www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Výrobci vypouštějí hlavně nízkoprofilové Geforce GT 1030

Výrobci vypouštějí hlavně nízkoprofilové Geforce GT 1030
, , aktualita
Dle očekávání byla dnes představena nová grafická karta NVIDIA GeForce GT 1030, takže jako obvykle začali své modely prezentovat AIB partneři. Ti přitom vesměs představují nízkoprofilové verze karet.reklama
GeForce GT 1030 měla už dříve potvrzené specifikace jako nejnovější low-end generace Pascal. Bude mít celkem tři SM (Streaming Multiprocessor) a konfiguraci 384:24:16, čili 384 CUDA jader, 24 TMU a 16 ROP. GPU běží na taktech 1227 až 1468 MHz a dále 2 GB paměti GDDR5 na efektivním taktu 6 GHz, což dává na 64bitové sběrnici propustnost 48 GB/s. Spotřeba je přitom pouze 35 W, na což bohatě stačí slot PCI Express x16.

Dle očekávání se výkon těchto karet motá kolem 1 TFLOPS, a to přesně mezi 942 a 1127 GFLOPS na základních taktech. Doporučená cena je 59 USD, přičemž v našich obchodech můžeme očekávat částky mírně nad 2000 Kč. To je přesně s tím, co jsme očekávali na základě předpokládaných cen, které zveřejnil i Amazon.

Své modely už začali představovat tradiční partneři firmy NVIDIA, což je třeba Palit, ZOTAC nebo EVGA. Právě EVGA si připravila hned tři verze, mezi něž patří i pasivně chlazená karta. Pak tu máme taképodobné modely od firem ZOTAC a Palit, přičemž výrobci se dle tiskových zpráv ani nesnaží prezentovat přetaktované modely, respektive se o taktech těchto karet ani nepíše. Z toho lze usuzovat, že půjde o nepřetaktované modely.

Palit svou kartu také s ohledem na výkon přirovnává k procesoru Intel Core i5, takže je zřejmé, že míří především na uživatele, kteří si chtějí levně vylepšit výkon integrovaných grafických jader. GeForce GT 1030 ale bude jen stěží stačit na nové AAA hry, to bychom se museli co do kvality a rozlišení dost uskrovnit. Na různé méně náročné MMO hry ale její výkon stačit bude a rozhodně jde o řešení, které snese srovnání s nejlepšími integrovanými Iris Pro Graphics 580 se 72 EU. Co se týče řadových HD Graphics 630, s nimiž se setkáme mnohem častěji než s Iris a také na výrazně levnějších procesorech, zde je výkon GT 1030 více než dvojnásobný.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Roboti od LG pomohou cestujícím na letišti v Soulu Roboti od LG pomohou cestujícím na letišti v Soulu
Společnost LG na začátku tohoto roku předvedla několik svých robotů a dva z nich byli určeni pro použití na letištích. Nyní se LG rozhodlo nasadit své roboty na letiště v jihokorejském Soulu, aby pomáhali cestujícím. 
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Mladík našel bug v systému budapešťské MHD, místo odměny na něj poslali policii Mladík našel bug v systému budapešťské MHD, místo odměny na něj poslali policii
18letý mladík si hrál s objednávacím systémem jízdenek maďarského dopravce BKK v Budapešti. Mohl si koupit lístek za libovolnou cenu. Chybu okamžitě nahlásil, nicméně místo díků na něj ráno zaklepala policie a podrobila výslechu. 
Včera,  aktualita, Milan Šurkala,  1 komentář
Microsoft otočil, Malování tu zůstane Microsoft otočil, Malování tu zůstane
Včera se objevila zpráva o konci oblíbeného i nenáviděného Malování ve Windows, čili aplikaci MS Paint. Ta měla zmizet s nástupem velké podzimní aktualizace systému Windows 10, ale Microsoft se zřejmě poddal vlně odporu. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD: Zen 2 a Zen 3 je na cestě, ale přechod na 7 nm bude těžký AMD: Zen 2 a Zen 3 je na cestě, ale přechod na 7 nm bude těžký
Mark Papermaster, CTO společnosti AMD, se v interview pro EE Times rozpovídal o budoucích procesorových architekturách Zen 2 a Zen 3, které představují také přechod na 7nm technologie. To znamená i využití EUV. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Musk reviduje velkolepé plány na kolonizaci Marsu Musk reviduje velkolepé plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk zjistil, že jeho velkolepé plány na vyslání lidí na Mars jsou přeci jen až moc ambiciózní a oznámil, že budou přepracovány, aby odpovídaly realitě. Dotkne se to i připravované rakety, jejíchž 42 motorů bylo poněkud příliš. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  9 komentářů