www.svethardware.cz
>
>
>
>

WD vyjednává důležitou akvizici, chce koupit SanDisk

WD vyjednává důležitou akvizici, chce koupit SanDisk
, , aktualita
Je vysoce pravděpodobné že společnost Western Digital koupí známého výrobce pamětí Flash a příslušných produktů, firmu SanDisk. Nejde přitom o zrovna levné pořízení, neboť SanDisk je firma s miliardovými tržbami.
K oblíbeným
reklama
Mezi společnostmi WD a SanDisk zatím probíhají rozhovory, ale ty už se prý týkají hlavně toho, jak samotná akvizice proběhne a kdo bude dosazen na vedoucí pozice. Ale i tak existuje šance, že z obchodu nakonec sejde. Můžeme tedy mluvit o tom, že SanDisk již brzy přejde pod Western Digital, který si tak značně rozšíří své produktové portfolio. Však jde o jednoho z posledních výrobců pevných disků, který nyní bude moci vyrábět také SSD, paměťové karty a různé produkty založené na pamětech Flash.

SanDisk je také výrobce pamětí Flash, který rovněž produkuje vlastní SSD kontrolery, a to díky firmě Fusion-io, kterou koupil v minulém roce. WD tak bude moci vyrábět kompletní vlastní SSD, což se velice cení. Otázka pak je, zda bude zachován i zbytek produktového portfolia firmy SanDisk, neboť ta vyrábí například i kapesní hudební přehrávače Sansa, čtečky karet, USB flash disky a také vyvíjí software spojený s paměťmi Flash.

Tržní hodnota SanDisku je v současné době asi 14,6 miliardy dolarů (cca 350 miliard korun), takže půjde pro WD o slušné sousto. Jenomže SanDisk se v poslední době potýká s klesajícími cenami pamětí Flash a je možné, že v budoucnu by tato firma nemohla sama o sobě konkurovat Samsungu a dalším velkým výrobcům. WD je také přeci jen větší firma s cca 3x vyššími tržbami, i když její hodnota není o moc vyšší. Akcie SanDisku ale mohou brzy klesnout, což bude záležet na tom, jaké finanční výsledky firma za poslední kvartál zveřejní. Jak můžete sami videt z vývoje v tomto roce, tržby mají značně klesající tendenci, však SanDisk se během dvou kvartálů propadl z tržeb 1,735 mld. USD na 1,237 mld.

Je také třeba říci, že SanDisk se bude muset dohodnout i s Toshibou. Využívá totiž její výrobní kapacity a společně s ní sdílí i duševní vlastnictví. Toshiba by ale neměla dělat problémy, neboť dalším zájemce by mohl být i Micron, jeden z jejích hlavních rivalů. WD na druhou stranu přichází z trošku jiného světa.

Western Digital má aktuálně na trhu hodnotu 22 miliard dolarů, ovšem pokud bude akvizice umožněna americkými úřady a WD se dohodne se SanDiskem i Toshibou, získá 4 miliardy z čínských státních Tsinghua Holdings.

Zdroj: Fudzilla
reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková