www.svethardware.cz
>
>
>

Vyjednávání AMD o odprodání podílu zamrzlo

Vyjednávání AMD o odprodání podílu zamrzlo
, , aktualita
Před třemi týdny se objevila zpráva, že AMD vyjednává se soukromým kapitálem, firmou Silver Lake Partners, o odprodeji svého významného podílu. Nyní je jasné, že rozhovory opravdu proběhly, ale uvázly na mrtvém bodě.
K oblíbeným
reklama
Firmy Advanced Micro Devices a Silver Lake Partners vyjednávaly o odprodeji celé čtvrtiny podílu firmy AMD, která tak měla získat potřebnou hotovost pro další provoz. Informuje o tom agentura Bloomberg, dle níž se zástupci firem setkali v minulých týdnech, ovšem nedokázali dovést rozhovory do zdárného konce, a AMD tak dnes hledá jiné řešení pro zajištění svého financování. Doufejme jen, že to nebude základ pro další fámy o akvizici ze strany Microsoftu, Samsungu či jiných firem.

Nyní je hodnota firmy AMD na trhu kolem 1,3 miliardy dolarů, čili by za svůj 25% podíl získala cca 325 milionů. To ale není mnoho pro takovouto technologickou firmu, která bude potřebovat finance na to, aby mohla v příštím roce dostat na trh novou generaci grafických karet s paměťmi HBM2 a především procesory a APU založené na architektuře Zen (“Summit Ridge” a “Raven Ridge”). Však v této době AMD jen na výzkum a vývoj dává každý kvartál 100 milionů dolarů a musíme počítat také s tím, že v poslední době firma nevydělávala, ale vykazovala ztráty.

Firma je tak ve složité situaci a bojuje na dvou frontách proti Intelu a NVIDII. V porovnání s Intelem je situace AMD jasná. Intel má na trhu již druhou generaci 14nm procesorů, zatímco procesory FX od AMD se již dlouho nikam neposunuly a jsou vyráběny stále 32nm technologií SOI. Co se týče APU, pak v jejich případě je situace lepší (28 nm), ale ani ty nemohou moderním procesorům Intel konkurovat. Souboj s NVIDIÍ firmě AMD v posledním období přinesl pokles na trhu se samostatnými grafikami pod pouhou pětinu trhu, z čehož se tedy AMD začíná vzpamatovávat díky novým Radeonům 300. Více se ale dozvíme až někdy v říjnu, kdy firmy zveřejní své finančí výsledky za třetí kvartál a také se objeví reálná čísla prodejů grafických karet.

Společnost Silver Lake je známým investorem, který má v hledáčku hi-tech společnosti. Vydělává na tom, že do nich nejprve investuje a později svůj podíl odprodá, přičemž má na takové společnosti zásadní požadavky. Může po nich vyžadovat i změnu v celé obchodní strategii. V minulosti Silver Lake investovala i do firem jako Dell, Seagate, Avago či Alibaba.

Zdroj: Bloomberg
reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek