www.svethardware.cz
>
>

Vyhledávač DuckDuckGo překonal milník 100 milionů dotazů denně

Vyhledávač DuckDuckGo překonal milník 100 milionů dotazů denně
, , aktualita
Vyhledávač DuckDuckGo je sice proti Googlu jen malým hráčem, ale jeho popularita poslední dobou značně stoupá. Lidé se totiž více starají o svá osobní data a DuckDuckGo je znám tím, že nesleduje své uživatele.
K oblíbeným
reklama
Zatímco vyhledávač Google je znám tím, že sleduje své uživatele, aby dokázal lépe cílit reklamy jednotlivým uživatelům, konkurenční DuckDuckGo se obejde i bez toho. Je znám právě tím, že své uživatele nesleduje a snaží se o co největší soukromí. I když byl založen už v roce 2008, větší popularity se mu dostává až poslední dobou. Za rok 2020 na něm bylo provedeno 23,7 miliardy dotazů, což je meziroční nárůst o 62 %.
 
Logo DuckDuckGo
 
Nedávno se DuckDuckGo podařilo překonat i jeden významný historický milník. 11. ledna 2021 na něm totiž bylo poprvé provedeno více než 100 milionů dotazů denně. Konkrétně šlo o celkových 102 251 307 dotazů. Abychom to uvedli do kontextu, u Googlu se uvádí mezi 3,5 až 5,6 miliardami dotazu denně, tedy asi 35 až 55krát více. Od srpna 2020 se pak DuckDuckGo daří stabilně provádět přes 2 miliardy dotazů měsíčně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Core i7-11700K už byl otestován na Anandtechu, jak je na tom? Core i7-11700K už byl otestován na Anandtechu, jak je na tom?
Server Anandtech dokázal získat jeden z procesorů Core i7-11700K v jeho finální prodejní verzi, což není nic podivného vzhledem k tomu, že tyto procesory už byly v Německu v prodeji. Provést tak mohl už podrobný test.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Chystá si i AMD těžební speciály grafických karet? Chystá si i AMD těžební speciály grafických karet?
Na základě informací z nejnovějších ovladačů z linuxových ovladačů firmy AMD můžeme usuzovat, že nejen NVIDIA vypustí na trh těžební speciály založené na svých grafických kartách. Co si může chystat AMD?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD radí: při problémech s USB zatím využijte rady z Redditu AMD radí: při problémech s USB zatím využijte rady z Redditu
Právě na serveru Reddit se nedávno se zapojením zástupců firmy AMD začaly řešit problémy s rozhraním USB, se kterými se mohou potýkat někteří majitelé počítačů vybavených deskami s čipsety X570, B550.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik24 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková