www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

W10 Creators Update nabídne nové bezpečnostní centrum Defenderu

W10 Creators Update nabídne nové bezpečnostní centrum Defenderu
, , aktualita
V rámci sjednocování uživatelského prostředí, které pozvolna probíhá už od dob změn provedených systémem Windows 8, se nyní představí nové bezpečnostní centrum aplikce Windows Defender. Jeho úkolem bude zjednodušit a unifikovat nastavení.
K oblíbeným
reklama
Nový Windows Defender Security Center tak už nebude obsahovat dobře známé záložky Domů, Aktualizovat a Historie v grafickém rozhraní, které rozhodně neodpovídá modernímu vzhledu systému Windows 10. Bude to jedna z dalších změn, které přinese velká aktualizace systému známá jako Creators Update. Mezi ně bude patřit třeba i nové možnosti pro instalaci aktualizací, nové nastavení soukromí nebo také dosud nepoznaný (leda Insidery) herní režim.

Nové bezpečnostní centrum se bude točit kolem pěti hlavních témat. Jednak to bude nezbytná ochrana proti viry a malwaru, která nabídne, aby se s nimi vypořádal samotný Windows Defender, nebo antivir jiného výrobce. Dále půjde o správu výkonu a kondice našeho počítače, kde najdeme na jedné stránce přehled o instalovaných aktualizacích, ovladačích, případně o stavu baterie a úložných zařízení. Zde také budeme moci nechat opravit systém a provést čistou instalaci. Třetí téma se týká firewallu a ochrany sítě, takže zde najdeme příslušná nastavení a zatím není jasné, zda tato nabídka nahradí klasickou položku Síť a internet v ovládacích panelech.

Pak nám nové bezpečnostní centrum umožní ovládat aplikace a prohlížeče, což představuje manuální nastavení SmartScreen, a to individuálně. Nakonec to bude rodičovská kontrola a možnost šmírovat vlastní potomky, abychom zjistili, co dělají na Internetu. To ale asi pouze v případě, že ti budou v počítačové gramotnosti méně schopní než my. Zde také budeme moci sledovat kondici různých "rodinných zařízení", přičemž není jasné, čeho se to konkrétně bude týkat.


Z dostupného videa to vypadá, že tato nastavení budou nebývale jednoduchá, což znamená i to, že systém bude uživateli předkládat méně možností i méně informací. To má jistý smysl třeba na tabletu či jiném dotykovém zařízení, ale proč by naše velké desktopové monitory měly ukazovat u každé položky jen ikonu a holou větu? To ale budeme moci soudit, až Creators Update (Redstone 2) přijde v některý z dubnových dní.

reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře