www.svethardware.cz
>
>
>

Výzkumy naznačují, že další generace litografické technologie příjde ke slovu až v roce 2007

, , aktualita
O další vývoj lithografické technologie se zasloužili experti dílen International Sematech workshop koncem minulého měsíce (8/2001). Nicméně, ačkoli se již na vývoji nových NGL (next-generation lithography) nástrojích pracuje, nebude se...
K oblíbeným
reklama
O další vývoj lithografické technologie se zasloužili experti dílen International Sematech workshop koncem minulého měsíce (8/2001). Nicméně, ačkoli se již na vývoji nových NGL (next-generation lithography) nástrojích pracuje, nebude se novou technologií vyrábět dříve, než někdy v roce 2007.

Prozatím se pracuje na dvou stěžejních metodách: EUV (extreme ultraviolet) a EPL (electron projection lithography). Z hlediska "velikostí" je technologie definována v ITRS (International Technology Roadmap for Semiconductors). Výsledné rozdělení dle uzlů je následující:
130-nm node: 248-nm and 193-nm scanners;
90-nm node: 193-nm scanners;
65-nm node: 157-nm tools;
45-nm node: EUV, EPL lithography;
32-nm node: EUV lithography.
reklama
Nejnovější články
2K Games vytvořili nové studio pro oživení série Bioshock 2K Games vytvořili nové studio pro oživení série Bioshock
Společnost 2K Games se rozhodla znovu oživit sérii Bioshock, a to pochopitelně pomocí zbrusu nového titulu, který ovšem nebude vyvíjet žádné z existujících studií. Vytvořeno bylo pro tento účel zcela nové. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA si zaregistrovala značku Hopper, bude to další generace? NVIDIA si zaregistrovala značku Hopper, bude to další generace?
Opět se objevilo příjmení Hopper, které patřilo Grace Hopper, americké průkopnici počítačových věd. Je tak velice pravděpodobné, že takto se bude označovat příští generace NVIDIE po Ampere. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Chystá se PlayStation 5 Pro a mluví se o PS6 v roce 2026 Chystá se PlayStation 5 Pro a mluví se o PS6 v roce 2026
Společnost Sony naznačila, že nastoupí i konzole PlayStation 5 Pro, která bude pro pátou generaci znamenat nejspíše to, co PlayStation 4 Pro ve čtvrté generaci. Vedle toho už se také mluví o PS6. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Začnou roboti opravovat a tankovat satelity ve vesmíru? Začnou roboti opravovat a tankovat satelity ve vesmíru?
Výzkumníci z University of Cincinnati vyvíjejí základ nové sítě robotických zařízení, která by byla schopna opravovat satelity na nízké orbitě a také jim zajišťovat doplňování paliva. Kdo za tímto projektem stojí? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cougar Conquer 2: skříňová extravagance Cougar Conquer 2: skříňová extravagance
Počítačová skříň Conquer 2 od společnosti Cougar se dá označit za čistou extraganci a protipól designově minimalistických modelů. Ostatně vypadá jako součást duhovkami vybarveného transformera. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře