www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

W10 Start Menu ukáže až 10 propagovaných aplikací

W10 Start Menu ukáže až 10 propagovaných aplikací
, , aktualita
Microsoft se rozhodl, že chce více využít reklamní potenciál Start Menu v systému Windows 10. To tak bude zobrazovat více, tedy až 10 dlaždic s aplikacemi či odkazem na takové, jež je možné si pořídit na Windows Store.
K oblíbeným
reklama
Změna nastane letos v létě s příchodem Windows 10 Anniversary Update, ale pokud byste si snad mysleli, že budete muset ve svém Start Menu přetrpět neodstranitelnou reklamu, tak se nemusíte obávat. Microsoft rozhodně nechce zahltit naše Start menu deseti reklamními dlaždicemi, jichž se nebudeme moci zbavit. Nejde ale pouze o reklamu, respektive odkazy na propagované aplikace do Windows Store, ale také o již stažené a nainstalované aplikace, jež si uživatel sám nevyžádal.

Chce ale využít Start Menu pro to, aby mohl lépe propagovat aplikace prodávané na Windows Store a v podstatě i celý tento obchod, k němuž mnoho uživatelů Windows 10 dosud cestu nenalezlo, nebo o to ani nemají zájem. Ukazují na to slidy z prezentace WinHEC (Windows Hardware Engineering Community), kde je také uvedeno, že cílem je "představit uživatelům a vystavit je obchodu Windows Store". Je také zřejmé, že místečko mezi takto propagovanými aplikacemi si Microsoft nechá od vývojářů dobře zaplatit.

Nyní už je možné, aby Start Menu ve Windows 10 ukazovalo pět takových reklamních dlaždic, což se brzy má rozšířit na zmíněných deset. Takové aplikace či odkazy si ale budeme moci plně odinstalovat a komerční zákazníci si mohou nastavit, aby se takové dlažice v jimi spravovaných systémech ani neobjevily. Dle Neowin by se také reklamní dlaždice neměly objevit po aktualizaci starší verze Windows 10 na Anniversary Update, takže se s nimi máme setkat pouze při zbrusu nové instalaci systému.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami
Apple je občas společností netušených problémů. Nová kreditní karta Apple Card se totiž může poškodit při naprosto typickém a očekávaném použití. Např. při nošení v kožené peněžence nebo džínách.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi
Služba MoviePass nabízela svým zákazníkům jakousi debetní kartu pro placení za návštěvu kin. Jejich data včetně čísel kreditek a dat expirace ale nechal na internetu ve volně přístupné databázi bez hesla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů
Společnost Xilinx dnes představila FPGA Virtex UltraScale+ VU19P, který je postaven na 16nm procesu a skládá se z celkem 35 miliard tranzistorů. Dozvídáme se tak, že jde o světově největší čip typu FPGA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC
Společnost Philips si připravila tři nové velké monitory, které nabízejí rozlišení 4K, vedle toho i HDR a určeny jsou především pro naše obývací pokoje. Jde o monitory jak pro herní konzole, tak pro PC či snad HTPC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy
Malých zdrojů s přiměřeným výkonem není na trhu zrovna mnoho, a tak potěší, že tu máme na výběr další. Jde o FlexGURU od FSP, které jsou modulární a nabízí výkon 250 a 300 W vhodný pro menší či úspornější sestavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek