Waymo nabízí lidem jízdy v autonomních vozidlech zadarmo

Waymo nabízí lidem jízdy v autonomních vozidlech zadarmo
, , aktualita
Spousta společností má rozjeté testování svých autonomních vozidel. Waymo začíná se svým testovacím programem autonomních vozidel s lidskými pasažéry a za tímto účelem nabízí rodinám jízdy samořiditelnými auty zdarma.
K oblíbeným
reklama
Éra autonomních dopravních prostředků přichází a dokazuje to mnoho společností, které se o toto odvětví začaly zajímat. Volkswagen představil koncept svého autonomního automobilu budoucnosti a NVIDIA už testuje svá samořiditelná auta v Kalifornii. Autonomní automobily od Waymo dokazují na silnicích svou šikovnost a samostatnost a nyní chce společnost do autonomního provozu těchto dopravních prostředků zapojit i lidi jako pasažéry.

Společnost nedávno oznámila, že hodlá rozšířit svůj testovací program ve Phoenixu. Toho chce docílit tím, že umožnila rodinám registrovat se jako první cestující v tomto zkušebním programu. Během těchto zkoušek společnost přijme stovky lidí s rozličným zázemím i potřebami přepravy. Jediné, co musí splnit, je chtít se do testování zapojit a následně poskytnout i zpětnou vazbu ohledně autonomních vozidel od Waymo.


Generální ředitel společnost Waymo John Krafcik nechce nabízet lidem jen jednu nebo dvě jízdy, aby mohli dopravní prostředek zhodnotit takto jednorázově. Cílem testovacího programu je dát účastníkům možnost si autonomní vozidla pořádně vyzkoušet. Tito lidé budou mít k zástupu autonomních vozidel přístup každý den, a to kdykoliv a kdekoliv v dané oblasti, která je přibližně dvakrát větší než San Francisco.

Waymo také zvyšuje počet svých samořiditelných vozidel, aby se mohl navýšit i počet cestujících. V současné době má společnost k dispozici stovku autonomních automobilů Chrysler Pacifica Hybrid, v následujících několika měsících se ale toto číslo zvýší na 600.

Cílem nebude jen mít zpětnou vazbu od rodin používajících autonomní vozidla od Waymo, ale také sledování, kam budou lidé nejvíce jezdit. Společnost může i zjistit, jak se rodinám s vozidly komunikuje a na základě toho do budoucna zvážit přidání některých nových funkcí do automobilů.

K tomu, aby mohla autonomní vozidlo od Waymo používat celá rodiny, je třeba registrace a přijetí jen jedné osoby. Společnost Waymo by tak byla ráda, kdyby členové rodin využívali autonomní dopravní prostředky při testování co nejčastěji, nechce služby nijak omezovat. Aby společnost nalákala co nejvíce lidí, nebude za jízdu autonomními vozy žádat žádné peníze, takže lidé, kteří budou automobily a jejich systém testovat, budou jezdit zadarmo.

Zdroj: engadget.com

reklama
Nejnovější články
Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2 Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2
Miliardář Bill Gates je znám také jako velký filantrop a podporovatel projektů pro záchranu planety. Jedním z dalších je projekt Heliogen, který má pomoci nahradit fosilní paliva díky solární energii i využití pokročilého softwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache
Intel si pro příští rok připravuje procesory Tiger Lake jako nástupce aktuálních Ice Lake a leccos už o nich prozradil benchmark Geekbench. Ten už obsahuje online záznam čtyřjádrového prototypu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce
Starship Mk1 včera prodělal tlakovou zatěžkávací zkoušku, kterou ovšem nevydržel a v horní části explodoval. Obešlo se to bez ohně i zranění obsluhy, ostatně neúspěch se dal očekávat. Co bude dál?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů
Intel se slovy Michelle Johnston Holthaus omluvil za zpožděné dodávky procesorů x86, čili v podstatě za to, že je nestačí vyrábět v potřebném množství. Potvrzuje tím, že nedostatek jeho procesorů je stále aktuální. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz
Od společnosti Philips jsme se dočkali dalšího zahnutého monitoru s obrovskou úhlopříčkou. Jde o model 439P9H, který má velký 43,4" VA panel s velmi vysokým kontrastem 3000:1. Potěší i 10bitovými barvami.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře