reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ViewSonic VG2401mh: rychlý herní monitor

3.9.2014, Jan Vítek, aktualita
ViewSonic VG2401mh: rychlý herní monitor
Herní monitory v posledních měsících zaplavují trh, a jsou tak vedle velkých panelů s rozlišením 4K druhým velkým tématem. Nyní své polínko přikládá i společnost ViewSonic, která uvádí na trh 24" model.
ViewSonic VG2401mh je klasikou mezi herními monitory, alespoň tedy dle svých základních parametrů. Jde o panel typu TN s úhlopříčkou 24" a rozlišením 1920 x 1080, který slibuje rychlou 1ms odezvu a obnovovací frekvenci až 144 Hz, díky čemuž můžeme ve 3D režimu nastavit slušných 72 Hz pro každé oko.

Monitor ViewSonic VG2401mh nabízí také speciální herní režim, který můžeme rychle a snadno zapnout pomocí vyhrazeného tlačítka. Game Mode poslouží k projasnění temných scén, abychom na nepřátele dobře viděli a pak tu je i funkce Aimpoint, která dá hráči na výběr mezi různými OSD zaměřovači. Dále ViewSonic využívá vlastní technologie sloužící tomu, aby podsvícení monitoru nepoblikávalo a také pro redukci modrého spektra, které má být pro zrak škodlivé.

Mezi rozhraní monitoru patří dva HDMI a po jednom DVI a DisplayPort. Dále tu jsou dva 3W reproduktory plus výstup na sluchátka a také hub se dvěma porty USB 3.0. Stojan umožní nastavení výšky v rozmezí 120 mm, naklopení, natočení i otočení na výšku, čili Pivot. Samozřejmostí je i kompatibilita s VESA držáky, zde s roztečí 100 mm.

Dle výrobce bude monitor VG2401mh k dispozici od října za cenu 279 euro s daní. Záruka bude tříletá.

Zdroj: Hexus.net
reklama