www.svethardware.cz
>
>
>

Watch Dogs: Legion má nové HW požadavky, připravit si máme i RTX 3080

Watch Dogs: Legion má nové HW požadavky, připravit si máme i RTX 3080
, , aktualita
Ubisoft se rozhodl, že jeho hra Watch Dogs: Legion si zaslouží odlišné požadavky na hardware, než jaké byly uvedeny původně. Jde přitom o celkem sedm různých sestav pro sedm scénářů.   
K oblíbeným
reklama
Titul Watch Dogs: Legion přijde na trh už 29. října, takže na zveřejnění hardwarových požadavků už přišel čas dříve. Už na první pohled je vidět, že namísto původních šesti sestav tu máme celkem sedm. Přibyla jedna pro střední nastavení s ray tracingem v rozlišení 1440p. 
 
Jak je ale zřejmé, požadavky se celkově přiostřily a tam, kde stačil starší Core i7-7700K nebo Ryzen 5 2600 už máme Core i7-9700 a Ryzen 5 3600. Že by dříve stačil čtyřjádrový procesor a nově to chce od Intelu už alespoň osmijádrový? Nebo má spíše někdo v Ubisoftu velké oči?
 
původní HW požadavky - klikněte pro zvětšení - 
 
nové HW požadavky - klikněte pro zvětšení - 
 
Ještě větší změny nastaly v případě čtyřech nejlepších sestav s ohledem na grafické karty. Ze sestavy pro 4K bez RT nám rázem zmizel Radeon VII, který rázem vyměnila NVIDIA GeForce 3800. 
 
Do sestav pro RT přibylo i nastavení kvality ray tracingu a DLSS, přičemž pro základní 1080p nám najednou stačí namísto RTX 2070 slabší RTX 2060. Právě nad tím jsme se pozastavili minule s poznámkou, že dříve se společnosti vyhýbaly tomu, aby pro sestavy s RT doporučovali i v základu něco lepšího než RTX 2060. A hle, najednou je tu, zatímco pro zbylá dvě nastavení rázem nestačí série RTX 2000 a chce to rovnou nedostupné RTX 3070 a RTX 3080. GeForce RTX 3070 sice dorazí ve stejný den jako samotná hra, ale kdo ví, jak to bude se zásobami. 
 
Skoro jako by za těmito úpravami stálo čistě jen rozhodnutí marketingu a ne nějaké reálné herní testy sestav. Ostatně proč bychom si měli připravit Core i9-9900K pro 4K na kvalitu Ultra s RT, kde se dají bezpečně předpokládat nízké hodnoty FPS? Dříve uvádený Core i7-9700K by bohatě stačil, nehledě na to, že tu zůstal Ryzen 7 3700X. Proč ten nebyl vyměněn za rychlejší Ryzen?
 
Zkrátka a dobře, počkejme si raději na nezávislé testy, když Ubisoft se nerozpakuje takto nesmyslně měnit hardwarové požadavky, které navíc obsahují i hardware, jenž reálně není dostupný. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek
Vývojáři tento týden vypustili do světa linuxovou distribuci Fedora ve verzi 33, která představuje jednu z největších aktualizací v historii systému. Nabízí souborový systém Btrfs jako výchozí a designové změny díky prostředí GNOME 3.38.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik9 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars
NASA hlásí, že vesmírné plavidlo s roverem Perseverance na palubě už má za sebou půlku své cesty, která vede k Marsu. Už mu tak zbývá urazit "pouze" 235 milionů kilometrů, než vstoupí do atmosféry a půjde na přistání. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely
Dnes vstoupí do prodeje grafická karta GeForce RTX 3070, což bude možná trošku zastíněno dozvuky včerejší prezentace nových Radeonů, ale to plným právem. Gigabyte již své modely představil, ovšem jak jsou na tom zásoby v obchodech? 
Včera, aktualita, Jan Vítek