www.svethardware.cz
>
>
>
>

Výzkumníci vyrobili mechanický Wi-Fi "vysílač" z 3D vytištěných objektů

Výzkumníci vyrobili mechanický Wi-Fi "vysílač" z 3D vytištěných objektů
, , aktualita
3D tisk byl už využit k lecčemu, ovšem jeho možnosti nás stále dokáží překvapovat, i když zde je spíše podružný vedle toho, že byl využit pro vytvoření mechanického Wi-Fi "vysílače". Ten pracuje bez použití baterie.
reklama
Tento počin má na svědomí tým výzkumníků z Univerzity ve Washingronu, kteří využili vedle částí vyrobených pomocí 3D tisku už jen trošku dalšího materiálu, který si takto vyrobit nemohli. Většina částí je ale vyrobena na prosté 3D tiskárně pracující s plasty a výsledek vypadá takto: 
 
 
Nejde samozřejmě o nic, co by dokázalo nahradit Wi-Fi rozhraní v elektronice a ani to vůbec není nutné, ale v praxi by takováto zařízení mohla najít využití, a to především tam, kde zapotřebí něco měřit, a to ideálně bez použití napájení. 
 
V důsledku tak jde o zařízení, které s pomocí ozubených koleček, pružinky a vodivého filamentu coby antény mění mechanický pohyb ve Wi-Fi signál. Vytvořeno bylo několik typů, které ale fungují vždy stejně, a to čistě mechanicky bez použití elektrické energie. Tu pak může nahradit něco jiného, jako třeba proud vody nebo foukání větru, díky čemuž by pak mohla celková soustava fungovat jako průtokoměr nebo anemometr. 
 
Data jsou pak zakódována do ozubeného kolečka do jedniček a nul a to svým otáčením ovlivňuje anténu umístěnou na konci kruhové pružiny. Slovo vysílač máme výše uvedeno v uvozovkách proto, že toto zařízení v podstatě nevysílá, ale odráží okolní Wi-Fi signál, což může detekovat klasický Wi-Fi přijímač v routeru, notebooku, atp. Na počítači pak dokážeme z tohoto odraženého signálu zjistit, jak rychle se otáčí ono ozubené kolečko. 
 
 
Čistě mechanicky si tak můžeme vytvořit zařízení pro detekci všeho možného, z čehož lze dostat fyzický pohyb, který pak můžeme převést na ozubené kolečko. Mohou to tak být i jednoduchá bezdrátová tlačítka, přičemž veškerá tato zařízení budou fungovat bez elektrické energie a my si je můžeme vytisknout na 3D tiskárně, nebo si je vytvořit jinak. Tým z Univerzity ve Washingtonu využil tiskárnu MaketIt Pro 3D, což je zařízení v ceně 3000 dolarů, ale posloužit nám může cokoliv jiného, co dokáže tisknout v požadovaném rozlišení. Veškeré 3D modely jsou ke stažení zde
 
Zdroj: UW


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook brzy vypustí satelity pro golbální internet Facebook brzy vypustí satelity pro golbální internet
Především chudé země mají velký problém s pokrytím internetem i jeho cenou. Facebook se to už dlouho snaží vyřešit a nyní to vypadá, že použije satelity systému Athena na nízké orbitě. Ty by se mohly objevit už velmi brzy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené PC sestavy: červenec 2018 Doporučené PC sestavy: červenec 2018
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek52 komentářů
Microsoft Identity Bounty Program, za nalezení chyby až $100 000 Microsoft Identity Bounty Program, za nalezení chyby až $100 000
Microsoft spustil Identity Bounty Program, kdy za nalezení závažné chyby v systémech přihlašování u vybraných služeb Microsoftu můžete dostat nemalou peněžní odměnu. Ta může činit až 100 tisíc dolarů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři z MoneyTaker ukradli v ruské bance 20 mil. Kč Hackeři z MoneyTaker ukradli v ruské bance 20 mil. Kč
Nesprávně nastavený a neaktualizovaný router stál za úspěšným útokem hackerské skupiny MoneyTaker na ruskou banku PIR Bank. Hackeři byli schopni převést a vybrat peníze v hodnotě téměř 20 milionů korun.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung uvádí obří 43" zakřivený monitor C43J89 Samsung uvádí obří 43" zakřivený monitor C43J89
Samsung představil nový obrovský 43" monitor C43J89, který pochopitelně disponuje zakřivenou obrazovkou s poměrem stran 32:10. Díky VA panelu potěší vysokým kontrastem 3000:1 a nabídne i 120Hz frekvenci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář