reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Western Digital nabídne uživatelům osobní cloud

, , aktualita
Western Digital nabídne uživatelům osobní cloud
Společnost Western Digital si pro nás připravila možnost zprovoznit si osobní cloud (jak se dnes moderně nazývá síťové úložiště dostupné přes Internet), a to prostřednictvím síťového disku WD MyBook Live a aplikace WD2go. Ve výsledku získáme...
Western Digital nabídne uživatelům osobní cloud
Společnost Western Digital si pro nás připravila možnost zprovoznit si osobní cloud (jak se dnes moderně nazývá síťové úložiště dostupné přes Internet), a to prostřednictvím síťového disku WD MyBook Live a aplikace WD2go. Ve výsledku získáme možnost přístupu a sdílení dat s využitím počítačů PC, Mac, tabletů, chytrých telefonů, apod.Konkrétně tedy jde o NAS/externí disk WD My Book Live připojený do domácí sítě (ten má dnes až 3TB kapacitu) a následně k Internetu, přičemž novinkou jsou právě mobilní aplikace WD 2go a WD 2go Pro, které jsou k dispozici pro zařízení s iOS či systémem Android. K přístupu k disku můžeme využít také webové stránky www.WD2go.com a výsledkem je, že se budeme moci dostat k vlastním datům odkudkoliv, kde je k dispozici internetové připojení.

Kromě stahování dat ze síťového úložiště dostaneme možnost jejich automatické synchronizace, sdílení dat pomocí odkazů, tisk, otevírání složek pomocí dalšícch aplikací a pro lepší zabezpečení poslouží také čtyřmístné heslo zamykající přístup k jednotce My Book Live.

V této době jsou My Book Live k dispozici v kapacitách 1 TB, 2 TB a zmíněné 3 TB a kompatibilní jsou i se zařízeními s podporou DLNA a UPnP. Aplikace WD 2go je zdarma, WD 2go Pro přijde na 3 USD (její výhoda bude nejspíše absence reklam) a obě jsou již k dispozici na iTunes Store a Android Marketu. Samotné My Book Live přijdou na 160, 200, respektive 250 USD.

Zdroj: TZ WD
reklama
reklama
reklama