompatibilitou dokáží překvapit kdekoli.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
GeForce Now se rozrůstá o 17 her, čtyři z nich jsou novinky na Steamu GeForce Now se rozrůstá o 17 her, čtyři z nich jsou novinky na Steamu
Nvidia přidává další tituly do své služby GeForce Now. Tentokrát se jedná o 17 her, přičemž několik z nich vyšlo hned po vydání na Steamu. Patří mezi ně sci-fi Observation nebo Hunting Simulator 2, ve kterém se hráč může vydat na virtuální lov.
23.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik