WD dle očekávání ruší diskovou řadu Green

WD dle očekávání ruší diskovou řadu Green
, , aktualita
Před více než měsícem se objevila zpráva, že se Western Digital chystá zrušit svou produktovou řadu pevných disků WD Green, jejíž modely přejdou do řady Blue. To nyní bylo potvrzeno samotným výrobcem.
K oblíbeným
reklama
Společnost Western Digital nedávno ohlásila akvizici firmy SanDisk, čili vedle toho vypadá zrušení řady WD Green jako naprostá prkotina. Však akvizice SanDisku firmě Western Digital zajistí budoucnost mezi výrobci SSD, a to takovými, kteří si vyrábí vlastní paměti NAND i potřebné kontrolery, čili jde v této oblasti o smetánku. Však SSD vyrábí kde kdo, ale vlastní paměti a kontrolery si vyrábí jen hrstka firem.

Firma nyní oznamuje, že všechny modely WD Green dosud dodávané na trh zůstanou dostupné po celou dobu tržní životnosti a postupně přejdou k označení WD Blue. Tím chce WD svým zákazníkům usnadnit výběr pevného disku pro běžný počítač.

Řada WD Black zůstane nedotčena a i nadále bude určena pro výkonnější PC, jako jsou pracovní stanice a herní PC, ovšem je zřejmé, že tato řada má proti sobě silného konkurenta - výkonná moderní SSD, která dokáží nabídnout nesrovnatelně vyšší výkon. Vedle toho tu zůstanou i víceméně speciální řady, a to WD Red pro NAS a WD Purple pro bezpečnostní kamerové systémy.

Nové modely, které se zařadí mezi WD Blue, budou mít stejné označení jako u rušené rodiny WD Green, pouze se písmeno X na konci změní v Z (tudíž z WD60EZRX se stane WD60EZRZ).

Zdroj: TZ Western Digital
reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková