Ja som mysel že hviezdy su gulate a nie ako snehove vločky :D
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(1)
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(5) nízká(0)
Možná zjistíme, že temná hmota není až tak moc temná - jen jsme ji dřív neviděli.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(1) nízká(3)
Pokud existuje. Nedávno se dost razantně přepsaly odhady hmotností galaxií. A třeba o hustotě mezihvězdného vodíku víme také jen odhady. Nejvzdálenější sonda je 40 let stará s detektory tehdejší přesnosti, vystavenými celou dobu vesmíru. A i tak je s bídou asi 22 světelných hodin dlaeko, přičemž k nejbližěí hvězdě je to 4 světelné roky. 35000 světelných hodin. A dohady o mezigalaktických prostorách jsou ještě více teorie a méně měření. Může tam být prakticky cokoliv. Alias, jak se psávalo na mapy: Hic sunt leones!
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(4) nízká(1)
Na další snímky se opravdu těším a srovnání se SPITZERem je dech-beroucí. Ještě jsem zvědav na srovnání s Hubblem byť každý má jiné zaměření optiky.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(6) nízká(0)
Mohli by mi zasvěcenější říct, jestli je to srovnání toho, kam nejdál teleskopy dohlédnou, nebo jestli je to srovnání jen pro zajímavost a Webb by dohlédl dál?
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(1) nízká(0)
Tohle je samozřejmě jen pro zajímavost. Síla Webbu ohledně schopnosti dohlédnout dál a do minulosti je dána právě sledováním v hlubším IR spektru, tzn. dokáže sledovat objekty s větším červeným posuvem z mnohem mladšího vesmíru než cokoliv, co tu bylo předtím.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(11) nízká(0)