WD v USA nabízí pronájem pevných disků formou předplatného

WD v USA nabízí pronájem pevných disků formou předplatného
, , aktualita
Společnost Western Digital chce využít módy předplatného a v USA nabízí pronájem pevných disků, takové dloudové úložiště doma. Zařízení tak sice není nutné kupovat jednorázově za plnou cenu, nicméně se musí každý měsíc platit.
K oblíbeným
reklama
V dnešní době čím dál více věcí přechází na model předplatného. Někde se to setkalo s obrovským úspěchem (např. u streamování videa a hudby), jinde to naopak zákazníci odmítli. Hodně totiž záleží na nastavení programu. Dobře to jde vidět u aut. V USA na tom ztroskotala nejedna automobilka, ale Volvu zde naopak zákazníci mohou utrhat ruce. Za předplatné můžeme mít např. i telefony (a to i u nás) a společnost Western Digital takto v USA pronajímá dokonce pevné disky v rámci Monthly Subscription Program.
 
WD My Cloud Home
 
Ten tak zákazník nekupuje, ale platí za něj pravidelnou měsíční platbu. V nabídce je ibi Smart Photo Manager 1TB za $5,99 měsíčně, My Cloud Home 4TB za $9,99 a 8TB varianta za $17,99. Pokud by se zákazník rozhodl o jednorázový nákup, zaplatil by $99,99, $179,99, resp. $279,99. To znamená, že zákazník disk na předplatném zaplatí za cca 15-18 měsíců, což není zrovna moc dlouhá doba. Disky nejsou jeho, takže jsou zde i omezení, jaký obsah na nich může mít (žádné násilí, obscénní, nelegální obsah a podobně). Pokud se zákazník rozhodne produkt vrátit, výrobce zařídí sám dopravu. WD pochopitelně slibuje náhradu disku v případě selhání, tedy v podstatě dlouhodobou záruku po dobu trvání předplatného. V podstatě tak jde o klasickou cloudovou službu s tím, že pevný disk má zákazník doma a WD se nemusí starat o podpůrnou infrastrukturu svých cloudových serverů, což přenáší na zákazníky.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů