www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

VoCore2: světově nejmenší počítač pro Linux

VoCore2: světově nejmenší počítač pro Linux
, , aktualita
Světlo světa spatřil VoCore2 Mini Computer, opravdu miniaturní počítač, který se ještě dá řadit mezi desktopové. Určen je pro nadšence, kteří si s jeho pomocí mohou sestavit celou řadu různých zařízení i pro domácnost.
K oblíbeným
reklama
VoCore2 Mini Computer je označován za plně programovatelný počítač pro Linux, který je určen pro jazyky C, Java, Python a jiné a s jehož pomocí si můžeme doma sestrojit přenosný Wi-Fi router, domácí bezpečnostní systém, VPN bránu, streamovací zařízení s Airplay, základ jednoduchého osobního cloudu a jiná zařízení. Wccftech Deals jej nabízí za 43 dolarů.

Jak je vidět na první pohled, jde o počítač, který je složen ze dvou až tří malých PCB, znichž hlavní je pouze jedno a ty ostatní slouží spíše jen k napojení potřebných konektorů. Dá se říci, že desky s plošnými spoji jsou obestavěny kolem konektorů a jak je vidět, provedení se může lišit právě dle toho, jaké konektory potřebujeme. Největší je ta verze, která využívá i ethernetový RJ-45 na jedné straně a na druhé straně USB typu A.

Můžeme si tak napsat potřebný kód v jazycích C, Java, Python, Ruby či JavaScript, připojit do počítače kartu micro SD a sdílet její data, popřípadě USB webkameru a udělat z ní IP kameru i s mikrofonem, právě přes něj zadávat příkazy systémům Apple Siri či Amazon Echo, atd.

Specifikace udávají, že základem počítače je čip Mediatek MT7628AN MIPS na 580 MHz se 128 MB paměti DDR2, pro data je tu základních 16 MB NOR FLASH plus piny pro SDXC, pak máme možnost využít integrovanou WiFi 802.11n 2T2R s anténou (>19,5 dbm) a na pinech je ne jedno, ale dvě 100Mb/s ethernetová rozhraní.

Dále tu máme celkem 30 GPIO (3x UART, 1x I2C, 1x I2S, 1x reference clock, 1x USB 2.0, 1x PCIe 1.1, 1x SPI (max. 40Mbps), 1x SPI slave, 2x hardwarové PWM), napájení potřebuje 3,6 až 6 V (spotřeba max. 233 mA při 5 V) a na výstupu pro další zařízení tu jsou 1,8 V a 3,3 V.

Zdroj: Deals na wccftech
reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář