www.svethardware.cz
>
>
>
>

WD potvrzuje akvizici SanDisku za 19 miliard USD

WD potvrzuje akvizici SanDisku za 19 miliard USD
, , aktualita
Včera se objevila zpráva, že je na spadnutí převelice důležitá akvizice firmy SanDisk, kterou měl koupit Western Digital. Ten sám má tržní hodnotu 22 miliard dolarů a nyní má dát za SanDisk 19 miliard.
K oblíbeným
reklama
Western Digital tedy už oznámil akvizici SanDisku jako hotovou věc a zaplatí za jeho akcie a další majetek celkem 19 miliard dolarů. To je podstatně více, než se předpokládalo, neboť tržní hodnota SanDisku byla udávána 14,6 miliardy. Pro Western Digital jde pochopitelně o zásadní krok, který mu umožní vyrábět paměti NAND Flash a příslušné kontrolery, takže může na trh dodávat zcela vlastní SSD. Doposud WD měl v nabídce jen několik hybridních disků, čili pevné disky s malou pamětí NAND Flash.

Firma prohlásila, že akvizice SanDisku představuje "další krok v transformaci Western Digital do společnosti světové třídy, která bude vyrábět úložná zařízení, bude mít rozsáhlou produktovou nabídku, znalosti technologií a vysokou odbornost týkající se pamětí NVM". Jde také ale o to, že tímto krokem firma WD vstoupí na další důležitý trh, pro nějž v minulosti téměř nic neměla.

SanDisk má přitom s vývojem a výrobou pamětí typu NVM (Non-Volatile Memory) už 27leté zkušenosti a nyní bude záležet na tom, co s tím WD udělá. Po nějaký čas budou obě firmy samozřejmě pracovat ještě relativně samostatně. Jisté také je, že společný podnik SanDisku s Toshibou bude pokračovat a ještě aby ne, když je důležitý pro vývoj dalších technologií jako 3D NAND Flash, bez nichž by tyto firmy mohly takovému Samsungu jen těžko konkurovat.

Nicméně celou transakci musí ještě posvětit úřady a pokud ty nebudou nic namítat, akvizice bude dokončena někdy za rok. V zájmu firmy WD přitom je, aby se tak stalo co nejdříve a firma se mohla plně soustředit na vývoj NVM pamětí. Jejich trh má totiž až do roku 2022 velmi prudce růst, ale pouze pro ty, kteří dokáží nabídnout konkurenceschopné produkty. Však ceny pamětí NAND Flash v letošním létě značně poklesly a výhodu má ten, kdo disponuje moderními technologiemi pro levnou výrobu vysokokapacitních čipů, což jsou především 3D NAND.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik10 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů