Vylepšení JavaScriptu v Google Chrome 86: hodiny výdrže navíc

Vylepšení JavaScriptu v Google Chrome 86: hodiny výdrže navíc
, , aktualita
Společnost Google zapracovala na svém internetovém prohlížeči Chrome a ve verzi 86 přijde s velmi užitečným vylepšením části starající se o JavaScript. Tato úprava dokáže prodloužit výdrž notebooků i o několik hodin.
K oblíbeným
reklama
Nová verze internetového prohlížeče Google Chrome 86 (která je zatím ve vývoji) přináší sice malé a velmi jednoduché, zato ale velmi účinné vylepšení práce s JavaScriptem. Zásadním problémem pro zatížení počítače jsou totiž právě různé skripty napsané v JavaScriptu, které běží na pozadí, i když se s webovou stránkou zrovna aktivně nepracuje. Dosud se každý skript periodicky aktivoval každou sekundu a zjišťoval např. pozici na stránce (kam je zaskrolováno), vytvářel logy, analyzoval interakci s reklamami a prováděl další v danou dobu zbytečné operace. Chrome 86 jednoduše umožní prodloužení tohoto intervalu na jednu minutu, tedy až 60krát méně často. A výsledky jsou působivé.
 
Google Chrome logo
 
V testu prohlížeče se 36 otevřenými stránkami na pozadí a aktivní stránkou about:blank byla průměrná výdrž (medián) testovacího notebooku 6,4 hodiny. Při zapnutém omezení skriptů se výdrž prodloužila na 8,2 hodiny, což je o 28 % lepší výsledek (téměř o 2 hodiny více). Tady jde dobře vidět, jak velkým žroutem jsou různé věci v JavaScriptu. Podobné omezení na jednu minutu má Safari, které dosáhlo na stejném notebooku dokonce na 9,3 hodiny.
 
Když se místo prázdné aktivní stránky pustilo video na YouTube výdrž notebooku vzrostla o 36 minut (o 13 %) ze 4,7 hodiny na cca 5,3 hodiny. Funkce zatím není oficiální a je v testovací fázi (stejně jako samotný Chrome 86 vývojářské verze Canary). Pro její aktivaci stačí do adresního řádku napsat "chrome://flags" (bez uvozovek) a poté vyhledat "chrome://flags/#intensive-wake-up-throttling".
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny
Čínská firma Welian prodává robotického psa vybaveného senzory a umělou inteligencí. Ačkoliv se zatím jedná hlavně o hračku, v budoucnu by mohl pomoci při navigování nevidomých. Novinka, která příjemně překvapí svou cenu, zamířila k prvním zákazníkům.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86 Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86
Nvidia přichází s novým procesorem a chce konkurovat platformě x86 se serverovými procesory na bázi ARMu. Její nové CPU Grace má nabídnout až 10× větší výkon v HPC a výpočtech AI proti řešení DGX s procesory x86.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro
I na český trh se v tichosti dostala trojice novinek od Corsairu: kompaktní herní mechanika bez numerického bloku a dvě lehké herní myši, které jsou dostupné s podsvícením RGB i bez něj. Jaké jsou parametry a ceny?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován
Vypadá to, že vypuštění nových APU Ryzen 5000 pro desktopy už na sebe nenechá dlouho čekat, a tak se brzy dozvíme, zda ta budou k dispozici i pro volný prodej v maloobchodě. Mezitím tu máme model Ryzen 7 5700G.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce
Společnost Aaeon specializující se na malé desky pro komerční systémy si připravila speciální model s paticí LGA 1200, který je tak určen pro desktopové procesory Intel Comet Lake. Co taková 3,5" deska nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek