www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

W10 Start Menu ukáže až 10 propagovaných aplikací

W10 Start Menu ukáže až 10 propagovaných aplikací
, , aktualita
Microsoft se rozhodl, že chce více využít reklamní potenciál Start Menu v systému Windows 10. To tak bude zobrazovat více, tedy až 10 dlaždic s aplikacemi či odkazem na takové, jež je možné si pořídit na Windows Store.
K oblíbeným
reklama
Změna nastane letos v létě s příchodem Windows 10 Anniversary Update, ale pokud byste si snad mysleli, že budete muset ve svém Start Menu přetrpět neodstranitelnou reklamu, tak se nemusíte obávat. Microsoft rozhodně nechce zahltit naše Start menu deseti reklamními dlaždicemi, jichž se nebudeme moci zbavit. Nejde ale pouze o reklamu, respektive odkazy na propagované aplikace do Windows Store, ale také o již stažené a nainstalované aplikace, jež si uživatel sám nevyžádal.

Chce ale využít Start Menu pro to, aby mohl lépe propagovat aplikace prodávané na Windows Store a v podstatě i celý tento obchod, k němuž mnoho uživatelů Windows 10 dosud cestu nenalezlo, nebo o to ani nemají zájem. Ukazují na to slidy z prezentace WinHEC (Windows Hardware Engineering Community), kde je také uvedeno, že cílem je "představit uživatelům a vystavit je obchodu Windows Store". Je také zřejmé, že místečko mezi takto propagovanými aplikacemi si Microsoft nechá od vývojářů dobře zaplatit.

Nyní už je možné, aby Start Menu ve Windows 10 ukazovalo pět takových reklamních dlaždic, což se brzy má rozšířit na zmíněných deset. Takové aplikace či odkazy si ale budeme moci plně odinstalovat a komerční zákazníci si mohou nastavit, aby se takové dlažice v jimi spravovaných systémech ani neobjevily. Dle Neowin by se také reklamní dlaždice neměly objevit po aktualizaci starší verze Windows 10 na Anniversary Update, takže se s nimi máme setkat pouze při zbrusu nové instalaci systému.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek