WD reorganizuje, rozdělí se na dva podniky pro SSD a HDD

WD reorganizuje, rozdělí se na dva podniky pro SSD a HDD
, , aktualita
Western Digital je jeden ze zbývajících tradičních výrobců pevných disků, který ale už dávno přešel i na výrobu SSD. Nyní se ale rozhodl, že vyrábět HDD a SSD pod jednou střechou nedělá dobrotu. 
K oblíbeným
reklama
Western Digital tak v dohledné době začne fungovat jako dva podniky (či samostatné divize), každý vedený vlastním generálním manažerem. Podnik vyrábějící SSD povede Robert Soderbery (bývalý gen. manažer Cisca), zatímco šéf pro druhý podnik se nedávno začal hledat. 
 
 
Tato společnost přitom v minulých letech dokázala pozřít mnohé známé firmy právě z řad výrobců HDD a elektronických pamětí. Můžeme vzpomenout na převzetí HGST anebo v roce 2016 firmy SanDisk, díky níž mohl WD konečně vstoupit do světa SSD. Nicméně to nedělalo dobrotu. 
 
Samotný WD za svůj fisk. rok 2015 vykázal tržby 14,6 mld. USD a čistý zisk 1,5 mld. USD. Pro SanDisk to rovněž za jeho fisk. rok 2015 dělalo 5,56 mld. USD na tržbách, ovšem po spojení obou firem dokázal WD za předminulý a minulý rok utržit 16,6 a 16,7 mld. USD, čili jako celek WD nedosáhl ani zdaleka na součet tržeb obou dříve samostatných společností. 
 
WD se také pohybuje na velice složitých trzích. Ten s pevnými disky se každoročně zmenšuje a vypadá to, že v případě disků pro osobní počítače zanedlouho zcela zanikne a trh s SSD a NAND Flash je velice soutěživý a je těžké na něm uspět. 
 
Nyní tak chce firma jasně rozdělit své podnikání na HDD a SSD, takže je nutné, aby jeho části po rozdělení mohly konat zcela samostatně, což slibuje i zrychlení vývoje nových produktů, ale na druhou stranu je pravděpodobné, že oba podniky si budou částečně konkurovat, pokud jde o výkonné disky a pomalejší SSD s QLC. Nicméně právě i to může být nakonec ku prospěchu celého WD.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář