www.svethardware.cz
>
>
>
>

Western Digital má nová výkonná SSD pro PCIe 4.0

Western Digital má nová výkonná SSD pro PCIe 4.0
, , aktualita
Výkonná SSD dosahující propustnosti zhruba 7 GB/s už zřejmě budou brzy k dispozici v mnoha verzích od různých výrobců. Nyní jednu takovou řadu nabízí i Western Digital pod označením SN850. 
K oblíbeným
reklama
Western Digital toho vysílá na trh víc, ale my se budeme věnovat nejdříve novým WD_BLACK SN850 NVMe SSD. Jde o další novinku, která dosahuje rychlosti sekvenčního čtení až 7000 MB/s a zápisu až 5300 MB/s, což platí konkrétně pro 1TB model i s výkonem 1 milionu IOPS. Vedle něj tu je ale také 2TB a 500GB model. 
 
 
Výrobce k těmto modelům SSD nabízí také vlastní ovladač WD_Black G2, černý pasivní chladič s nepřekvapivou výbavou v podobě RGB LED a co se týče cen, ty začínají dle tiskovky na 140 eurech, ovšem dle webu firmy WD až na 153 eurech. 
 
 
Dále tu máme SSD v podobě rozšiřující karty WD_BLACK AN1500 NVMe SSD Add-in-Card pro rozhraní PCIe 3.0 x8. To se tak vyrovná v propustnosti rozhraní PCIe 4.0 x4 a umožní pomocí dvou M.2 SSD v RAID 0 dosáhnout celkové propustnosti až 6500 MB/s při čtení a 4100 MB/s při zápisu, což platí pro 2TB a 4TB modely. I zde máme pochopitelně nezbytné RGB podsvícení. 
 
Řada SSD WD_BLACK AN1500 NVMeAdd-in-Card je dostupná v kapacitách 1 TB, 2 TB a 4 TB. Ceny začínají na 272 eurech.
 
 
Nakonec můžeme zmínit SSD dokovací stanici WD_BLACK D50 Game DockNVMe SSD. Ta má tak vlastní SSD a napojuje se pomocí rozhraní Thunderbolt 3, které zajistí také napájení. Zástupce firmy WD se sice opět zmínil o podsvícení, nepovažoval za nutné ve své zprávě sdělit, jakými porty je dokovací stanice vybavena a jaké má alespoň kapacity integrovaného SSD. Ty jsou 1 TB a 2 TB a ze specifikací se rovněž dozvíme o následující výbavě:
  • 2x Thunderbolt 3
  • 1x DisplayPort 1.4
  • 2x USB-C 10Gb/s
  • 3x USB-A 10Gb/s
  • 1x Audio In/Out
  • 1x Gigabit Ethernet
Cena WD_BLACK D50 Game DockNVMe SSD začíná na 500 USD. 
 
Zdroj: WD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google odhalil zero-day zranitelnost ve Windows, kterou zneužívají útočníci Google odhalil zero-day zranitelnost ve Windows, kterou zneužívají útočníci
Windows 10 i starší verze systému obsahují významnou chybu zabezpečení, o které poprvé informoval Google. Vzhledem k tomu, že chybu údajně aktivně zneužívají hackeři, se rozhodl dát Microsoftu na vyřešení pouze týden. Oprava nejspíš přijde až 10. listopadu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nástupce pro DJI Mavic Mini odhalen v předstihu. Nahrává ve 4K Nástupce pro DJI Mavic Mini odhalen v předstihu. Nahrává ve 4K
Výrobce DJI příští týden uvede na trh nový kompaktní dron, který v nabídce nahradí aktuální Mavic Mini. Ponese jednodušší název DJI Mini 2 a jeho parametry, design či cenu známe v předstihu již nyní.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém
Microsoft dnes vydal nový widget pro Xbox Game Bar, který zobrazuje procesy využívající CPU, GPU a RAM. Uživatel může snadno ukončit ostatní aplikace bez opouštění hry. Další funkce potom prozradí, zda je počítač připraven na DirectX 12 Ultimate.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Google přichází se službou VPN v balíku Google One Google přichází se službou VPN v balíku Google One
Společnost Google přichází s novou službou pro své zákazníky. V rámci nejvyšší verze svého balíčku Google One zpřístupňuje uživatelům službu VPN pro zařízení s Androidem. Služba ale nebude dostupná všude.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže
Společnost Apple zveřejnila své finanční výsledky. Nebyly sice zrovna špatné, ale bylo zde několik závažných propadů. Vrásky na čele způsobila především Čína, ale moc radosti nebylo ani z prodejů iPhonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře