www.svethardware.cz
>
>
>
>

Výzkumníci vyrobili mechanický Wi-Fi "vysílač" z 3D vytištěných objektů

Výzkumníci vyrobili mechanický Wi-Fi "vysílač" z 3D vytištěných objektů
, , aktualita
3D tisk byl už využit k lecčemu, ovšem jeho možnosti nás stále dokáží překvapovat, i když zde je spíše podružný vedle toho, že byl využit pro vytvoření mechanického Wi-Fi "vysílače". Ten pracuje bez použití baterie.reklama
Tento počin má na svědomí tým výzkumníků z Univerzity ve Washingronu, kteří využili vedle částí vyrobených pomocí 3D tisku už jen trošku dalšího materiálu, který si takto vyrobit nemohli. Většina částí je ale vyrobena na prosté 3D tiskárně pracující s plasty a výsledek vypadá takto: 
 
 
Nejde samozřejmě o nic, co by dokázalo nahradit Wi-Fi rozhraní v elektronice a ani to vůbec není nutné, ale v praxi by takováto zařízení mohla najít využití, a to především tam, kde zapotřebí něco měřit, a to ideálně bez použití napájení. 
 
V důsledku tak jde o zařízení, které s pomocí ozubených koleček, pružinky a vodivého filamentu coby antény mění mechanický pohyb ve Wi-Fi signál. Vytvořeno bylo několik typů, které ale fungují vždy stejně, a to čistě mechanicky bez použití elektrické energie. Tu pak může nahradit něco jiného, jako třeba proud vody nebo foukání větru, díky čemuž by pak mohla celková soustava fungovat jako průtokoměr nebo anemometr. 
 
Data jsou pak zakódována do ozubeného kolečka do jedniček a nul a to svým otáčením ovlivňuje anténu umístěnou na konci kruhové pružiny. Slovo vysílač máme výše uvedeno v uvozovkách proto, že toto zařízení v podstatě nevysílá, ale odráží okolní Wi-Fi signál, což může detekovat klasický Wi-Fi přijímač v routeru, notebooku, atp. Na počítači pak dokážeme z tohoto odraženého signálu zjistit, jak rychle se otáčí ono ozubené kolečko. 
 
 
Čistě mechanicky si tak můžeme vytvořit zařízení pro detekci všeho možného, z čehož lze dostat fyzický pohyb, který pak můžeme převést na ozubené kolečko. Mohou to tak být i jednoduchá bezdrátová tlačítka, přičemž veškerá tato zařízení budou fungovat bez elektrické energie a my si je můžeme vytisknout na 3D tiskárně, nebo si je vytvořit jinak. Tým z Univerzity ve Washingtonu využil tiskárnu MaketIt Pro 3D, což je zařízení v ceně 3000 dolarů, ale posloužit nám může cokoliv jiného, co dokáže tisknout v požadovaném rozlišení. Veškeré 3D modely jsou ke stažení zde
 
Zdroj: UW


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Norsko jako první na světě ruší FM rádio Norsko jako první na světě ruší FM rádio
Norsko je v mnoha oblastech průlomovou zemí. Vede např. v počtu elektromobilů nebo je zajímavé skladbou elektráren, nyní překvapuje tím, že se stává první zemí na světě, která zrušila FM vysílání.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bitcoinový milionář rozdá přes 90 milionů USD na charitu Bitcoinový milionář rozdá přes 90 milionů USD na charitu
Na bitcoinu se dá hodně ztratit, ale i hodně zbohatnout. To se některým skutečně povedlo, a to do takové výše, že by peníze nikdy neuměli utratit. Proto jeden z bitcoinových milionářů založil fond, který rozdá přes 90 milionů dolarů v bitcoinech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft zvažuje Python jako skriptovací jazyk pro Excel Microsoft zvažuje Python jako skriptovací jazyk pro Excel
Aplikace Microsoft Office a zejména tabulkový procesor Excel se možná v budoucnu dočká dalšího skriptovacího jazyka. Vedle dnes používaného Visual Basicu by se zde mohl objevit i dnes velmi oblíbený Python.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Synology uvádí NAS DS218 a FlashStation FS1018 pro 12 SSD disků Synology uvádí NAS DS218 a FlashStation FS1018 pro 12 SSD disků
Společnost Synology představilo dva nové NAS servery DiskStation DS218 a FlashStation FS1018. Prvně jmenovaný umí kódování do 10bitového H.265, druhý zase pojme rovnou 12 velmi výkonných SSD disků.
15.12.2017, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Elite: Dangerous přiostřuje, Thargoidi útočí i na přístavy Elite: Dangerous přiostřuje, Thargoidi útočí i na přístavy
Hmyzácká rasa Thargoidů začala znepříjemňovat život hráčů v Elite: Dangerous, jak nám tvůrci ostatně slibovali. I nové video ukazuje, že ušetřeny nezůstanou ani velké vesmírné stanice a že tak bude svět v této hře jiný než dřív.
15.12.2017, aktualita, Jan Vítek1 komentář