WD v USA nabízí pronájem pevných disků formou předplatného

WD v USA nabízí pronájem pevných disků formou předplatného
, , aktualita
Společnost Western Digital chce využít módy předplatného a v USA nabízí pronájem pevných disků, takové dloudové úložiště doma. Zařízení tak sice není nutné kupovat jednorázově za plnou cenu, nicméně se musí každý měsíc platit.
K oblíbeným
reklama
V dnešní době čím dál více věcí přechází na model předplatného. Někde se to setkalo s obrovským úspěchem (např. u streamování videa a hudby), jinde to naopak zákazníci odmítli. Hodně totiž záleží na nastavení programu. Dobře to jde vidět u aut. V USA na tom ztroskotala nejedna automobilka, ale Volvu zde naopak zákazníci mohou utrhat ruce. Za předplatné můžeme mít např. i telefony (a to i u nás) a společnost Western Digital takto v USA pronajímá dokonce pevné disky v rámci Monthly Subscription Program.
 
WD My Cloud Home
 
Ten tak zákazník nekupuje, ale platí za něj pravidelnou měsíční platbu. V nabídce je ibi Smart Photo Manager 1TB za $5,99 měsíčně, My Cloud Home 4TB za $9,99 a 8TB varianta za $17,99. Pokud by se zákazník rozhodl o jednorázový nákup, zaplatil by $99,99, $179,99, resp. $279,99. To znamená, že zákazník disk na předplatném zaplatí za cca 15-18 měsíců, což není zrovna moc dlouhá doba. Disky nejsou jeho, takže jsou zde i omezení, jaký obsah na nich může mít (žádné násilí, obscénní, nelegální obsah a podobně). Pokud se zákazník rozhodne produkt vrátit, výrobce zařídí sám dopravu. WD pochopitelně slibuje náhradu disku v případě selhání, tedy v podstatě dlouhodobou záruku po dobu trvání předplatného. V podstatě tak jde o klasickou cloudovou službu s tím, že pevný disk má zákazník doma a WD se nemusí starat o podpůrnou infrastrukturu svých cloudových serverů, což přenáší na zákazníky.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář