www.svethardware.cz
>
>
>

WD uvádí ArmorLock: nový standard pro ochranu dat

WD uvádí ArmorLock: nový standard pro ochranu dat
, , aktualita
Western Digital si připravil novou ArmorLock Security Platform, která přichází už společně s prvním produktem, jenž ji využívá: WD G-Technology ArmorLock. Jde tak především o ochranu dat, ale co konkrétního tu máme?
K oblíbeným
reklama
Western Digital ArmorLock Security Platform je tak nová bezpečnostní platforma, která přichází na trh společně s externím NVMe SSD ve fyzicky odolném pouzdru, což je G-Technology ArmorLock. Výrobce zde cílí dle vlastních slov na jednoduše použitelné, výkonné a vysoce zabezpečené úložiště dat. To využívá hardwarové moduly pro zabezpečení a biometriku, přičemž WD zde cílí i na zákazníky z řad vládních úředníků, finančníků, IT podniků a zkrátka těch, kteří potřebují kvalitní zabezpečení. WD přitom chce použít biometrické senzory a jiné moderní zabezpečení desktopových i mobilních platforem, takže může jít třeba o kamery či čtečky otisků. 
 
 
Technologie je založena na šifrovacích algoritmech Sweet B, které WD vypustil do světa coby open source (jinak jde ale v případě nového disku o 256bit HW AES-XTS) a dále slibuje, že každé vyrobené zařízení bude mít certifikát zaručující jeho pravý původ, mobilní a desktopové aplikace budou distribuovány pouze prostřednictvím příslušných obchodů a nebudou potřebovat vlastní instalační software a zcela se zde zříká využití klasických hesel, přičemž šifrování zde bude přímo založeno na biometrických údajích. Mluvíme tak o tzv. "zero knowledge" zabezpečení, které tak má zajistit, že bez přítomnosti oprávněného uživatele a biometriky se nikdo k datům nedostane, neboť nebude existovat heslo, které by se dalo nějak získat a použít. 
 
 
Samotný G-Technology ArmorLock přichází zatím s kapacitou 2 TB a rozhraním USB s propustností 10 Gb/s. Čtecí i zapisovací rychlost dosáhne až 1000 MB/s a co se týče zabezpečení, disk půjde odemknout buď bezdrátově pomocí telefonu či počítače, a to s využitím rozpoznávání obličeje pomocí kamery, čtečky otisků prstů, a to s možností využití pinu. 
 
Aplikace ArmorLock umožní spravovat více disků a nastavit třeba to, kdo všechno k nim bude mít přístup a na jaké úrovni. Zařízení tak může být sdíleno více lidmi, aniž by si ti museli předávat heslo, což jen zvyšuje pravděpodobnost, že to se dostane do nesprávných rukou. Dále bude k dispozici funkce pro nevratné smazání všech dat, sledování pozice disku na mapě a co se týče jeho fyzického zpracování, odolný je vůči prachu a vodě (IP67), přežít má pád z výšky třech metrů a tíhu 450 kg. 
 
WD G-Technology ArmorLock se dostává na trh s 2 TB kapacitou za cenu v přepočtu z liber 16.600 Kč. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Záhadná kometa konečně ukázala své koma Záhadná kometa konečně ukázala své koma
Nedávno zaujal astronomy záhadný objekt blížící se směrem do středu Sluneční soustavy, i když s úctyhodným odstupem, který byl později vyhodnocen jako velká kometa, a to možná taková, která tu ještě nikdy nebyla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu
Společnost Arm ukázala procesor PlasticArm, který byl vyvinut v úzké spolupráci s PragmatIC, jež byla navázána už někdy před osmi lety. Máme tu tak fyzicky flexibilní 32bitové CPU Arm, které se může hodit pro celou řadu věcí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU
Společnost SiFive dala minulý rok vývojářům k dispozici desky HiFive Unmatchd RISC-V s procesorem či SoC U7. Právě na jedné z nich byl nyní zprovozněn Radeon RX 6700 XT pod systémem Linux. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky
Seagate právě pracuje na nových pevných discích s vysokou kapacitou 20 TB, které budou určeny pro běžné spotřebitele a ne servery, NAS a podobně. Kdy přijdou a jaké technologie nám vůbec nabídnou?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Finanční výsledky Intelu: růst PC divize vyrovnal pokles mezi servery Finanční výsledky Intelu: růst PC divize vyrovnal pokles mezi servery
Intel přinesl přehled o svých finančních výsledcích za druhý letošní kvartál, v němž dokázal utržit téměř stejnou sumu jako před rokem, ovšem pod touto pokličkou se dějí mnohem větší změny, než by se mohlo zdát. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře