www.svethardware.cz
>
>
>
>

Western Digital má nová výkonná SSD pro PCIe 4.0

Western Digital má nová výkonná SSD pro PCIe 4.0
, , aktualita
Výkonná SSD dosahující propustnosti zhruba 7 GB/s už zřejmě budou brzy k dispozici v mnoha verzích od různých výrobců. Nyní jednu takovou řadu nabízí i Western Digital pod označením SN850. 
K oblíbeným
reklama
Western Digital toho vysílá na trh víc, ale my se budeme věnovat nejdříve novým WD_BLACK SN850 NVMe SSD. Jde o další novinku, která dosahuje rychlosti sekvenčního čtení až 7000 MB/s a zápisu až 5300 MB/s, což platí konkrétně pro 1TB model i s výkonem 1 milionu IOPS. Vedle něj tu je ale také 2TB a 500GB model. 
 
 
Výrobce k těmto modelům SSD nabízí také vlastní ovladač WD_Black G2, černý pasivní chladič s nepřekvapivou výbavou v podobě RGB LED a co se týče cen, ty začínají dle tiskovky na 140 eurech, ovšem dle webu firmy WD až na 153 eurech. 
 
 
Dále tu máme SSD v podobě rozšiřující karty WD_BLACK AN1500 NVMe SSD Add-in-Card pro rozhraní PCIe 3.0 x8. To se tak vyrovná v propustnosti rozhraní PCIe 4.0 x4 a umožní pomocí dvou M.2 SSD v RAID 0 dosáhnout celkové propustnosti až 6500 MB/s při čtení a 4100 MB/s při zápisu, což platí pro 2TB a 4TB modely. I zde máme pochopitelně nezbytné RGB podsvícení. 
 
Řada SSD WD_BLACK AN1500 NVMeAdd-in-Card je dostupná v kapacitách 1 TB, 2 TB a 4 TB. Ceny začínají na 272 eurech.
 
 
Nakonec můžeme zmínit SSD dokovací stanici WD_BLACK D50 Game DockNVMe SSD. Ta má tak vlastní SSD a napojuje se pomocí rozhraní Thunderbolt 3, které zajistí také napájení. Zástupce firmy WD se sice opět zmínil o podsvícení, nepovažoval za nutné ve své zprávě sdělit, jakými porty je dokovací stanice vybavena a jaké má alespoň kapacity integrovaného SSD. Ty jsou 1 TB a 2 TB a ze specifikací se rovněž dozvíme o následující výbavě:
  • 2x Thunderbolt 3
  • 1x DisplayPort 1.4
  • 2x USB-C 10Gb/s
  • 3x USB-A 10Gb/s
  • 1x Audio In/Out
  • 1x Gigabit Ethernet
Cena WD_BLACK D50 Game DockNVMe SSD začíná na 500 USD. 
 
Zdroj: WD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář