Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vznikl nový podnik Gigabyte United

8.12.2006, Jan Vítek, aktualita
Vznikl nový podnik Gigabyte United
Firma Gigabyte propůjčila své jméno podniku se společnou majetkovou účastí, který se rozhodla stvořit spolu s firmou Asustek. Kapitál společnosti činí 244 miliónů USD a Gigabyte vlastní 51% společnosti, čímž si nad Asustekem ponechává výhodu....
Firma Gigabyte propůjčila své jméno podniku se společnou majetkovou účastí, který se rozhodla stvořit spolu s firmou Asustek. Kapitál společnosti činí 244 miliónů USD a Gigabyte vlastní 51% společnosti, čímž si nad Asustekem ponechává výhodu.


Zástupci firem Gigabyte a Asustek

Obě společnosti si od tohoto kroku slibují zvýšení konkurenceschopnosti svých základních desek a grafických karet. Obchod s OEM/ODM firmy Gigabyte by toto však ovlivnit nemělo. Gigabyte United se zaměří na vývoj a prodej základních desek a grafických karet a bude tak činit nezávisle na svých majitelích Gigabyte a Asustek.

Pravým důvodem pro tuto akci však nejspíše byla snaha vyhnout se převzetí firmy Gigabyte společností Foxconn, která prahla po značce Gigabyte a jejím postavení na trhu. "Než nás Foxconn mohl převzít, Gigabyte se rozhodl spojit síly s Asustekem a upevnit svou pozici. Asus soupeřil s Foxconnem na OEM úrovni. Gigabyte se díky této akci stala silnejší společností a dokonce může vyrábět levnější základní desky, aniž by to mělo vliv na jejich kvalitu," řekl Tim Handley, marketingový manager společnosti Gigabyte. Dle něj je firma otevřena i dalším podobným akcím, pokud to trh vyžádá.

Gigabyte United bude muset platit licenční poplatky za používání značky a také odvede 50% výdělku v prvních třech rocích a další dva roky se toto sníží na 33%.

Zdroj: DailyTech