reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Virgin Galactic dnes v 16:30 letí na hranici Vesmíru, sledujete to v přímém přenosu

11.7.2021, Milan Šurkala, aktualita
Virgin Galactic dnes v 16:30 letí na hranici Vesmíru, sledujete to v přímém přenosu
Dnes je velký den pro budoucnost vesmírného létání. Virgin Galactic poletí na hranici Vesmíru poprvé v plném osazení lidskou posádkou a chce tím odstartovat novou epochu komerčního turistického létání do Vesmíru. Aktualizováno: let posunut z 15:00 na 16:30.
Richard Branson chce předběhnout Jeffa Bezose a podívat se na hranici Vesmíru o 9 dní dříve než on. Tím tak trochu pokazí symboliku letu Blue Origin, který poletí až 20. července na Den objevování Vesmíru. Před 52 lety, 20. července 1969, totiž lidé poprvé stanuli na povrchu Měsíce. Richard Branson a jeho společnost Virgin Galactic chce provést let Unity 22 dnes v 16:30 našeho času a vy můžete být při tom.
 
Posádka Unity 22 - Virgin Galactic
 
Živý přenos bude k dispozici na stránkách firmy na virgingalactic.com, dostupný bude také na sociálních sítích Facebook, Twitter a YouTube. Test zhodnotí vedle typických technických vlastností letu i otázku komfortu. Poněvadž je cílem vesmírný turismus, při letu Unity 22 bude vyhodnoceno prostředí kabiny, komfort sezení a zážitku beztíže i pohled na Zemi. Současně budou otestovány možnosti provádění vědeckých experimentů. Virgin Galactic plánuje ještě další dva testy, než spustí komerční létání pro širokou (a hodně bohatou) veřejnost v roce 2022.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama