www.svethardware.cz
>
>
>
>

WD uvedl SAS SSD UltraStar DC SS540

WD uvedl SAS SSD UltraStar DC SS540
, , aktualita
Western Digital aktualizuje své portfolio SAS SSD disků určených pro datová centra. Jde o řadu UltraStar DC SS540 a slibuje vysoký výkon i výdrž. Kapacita disků pak může dosahovat až hodně vysokých 15,36 TB.
K oblíbeným
reklama
Zatímco u běžných počítačů se pro připojení SSD disků používá rozhraní Serial ATA nebo porty m.2 (opět na sběrnici SATA nebo PCIe), u datových center najdeme např. i rychlé rozhraní SAS, které nabídne 12 Gb/s a je tak v základu dvakrát rychlejší než SATA . A právě pro toto rozhraní (podporován je i Active Dual Port) jsou určené nové disky WD UltraStar DC SS540. Všechny jsou formátu 2,5" SFF s 15mm výškou a mají 96vrstvé 3D TLC NAND čipy.
 
WD UltraStar DC SS540
 
Ty se budou vyrábět v mnoha různých verzích. Prvně to budou varianty 1DW/D, tedy schopné přepsat celý disk jednou denně. V jejich případě půjde o kapacity 960 GB až 15,36 TB s hodnotami TBW od 1880 do 30110. Maximální rychlosti sekvenčního čtení dosahují 1985 až 2130 MB/s dle verze, u zápisu je to 1024 až 2101 MB/s. Disky se mohou chlubit poměrně vysokými hodnotami náhodného čtení 237 až 470 tisíc IOPS a u zápisu je to pak 79 až 110 tisíc IOPS. Jsou tedy lepší ve čtení než zápisu.
 
Dále tu budeme mít trvanlivější varianty 3DW/D, tedy s možností 3 přepisů disků denně. V tomto případě tu máme kapacity od 800 GB do 6,4 TB a TBW hodnoty jsou mezi 4700 až 36150. Jsou hodně rychlé, sekvenční čtení nabídne 2116 až 2130 MB/s, zápis je pak na 1008 až 2109 MB/s. Stydět se nemusí ani za náhodné přenosy, u čtení je to mezi 237 až 470 tisíci IOPS, u zápisu pak 128 až 240 tisíc IOPS.
 
Všechny disky mají mít vysokou výdrž a střední dobu mezi poruchami 2,5 milionu hodin (0,35% AFR). Určeny jsou pro provoz 24/7 a je na ně poskytována 5letá záruka. Spotřeba v idle režimu činí 3,7 W (pouze 15,36TB verze má 4,7 W), při práci to může být 9 až 14 W. Bezpečnost dat zajistí Instant Secure Erase a v budoucnu i šifrování TCG+FIPS.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity? Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity?
Společnost Huawei si možná bude muset najít nového dodavatele počítačových čipů, neboť společnost TSMC dle serveru Digitimes už nechce svému partneru z pevninské Číny poskytovat takové kapacity jako dřív.
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů