WD dle očekávání ruší diskovou řadu Green

WD dle očekávání ruší diskovou řadu Green
, , aktualita
Před více než měsícem se objevila zpráva, že se Western Digital chystá zrušit svou produktovou řadu pevných disků WD Green, jejíž modely přejdou do řady Blue. To nyní bylo potvrzeno samotným výrobcem.
K oblíbeným
reklama
Společnost Western Digital nedávno ohlásila akvizici firmy SanDisk, čili vedle toho vypadá zrušení řady WD Green jako naprostá prkotina. Však akvizice SanDisku firmě Western Digital zajistí budoucnost mezi výrobci SSD, a to takovými, kteří si vyrábí vlastní paměti NAND i potřebné kontrolery, čili jde v této oblasti o smetánku. Však SSD vyrábí kde kdo, ale vlastní paměti a kontrolery si vyrábí jen hrstka firem.

Firma nyní oznamuje, že všechny modely WD Green dosud dodávané na trh zůstanou dostupné po celou dobu tržní životnosti a postupně přejdou k označení WD Blue. Tím chce WD svým zákazníkům usnadnit výběr pevného disku pro běžný počítač.

Řada WD Black zůstane nedotčena a i nadále bude určena pro výkonnější PC, jako jsou pracovní stanice a herní PC, ovšem je zřejmé, že tato řada má proti sobě silného konkurenta - výkonná moderní SSD, která dokáží nabídnout nesrovnatelně vyšší výkon. Vedle toho tu zůstanou i víceméně speciální řady, a to WD Red pro NAS a WD Purple pro bezpečnostní kamerové systémy.

Nové modely, které se zařadí mezi WD Blue, budou mít stejné označení jako u rušené rodiny WD Green, pouze se písmeno X na konci změní v Z (tudíž z WD60EZRX se stane WD60EZRZ).

Zdroj: TZ Western Digital
reklama
Nejnovější články
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře