www.svethardware.cz
>
>
>

WD uvádí ArmorLock: nový standard pro ochranu dat

WD uvádí ArmorLock: nový standard pro ochranu dat
, , aktualita
Western Digital si připravil novou ArmorLock Security Platform, která přichází už společně s prvním produktem, jenž ji využívá: WD G-Technology ArmorLock. Jde tak především o ochranu dat, ale co konkrétního tu máme?
K oblíbeným
reklama
Western Digital ArmorLock Security Platform je tak nová bezpečnostní platforma, která přichází na trh společně s externím NVMe SSD ve fyzicky odolném pouzdru, což je G-Technology ArmorLock. Výrobce zde cílí dle vlastních slov na jednoduše použitelné, výkonné a vysoce zabezpečené úložiště dat. To využívá hardwarové moduly pro zabezpečení a biometriku, přičemž WD zde cílí i na zákazníky z řad vládních úředníků, finančníků, IT podniků a zkrátka těch, kteří potřebují kvalitní zabezpečení. WD přitom chce použít biometrické senzory a jiné moderní zabezpečení desktopových i mobilních platforem, takže může jít třeba o kamery či čtečky otisků. 
 
 
Technologie je založena na šifrovacích algoritmech Sweet B, které WD vypustil do světa coby open source (jinak jde ale v případě nového disku o 256bit HW AES-XTS) a dále slibuje, že každé vyrobené zařízení bude mít certifikát zaručující jeho pravý původ, mobilní a desktopové aplikace budou distribuovány pouze prostřednictvím příslušných obchodů a nebudou potřebovat vlastní instalační software a zcela se zde zříká využití klasických hesel, přičemž šifrování zde bude přímo založeno na biometrických údajích. Mluvíme tak o tzv. "zero knowledge" zabezpečení, které tak má zajistit, že bez přítomnosti oprávněného uživatele a biometriky se nikdo k datům nedostane, neboť nebude existovat heslo, které by se dalo nějak získat a použít. 
 
 
Samotný G-Technology ArmorLock přichází zatím s kapacitou 2 TB a rozhraním USB s propustností 10 Gb/s. Čtecí i zapisovací rychlost dosáhne až 1000 MB/s a co se týče zabezpečení, disk půjde odemknout buď bezdrátově pomocí telefonu či počítače, a to s využitím rozpoznávání obličeje pomocí kamery, čtečky otisků prstů, a to s možností využití pinu. 
 
Aplikace ArmorLock umožní spravovat více disků a nastavit třeba to, kdo všechno k nim bude mít přístup a na jaké úrovni. Zařízení tak může být sdíleno více lidmi, aniž by si ti museli předávat heslo, což jen zvyšuje pravděpodobnost, že to se dostane do nesprávných rukou. Dále bude k dispozici funkce pro nevratné smazání všech dat, sledování pozice disku na mapě a co se týče jeho fyzického zpracování, odolný je vůči prachu a vodě (IP67), přežít má pád z výšky třech metrů a tíhu 450 kg. 
 
WD G-Technology ArmorLock se dostává na trh s 2 TB kapacitou za cenu v přepočtu z liber 16.600 Kč. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA SOFIA odhalila vodu na slunném povrchu Měsíce NASA SOFIA odhalila vodu na slunném povrchu Měsíce
Teleskop SOFIA americké NASA, který létá nad zemí na palubě upraveného letounu Boeing 747SP, si připsal možná velice důležitý objev. Ve slunném kráteru Clavius na povrchu Měsíce totiž objevil vodu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel Iris Xe Max svým výkonem v OpenCL zatím neoslnila Intel Iris Xe Max svým výkonem v OpenCL zatím neoslnila
Společnost Intel vyslala na trh po velice dlouhé době své první samostatné GPU v podobě Iris Xe Max. Jedná se prostě o čip DG1, který známe už dlouho, a to ve verzi pro mobilní počítače. Jak si stojí vedle konkurence?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Jižní Austrálie běžela na solární energii ze 100 %, i když jen na hodinu Jižní Austrálie běžela na solární energii ze 100 %, i když jen na hodinu
Solární energie zažívá v některých zemích velký boom. Mezi ně patří i stát Jižní Austrálie, kterému se podařilo běžet pokrýt poptávku čistě jen solární energií. Šlo ale jen o krátkodobou záležitost, která se brzy může stát častější.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Koduri z Intelu bude mluvit na prezentaci Samsungu, bude ten vyrábět Xe-HPG? Koduri z Intelu bude mluvit na prezentaci Samsungu, bude ten vyrábět Xe-HPG?
Raja Koduri bude mít prezentaci na akci Samsung's Advanced Foundry Ecosystem Forum pořádané (jak jinak) jihokorejským Samsungem, který je jeden ze dvou adeptů na výrobu čipů Xe-HPG pro Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Vývojový Asus Strix s Navi 21 XT dosahuje turbo taktu až přes 2500 MHz Vývojový Asus Strix s Navi 21 XT dosahuje turbo taktu až přes 2500 MHz
Patrick Schur se na Twitteru podělil o informace o vývojových verzích grafik Asus Strix, které nesou čip Navi 21 XT. Vypadá to na velice slušné takty při TGP 289 W, takže co nového se dozvíme? 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře