reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Wacom Graphire tablet, pero a bezdrátová myš

, , zpráva
Zajímavá trojkombinace .. pro grafiku ?
Firma Wacom je známa především svými tablety pro profesionální práci. Nedávno se na trhu objevila sada Graphire, která je dostupná všem domácím uživatelům a obshuje tablet, bezdrátovou myš a pero.

První co potřebujeme pro práci je tablet o rozměrech 21 x 22 cm (formát A6). Povrch je pokryt průsvitnou folií, na které je vyznačena aktivní plocha. Pokud něco chcete obkreslit, stačí zasunout objekt pod tuto folií a můžete obkreslovat. Pro pero je určen odnímatelný stojánek, který je umístěn na horní hraně. Rozlišovací schopnost je 1000 dpi, přesnost 0,5 mm a napájení je přes PS/2 konektor.
Tablet se připojuje pomocí sériového rozhraní nebo USB, které je za stejnou cenu.

mouse


Myš Graphire
Vzhledem připomíná klasickou myš. Rozdíl je pouze v tom, že nemá žádnou kuličku.Tato myš pracuje na principu elektromagnetické indukce, a proto nejsou třeba ani žádné napájecí baterie. Myš je tří tlačítková a jednotlivá tlačítka lze samozřejmě nadefinovat. Prostřední kolečko lze použít pro posuv obrazovky. Hlavní výhody jsou, že není třeba žádná údržba polohovacího mechanismu, myš je bezdrátová a je daleko přesnější.

pen


Pero Graphire
Toto pero, stejně jako myš, pracuje na principu elektromagnetické indukce. Hrot pera a guma jsou citlivé na tlak (lze nastavit až 512 úrovní). Na dvojité tlačítko, které je uprostřed pera, je možné nadefinovat klávesové zkratky. Další příjemná věc je, že když v kreslícím programu Painter (je na přiloženém CD) otočíte perem, tablet Vaší změnu zaregistruje a přepne na aktivní nástroj guma.

tablet


Instalace
Součástí je CD s ovladači, CD s programem Painter, Pen Office-umožňuje rozpoznávání rukou psaného textu, spořič obrazovky a návod v češtině. Instalace je velice jednoduchá. Tablet připojíte pomocí USB nebo sériového portu a vložíte instalační CD. Cena je velice příznivá 4000 Kč s DPH.
reklama
reklama
reklama