www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

W10 Start Menu ukáže až 10 propagovaných aplikací

W10 Start Menu ukáže až 10 propagovaných aplikací
, , aktualita
Microsoft se rozhodl, že chce více využít reklamní potenciál Start Menu v systému Windows 10. To tak bude zobrazovat více, tedy až 10 dlaždic s aplikacemi či odkazem na takové, jež je možné si pořídit na Windows Store.
K oblíbeným
reklama
Změna nastane letos v létě s příchodem Windows 10 Anniversary Update, ale pokud byste si snad mysleli, že budete muset ve svém Start Menu přetrpět neodstranitelnou reklamu, tak se nemusíte obávat. Microsoft rozhodně nechce zahltit naše Start menu deseti reklamními dlaždicemi, jichž se nebudeme moci zbavit. Nejde ale pouze o reklamu, respektive odkazy na propagované aplikace do Windows Store, ale také o již stažené a nainstalované aplikace, jež si uživatel sám nevyžádal.

Chce ale využít Start Menu pro to, aby mohl lépe propagovat aplikace prodávané na Windows Store a v podstatě i celý tento obchod, k němuž mnoho uživatelů Windows 10 dosud cestu nenalezlo, nebo o to ani nemají zájem. Ukazují na to slidy z prezentace WinHEC (Windows Hardware Engineering Community), kde je také uvedeno, že cílem je "představit uživatelům a vystavit je obchodu Windows Store". Je také zřejmé, že místečko mezi takto propagovanými aplikacemi si Microsoft nechá od vývojářů dobře zaplatit.

Nyní už je možné, aby Start Menu ve Windows 10 ukazovalo pět takových reklamních dlaždic, což se brzy má rozšířit na zmíněných deset. Takové aplikace či odkazy si ale budeme moci plně odinstalovat a komerční zákazníci si mohou nastavit, aby se takové dlažice v jimi spravovaných systémech ani neobjevily. Dle Neowin by se také reklamní dlaždice neměly objevit po aktualizaci starší verze Windows 10 na Anniversary Update, takže se s nimi máme setkat pouze při zbrusu nové instalaci systému.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy
Neutronové hvězdy jsou samy o sobě jedny z nejzajímavějších objektů našeho vesmíru. Měly blízko k tomu, aby se staly černou dírou, ale namísto toho jsou z nich neuvěřitelně husté koule. Nyní nám jde o vznik jedné takové z velice vzácného objektu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000 MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000
Základní desky s čipovými sadami X570 a potažmo i s jinými pro Ryzen 3000 by se měly odhalit až tehdy, když AMD zavelí. Nicméně společnost MSI už ukázala své nové desky, a to pěkně podrobně ve videu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevil se další test údajného CPU Ryzen 3000, bude i 5 GHz? Objevil se další test údajného CPU Ryzen 3000, bude i 5 GHz?
Už za pouhé čtyři dny nám Lisa Su představí nové 7nm procesory Ryzen 3000 a doufejme také karty s GPU Navi. Nové procesory tak už musí někde být testovány a lze očekávat, že nejnovější informace už mohou mít reálný podklad.
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
ARM ukončilo spolupráci s Huawei kvůli nařízení Trumpa ARM ukončilo spolupráci s Huawei kvůli nařízení Trumpa
Administrativa Donalda Trumpa nařídila ukončení spolupráce americkým firmám s čínskou společností Huawei kvůli obchodní válce a obavám z různých forem špionáže. Spolupráci tak ukončilo dokonce i britské ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu
Také Google má nyní velký bezpečnostní průšvih. Ukázalo se totiž, že podnikoví uživatelé balíku aplikací G Suite mohli mít svá hesla uložená na serverech společnosti v textové podobě bez zahashování.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů