www.svethardware.cz
>
>
>

ViewSonic ELITE XG270QC: rychlé 27" LCD s FreeSync Premium Pro

ViewSonic ELITE XG270QC: rychlé 27" LCD s FreeSync Premium Pro
, , aktualita
Společnost ViewSonic si připravila herní monitor ELITE XG270QC, který nabídne některé velice zajímavé specifikace. Nejde evidentně o to nejlepší, co si můžeme za peníze pořídit, ovšem právě proto nás taková koupě ani nezruinuje. 
K oblíbeným
reklama
ViewSonic ELITE XG270QC tak mezi hlavními specifikacemi udává úhlopříčku 27 palců na obrazovce typu IPS (specifikace na stránkách ovšem udávají typ VA) s rozlišením Quad HD (2560x1440), obnovovací frekvenci až 165 Hz, odezvu 1 ms a také podporu FreeSync Premium Pro s Display HDR 400. Na první pohled je také zřejmé, že má zakřivenou obrazovku, a to s hodnotou 1500R. K odezvě je však ještě třeba dodat, že 1 ms platí pro MPRT a v případě Grey-to-Grey (GtG) kde o 3 ms. 
 
 
ViewSonic také přidává vlastní výbavu, jako je i PureXP, kterážto technologie má "drasticky snižovat efekt rozmazaného pohybu", čili motion blur, a to pomocí stroboskopického, či prostě blikavého podsvícení. Dále se dozvíme o tom, že maximální jas nečiní jen 400 cd/m², jak by se dalo usuzovat z certifikace Display HDR 400, ale dosahuje až 550 cd/m². Zákazník také může očekávat vcelku kvalitní barvy, a to dle 90% pokrytí prostoru DCI-P3. 
 
 
ViewSonic přitom už svůj nový ELITE XG270QC vyšle v červnu na trh s koncovou cenou 460 USD, takže nejde ani zdaleka o drahé zboží, alespoň tedy na poměry herních monitorů. 
 
Firma se také chlubí spoluprací s lidmi z Blur Busters, kteří jí měli pomoci vyladit právě režim PureXP, jenž nabízí čtyři úrovně pro odstranění rozmazaného pohybu. Tato funkce se pak bude moci dále vylepšovat, což znamená, že se může objevit nová verze firmwaru, ovšem tu si uživatel nemusí hlídat v případě, když si nainstaluje software ViewSonic Elite Display Controller, který bude aktualizace stahovat automaticky. 
 
Právě software ViewSonic Elite Display Controller umožní i základní nastavení monitoru a také jeho RGB podsvícení, jehož diody jsou umístěny jednak vzadu a pak i na spodním okraji monitoru. Umožněna je zde synchronizace s podsvícením jiného hardwaru, který také spadá do ELITE RGB Alliance, a to je třeba systém Razer Chroma nebo Thermaltake TT RGB Plus. 
 
Zdroj: TZ ViewSonic via techPowerUp 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xe-HPC s popisky: úžasná kombinace Foveros a EMIB Xe-HPC s popisky: úžasná kombinace Foveros a EMIB
Raja Koduri byl opět tajemný jako hrad v Karpatech a zveřejnil vedle fotografie nového dvoudlaždicového GPU Xe-HPC jen to, že bylo vytvořeno hned pomocí sedmi pokročilých křemíkových technologií. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI konečně uvedlo TBP karet GeForce ve svých noteboocích MSI konečně uvedlo TBP karet GeForce ve svých noteboocích
Výrobci počítačů jen neochotně začínají reagovat na výzvu firmy NVIDIA, aby začali uvádět alespoň hodnoty TBP karet GeForce RTX 3000 v noteboocích. I přes počáteční výmluvy je nyní zveřejnila společnost MSI. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
OSIRIS-REx se už chystá k odletu, ještě jednou se ale podívá na svůj asteroid OSIRIS-REx se už chystá k odletu, ještě jednou se ale podívá na svůj asteroid
NASA se může těšit, že jí sonda OSIRIS-REx přiveze mnohem více materiálu z asteroidu Bennu, než doufala. Nyní už se připravuje na zážeh, který sondu vyšle zase zpět k Zemi, ale nebude to hned. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Deset satelitů Starlink už má komunikační lasery, obíhají po polární dráze Deset satelitů Starlink už má komunikační lasery, obíhají po polární dráze
Nedávno jsme se dozvěděli, že raketa Falcon 9 dopravila do vesmíru celkem 143 satelitů, čili rekordní počet. Patřilo mezi ně také dalších deset satelitů systému Starlink, které ale v tomto výjimečném startu samy představovaly výjimečný náklad. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA přestává v Evropě nabízet své RTX 3000 Founders Edition, co se děje? NVIDIA přestává v Evropě nabízet své RTX 3000 Founders Edition, co se děje?
Před týdnem se ukázalo, že ceny karet GeForce RTX 3000 Founders Edition nabízených v evropských obchodech šly nahoru nad původně stanovenou doporučenou cenu. Nyní to vypadá, že NVIDIA tyto karty rovnou přestává v Evropě nabízet. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek