www.svethardware.cz
>
>
>

Výzkumy naznačují, že další generace litografické technologie příjde ke slovu až v roce 2007

, , aktualita
O další vývoj lithografické technologie se zasloužili experti dílen International Sematech workshop koncem minulého měsíce (8/2001). Nicméně, ačkoli se již na vývoji nových NGL (next-generation lithography) nástrojích pracuje, nebude se...
K oblíbeným
reklama
O další vývoj lithografické technologie se zasloužili experti dílen International Sematech workshop koncem minulého měsíce (8/2001). Nicméně, ačkoli se již na vývoji nových NGL (next-generation lithography) nástrojích pracuje, nebude se novou technologií vyrábět dříve, než někdy v roce 2007.

Prozatím se pracuje na dvou stěžejních metodách: EUV (extreme ultraviolet) a EPL (electron projection lithography). Z hlediska "velikostí" je technologie definována v ITRS (International Technology Roadmap for Semiconductors). Výsledné rozdělení dle uzlů je následující:
130-nm node: 248-nm and 193-nm scanners;
90-nm node: 193-nm scanners;
65-nm node: 157-nm tools;
45-nm node: EUV, EPL lithography;
32-nm node: EUV lithography.
reklama
Nejnovější články
NVIDIA přináší speciální ovladače GeForce 436.02 Gamescom NVIDIA přináší speciální ovladače GeForce 436.02 Gamescom
NVIDIA zařadila do nabídky GeForce 436.02 Gamescom Special Graphics Drivers, ostatně sama má na Gamescomu v Kolíně silné zastoupení. Těšit se můžeme na optimalizace, nevyhlazované škálování obrazu a další novinky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus
Chystá se další kryptoměna, jako by jich zatím nebylo málo. Novinku bude mít na svědomí kryptoměnová burza Binance, která chce v tomto případě vytvořit stablecoin. Zatím nese název Project Venus a bojovat bude i proti Facebooku a jeho Libře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair nabízí bezdrátovou herní klávesnici K57 RGB Corsair nabízí bezdrátovou herní klávesnici K57 RGB
Corsair si pro návštěvníky Gamescomu připravil představení klávesnice K57 RGB Wireless Gaming Keyboard, která je první vybavená rozhraním Slipstream Wireless a RGB LED Capellix. Co to znamená?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC
Společnost Western Digital si připravila novou produktovou řadu WD_BLACK, která se skládá z externích pevných disků i SSD určených pro počítače PC i herní konzole. Vybaveny jsou rychlým rozhraním a zaujmout chtějí i svým designem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel Tiger Lake-U s grafikou 12. generace spatřen Intel Tiger Lake-U s grafikou 12. generace spatřen
Na světlo světa se dostaly záznamy o raných vzorcích procesorů generace Intel Tiger Lake, které by se měly objevit někdy v příštím roce. Vybaveny přitom mají být už 12. generací grafiky Intel, čili Xe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře