www.svethardware.cz
>
>
>

Vrací se na scénu 3Dfx? Můžeme si to leda přát

Vrací se na scénu 3Dfx? Můžeme si to leda přát
, , aktualita
Vypadá to, že se někdo snaží přiživit na zašlé slávě společnosti 3Dfx, která spustila grafickou revoluci v osobních počítačích. Twitterovský účet nazvaný 3Dfx Interactive totiž neláká na nic menšího než na zmrtvýchvstání. 
K oblíbeným
reklama
Na mladém účtu na Twitteru se objevily do této doby již tři tweety, přičemž tento účet byl založen teprve letos v červenci. Všechny tři tweety přitom byly zveřejněny v krátkých rozestupech a všechny nedočkavě lákají na to samé, a sice jisté oznámení naplánované na tento čtvrtek, které se bude týkat návratu firmy 3Dfx na scénu. 
 
 
Nyní jde s největší pravděpodobností spíše jen o to, jestli je to celé jen vtípek, nebo navíc i snaha se na stále věhlasném jménu firmy 3Dfx nějakým způsobem přiživit. 
 
Server TechSpot také upozorňuje na to, že v tweetech byl použit i obrázek z roku 2014, který vytvořil jistý vermaden, jak si můžeme sami ověrit na DeviantArtu. Ale jde především o to, že tento účet nebyl ověřen jako pravý samotným Twitterem. 
 
Můžeme být ale zvědaví na to, co se na tomto účtu ukáže během tohoto čtvrtka a zda půjde jen o vyplazený jazyk, reklamu na nějaký vypečený produkt na prodloužení penisu či případně holé nic. Nedávno se ostatně objevil rovněž falešný účet firmy Interplay Entertainment, jehož autor zase využil nostalgie hráčů po starých hrách série Fallout. Tento účet byl už smazán a přesně tak by tedy mohl dopadnout i novopečený účet 3Dfx. 
 
Společnost 3Dfx tu s námi není už celých dvacet let, když krátce poté, co se na trh dostala řada VooDoo s čipy VSA-100, byl ohlášen bankrot. Většina z karet VooDoo 4 a 5 se na trh nikdy nedostala a co po společnosti 3Dfx zbylo, to odkoupila NVIDIA. Mnozí inženýři pak našli své uplatnění právě v NVIDII a někteří zase přešli k ATI. Ostatně právě díky nim mohla ATI (později už pod AMD) přijít se svou verzí SLI, čili s technologií CrossFire. 
 
Už vzhledem k tomuto vývoji událostí a prodeji veškerého hodnotného duševního vlastnictví firmě NVIDIA je návrat firmy 3Dfx na scénu v podstatě nemožný. Leda by to nebyly grafické karty, ale něco jiného třeba ve stylu Atari


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína začala odchytávat pokoutné těžaře kryptoměn Čína začala odchytávat pokoutné těžaře kryptoměn
Těžba kryptoměn byla v řadě čínských provincií zakázána, a to pochopitelně zvláště v takových, kde dříve bujela i díky cenově dostupné energii. Tyto časy ale skončily a čínské úřady nyní jdou i po těch, kteří zákazů nedbají.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Vzorky získané roverem Perseverance naznačují, že voda byla na Marsu velmi dlouho Vzorky získané roverem Perseverance naznačují, že voda byla na Marsu velmi dlouho
Vědci z NASA zkoumající planetu Mars postupně přicházejí na nové informace o historii tohoto vesmírného tělesa. Momentálně jim se sběrem dat z rudé planety pomáhá rover Perseverance, který NASA vyslala k Marsu v létě minulého roku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Steve Wozniak má novou společnost pro čištění orbity od vesmírného smetí Steve Wozniak má novou společnost pro čištění orbity od vesmírného smetí
Steve Wozniak se rozhodl, že je na čase přispět k čistšímu prostředí naší planety, ovšem zaměřil se poněkud výš než ostatní, a to na její oběžnou dráhu. Jde tedy o vesmírné smetí, které neohrožuje ani tak planetu jako spíše naši civilizaci. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Far Cry 6: kolik výkonu přidá AMD FSR a jak vypadá ve hře ray tracing? Far Cry 6: kolik výkonu přidá AMD FSR a jak vypadá ve hře ray tracing?
Dobře víme, že Far Cry 6 bude na nejvyšší detaily ve 4K a s ray tracingem velice náročná hra, neboť požadavek v případě grafické karty zní Radeon RX 6800 či GeForce RTX 3080, a to pro jen 30 FPS. Bude to ale lepší s technologií FSR?
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Samsung spustil výrobu 90Hz OLED displejů pro notebooky Samsung spustil výrobu 90Hz OLED displejů pro notebooky
Kdysi jsme si mohli myslet, že v této době už budeme mít na výběr z bohaté nabídky OLED monitorů, abychom se mohli těšit z jejich obrovského kontrastu, kvality barevného podání a nemuseli řešit problémy spojené s podsvícením. 
Včera, aktualita, Jan Vítek