WD reorganizuje, rozdělí se na dva podniky pro SSD a HDD

WD reorganizuje, rozdělí se na dva podniky pro SSD a HDD
, , aktualita
Western Digital je jeden ze zbývajících tradičních výrobců pevných disků, který ale už dávno přešel i na výrobu SSD. Nyní se ale rozhodl, že vyrábět HDD a SSD pod jednou střechou nedělá dobrotu. 
K oblíbeným
reklama
Western Digital tak v dohledné době začne fungovat jako dva podniky (či samostatné divize), každý vedený vlastním generálním manažerem. Podnik vyrábějící SSD povede Robert Soderbery (bývalý gen. manažer Cisca), zatímco šéf pro druhý podnik se nedávno začal hledat. 
 
 
Tato společnost přitom v minulých letech dokázala pozřít mnohé známé firmy právě z řad výrobců HDD a elektronických pamětí. Můžeme vzpomenout na převzetí HGST anebo v roce 2016 firmy SanDisk, díky níž mohl WD konečně vstoupit do světa SSD. Nicméně to nedělalo dobrotu. 
 
Samotný WD za svůj fisk. rok 2015 vykázal tržby 14,6 mld. USD a čistý zisk 1,5 mld. USD. Pro SanDisk to rovněž za jeho fisk. rok 2015 dělalo 5,56 mld. USD na tržbách, ovšem po spojení obou firem dokázal WD za předminulý a minulý rok utržit 16,6 a 16,7 mld. USD, čili jako celek WD nedosáhl ani zdaleka na součet tržeb obou dříve samostatných společností. 
 
WD se také pohybuje na velice složitých trzích. Ten s pevnými disky se každoročně zmenšuje a vypadá to, že v případě disků pro osobní počítače zanedlouho zcela zanikne a trh s SSD a NAND Flash je velice soutěživý a je těžké na něm uspět. 
 
Nyní tak chce firma jasně rozdělit své podnikání na HDD a SSD, takže je nutné, aby jeho části po rozdělení mohly konat zcela samostatně, což slibuje i zrychlení vývoje nových produktů, ale na druhou stranu je pravděpodobné, že oba podniky si budou částečně konkurovat, pokud jde o výkonné disky a pomalejší SSD s QLC. Nicméně právě i to může být nakonec ku prospěchu celého WD.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek
Vývojáři tento týden vypustili do světa linuxovou distribuci Fedora ve verzi 33, která představuje jednu z největších aktualizací v historii systému. Nabízí souborový systém Btrfs jako výchozí a designové změny díky prostředí GNOME 3.38.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik9 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars
NASA hlásí, že vesmírné plavidlo s roverem Perseverance na palubě už má za sebou půlku své cesty, která vede k Marsu. Už mu tak zbývá urazit "pouze" 235 milionů kilometrů, než vstoupí do atmosféry a půjde na přistání. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely
Dnes vstoupí do prodeje grafická karta GeForce RTX 3070, což bude možná trošku zastíněno dozvuky včerejší prezentace nových Radeonů, ale to plným právem. Gigabyte již své modely představil, ovšem jak jsou na tom zásoby v obchodech? 
Včera, aktualita, Jan Vítek