www.svethardware.cz
>
>
>
>

WD představil podnikové SSD řady Gold s NVMe

WD představil podnikové SSD řady Gold s NVMe
, , aktualita
Společnost Western Digital uvádí na trh nové podnikové SSD U.2 disky řady Gold, které podporují protokol NVMe. Datová centra si tak budou moci užít kratších přístupových dob a vyšších přenosových rychlostí.
K oblíbeným
reklama
Pro podnikové nasazení představila společnost Western Digital staronovou řadu Gold. Tyto nové disky 7mm formátu U.2 budou nově využívat rozhraní NVMe a PCIe Gen3 x4, které zajistí vyšší propustnost a především kratší latence. Předpokládá se, že toto rozhraní bude v roce 2023 použito u 79 % dodaných disků. Společnost WD tyto nové disky nabídne v kapacitě 960 GB, 1,92 TB, 3,84 TB a 7,68 TB. Všechny modely využívají paměťových čipů 3D TLC NAND, mají mít 5letou záruku a střední dobu mezi poruchami 2 miliony hodin.
 
WD Gold NVMe SSD
 
Pokud jde o výkon, ten závisí na kapacitě. Obvykle je na tom hůř 960GB verze, další mají obvykle vyšší výkon. Rychlost sekvenčního čtení dosahuje 3,0 až 3,1 GB/s, u zápisu je to 1,1 až 2,0 GB/s. Pokud jde o náhodný přístup, tak u čtení je to mezi 413K až 472K IOPS, u zápisu pak 44K až 65K IOPS. Disky jsou stavěné na 0,8 přepisu denně a životnost je 1,4 až 11,21 PBW. Pokud jde o spotřebu, ta je 4,6 až 4,95 W v idle režimu. Cena má začínat na částce $242 za 960GB verzi. 1,92TB verze vyjde na $435, 3,84TB varianta na $871 a největší 7,68TB varianta pak na $1740.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
První testy: o kolik procent je nová GTX 1650 s GDDR6 rychlejší než stará verze? První testy: o kolik procent je nová GTX 1650 s GDDR6 rychlejší než stará verze?
Grafická karta GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6 přichází stále ještě jako oficiálně nepředstavená novinka, ale její nástup je v podstatě jistý. Nyní se můžeme podívat na to, jaký výkonnostní nárůst můžeme očekávat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hubble a XMM-Newton našel nejlepší důkaz o existenci středních černých děr Hubble a XMM-Newton našel nejlepší důkaz o existenci středních černých děr
Černé díry střední velikosti jsou objekty, které jsou na tom podobně jako temná hmota či energie. Je zřejmé, že tam někde musí být, ale přesvědčivý důkaz zatím chybí. Nebo snad chyběl, jak ukazuje nová zpráva.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nastupuje NIC Killer E3100 pro 2,5Gb/s Ethernet Nastupuje NIC Killer E3100 pro 2,5Gb/s Ethernet
Společnost River Networks ohlásila vylepšenou verzi svého ethernetového kontroleru E3000, která přijde s označením E3000 a podporou Ethernetu s propustností 2,5 Gb/s. Nastane už přechod na rychlejší sítě?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře