www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

W10 Start Menu ukáže až 10 propagovaných aplikací

W10 Start Menu ukáže až 10 propagovaných aplikací
, , aktualita
Microsoft se rozhodl, že chce více využít reklamní potenciál Start Menu v systému Windows 10. To tak bude zobrazovat více, tedy až 10 dlaždic s aplikacemi či odkazem na takové, jež je možné si pořídit na Windows Store.
K oblíbeným
reklama
Změna nastane letos v létě s příchodem Windows 10 Anniversary Update, ale pokud byste si snad mysleli, že budete muset ve svém Start Menu přetrpět neodstranitelnou reklamu, tak se nemusíte obávat. Microsoft rozhodně nechce zahltit naše Start menu deseti reklamními dlaždicemi, jichž se nebudeme moci zbavit. Nejde ale pouze o reklamu, respektive odkazy na propagované aplikace do Windows Store, ale také o již stažené a nainstalované aplikace, jež si uživatel sám nevyžádal.

Chce ale využít Start Menu pro to, aby mohl lépe propagovat aplikace prodávané na Windows Store a v podstatě i celý tento obchod, k němuž mnoho uživatelů Windows 10 dosud cestu nenalezlo, nebo o to ani nemají zájem. Ukazují na to slidy z prezentace WinHEC (Windows Hardware Engineering Community), kde je také uvedeno, že cílem je "představit uživatelům a vystavit je obchodu Windows Store". Je také zřejmé, že místečko mezi takto propagovanými aplikacemi si Microsoft nechá od vývojářů dobře zaplatit.

Nyní už je možné, aby Start Menu ve Windows 10 ukazovalo pět takových reklamních dlaždic, což se brzy má rozšířit na zmíněných deset. Takové aplikace či odkazy si ale budeme moci plně odinstalovat a komerční zákazníci si mohou nastavit, aby se takové dlažice v jimi spravovaných systémech ani neobjevily. Dle Neowin by se také reklamní dlaždice neměly objevit po aktualizaci starší verze Windows 10 na Anniversary Update, takže se s nimi máme setkat pouze při zbrusu nové instalaci systému.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon
Tohle opravdu nebyl pro Teslu moc dobrý týden, zejména co se týče její energetické divize. Nejprve za hořící solární panely Teslu zažaloval Walmart, nyní své znepokojení vyjádřila i společnost Amazon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
24.8.2019, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek15 komentářů