www.svethardware.cz
>
>
>
>

WD vyjednává důležitou akvizici, chce koupit SanDisk

WD vyjednává důležitou akvizici, chce koupit SanDisk
, , aktualita
Je vysoce pravděpodobné že společnost Western Digital koupí známého výrobce pamětí Flash a příslušných produktů, firmu SanDisk. Nejde přitom o zrovna levné pořízení, neboť SanDisk je firma s miliardovými tržbami.
K oblíbeným
reklama
Mezi společnostmi WD a SanDisk zatím probíhají rozhovory, ale ty už se prý týkají hlavně toho, jak samotná akvizice proběhne a kdo bude dosazen na vedoucí pozice. Ale i tak existuje šance, že z obchodu nakonec sejde. Můžeme tedy mluvit o tom, že SanDisk již brzy přejde pod Western Digital, který si tak značně rozšíří své produktové portfolio. Však jde o jednoho z posledních výrobců pevných disků, který nyní bude moci vyrábět také SSD, paměťové karty a různé produkty založené na pamětech Flash.

SanDisk je také výrobce pamětí Flash, který rovněž produkuje vlastní SSD kontrolery, a to díky firmě Fusion-io, kterou koupil v minulém roce. WD tak bude moci vyrábět kompletní vlastní SSD, což se velice cení. Otázka pak je, zda bude zachován i zbytek produktového portfolia firmy SanDisk, neboť ta vyrábí například i kapesní hudební přehrávače Sansa, čtečky karet, USB flash disky a také vyvíjí software spojený s paměťmi Flash.

Tržní hodnota SanDisku je v současné době asi 14,6 miliardy dolarů (cca 350 miliard korun), takže půjde pro WD o slušné sousto. Jenomže SanDisk se v poslední době potýká s klesajícími cenami pamětí Flash a je možné, že v budoucnu by tato firma nemohla sama o sobě konkurovat Samsungu a dalším velkým výrobcům. WD je také přeci jen větší firma s cca 3x vyššími tržbami, i když její hodnota není o moc vyšší. Akcie SanDisku ale mohou brzy klesnout, což bude záležet na tom, jaké finanční výsledky firma za poslední kvartál zveřejní. Jak můžete sami videt z vývoje v tomto roce, tržby mají značně klesající tendenci, však SanDisk se během dvou kvartálů propadl z tržeb 1,735 mld. USD na 1,237 mld.

Je také třeba říci, že SanDisk se bude muset dohodnout i s Toshibou. Využívá totiž její výrobní kapacity a společně s ní sdílí i duševní vlastnictví. Toshiba by ale neměla dělat problémy, neboť dalším zájemce by mohl být i Micron, jeden z jejích hlavních rivalů. WD na druhou stranu přichází z trošku jiného světa.

Western Digital má aktuálně na trhu hodnotu 22 miliard dolarů, ovšem pokud bude akvizice umožněna americkými úřady a WD se dohodne se SanDiskem i Toshibou, získá 4 miliardy z čínských státních Tsinghua Holdings.

Zdroj: Fudzilla
reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: leden 2020 Doporučené PC sestavy: leden 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek
Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA
O společnosti Matrox se poslední dobou moc nemluví. To však neznamená, že by už nyní nevyráběla grafické karty. Zaměřila se na embedded nasazení, přičemž nyní u nové řady karet využije i čipy společnosti Nvidia.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Asus ROG Bezel-Free Kit nechá zmizet rámečky mezi monitory Asus ROG Bezel-Free Kit nechá zmizet rámečky mezi monitory
Asus si připravil velice zajímavou sadu pro zákazníky, kteří využívají nebo by rádi využívali třímonitorovou sestavu, a to především pro hraní. Trnem v oku jim přitom mohou být hluchá místa daná rámečky monitorů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem
Cooler Master si pod označením MasterAir G200P připravil nový nízkoprofilový chladič procesorů AMD a Intel. Ten tak zabere na výšku jen několik málo centimetrů a nabídne také ovladač pro své podsvícení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TSMC věří ve velký úspěch 5nm technologie, navýší náklady o další miliardu USD TSMC věří ve velký úspěch 5nm technologie, navýší náklady o další miliardu USD
Společnost TSMC se blíží k momentu zařazení 5nm procesu do běžné výroby, jak sama nedávno potvrdila. Věří přitom v to, že bude velice úspěšný a rozhodla se k tomu, že na kapitálové náklady určí miliardu dolarů navíc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář