Western Digital představuje 10TB héliové NAS disky Red a Red Pro

Western Digital představuje 10TB héliové NAS disky Red a Red Pro
, , aktualita
Výrobce pevných disků Western Digital rozšířil nabídku o nové disky plněné héliem s kapacitou zvýšenou na 10 TB. Jde o řady Red a Red Pro, přičemž jsou určené zejména do domácích nebo podnikových NAS systémů.reklama
V roce 2012 byla představena řada pevných disků Western Digital Red. Ty jsou vhodné zejména pro domácí a podnikové NAS systémy. Od té doby jich bylo vyrobeno přes 16 milionů kusů a nyní se zvyšuje maximální dostupná kapacita z 8 TB na 10 TB (model Red WD100EFAX nebo Red Pro WD101KFBX). Novinka využívá technologii HelioSeal, tedy plnění héliem. Jde tedy o 3,5" disk s technologií NCQ a 5400 otáčkami za minutu u verze Red a 7200 otáček u Red Pro. Má dosahovat přenosové rychlosti až 210 MB/s, resp. 240 MB/s. Využito je klasické rozhraní SATA 6 Gb/s. Jako jediný model z řady Red má obrovskou 256MB cache paměť.


Wd Red 10TB WD100EFAX


Disk by měl vydržet 600 tisíc cyklů zapnutí a vypnutí a zápis 180 TB, resp. 300 TB za rok u Pro verze. Při vypnutí má zvládnout přetížení 250 G (resp. 300 G), při práci pak 30-65 G. Spotřeba disku činí 6,2 W při zápisu a čtení a 2,8 W v idle režimu. Standby pak znamená odběr 0,5 W. Rychlejší verze Red Pro je paradoxně ještě úspornější a při práci si vezme jen 5,7 W. Výrobce poskytuje záruku tři roky u řady Red a 5 let na řadu Red Pro.


WD Red Logo


Zatímco model Red je určen do NASů s jedním až 8 disky, model Red Pro je vhodnější i pro systémy s 16 disky. Podporovány jsou i technologie My Cloud Pro a My Cloud Expert, nezapomnělo se ani na NASWare 3.0 zvyšující spolehlivost. Cena verze Red činí $494, Red Pro je pak za $533.

Zdroj: wdc.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Roboti od LG pomohou cestujícím na letišti v Soulu Roboti od LG pomohou cestujícím na letišti v Soulu
Společnost LG na začátku tohoto roku předvedla několik svých robotů a dva z nich byli určeni pro použití na letištích. Nyní se LG rozhodlo nasadit své roboty na letiště v jihokorejském Soulu, aby pomáhali cestujícím. 
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Mladík našel bug v systému budapešťské MHD, místo odměny na něj poslali policii Mladík našel bug v systému budapešťské MHD, místo odměny na něj poslali policii
18letý mladík si hrál s objednávacím systémem jízdenek maďarského dopravce BKK v Budapešti. Mohl si koupit lístek za libovolnou cenu. Chybu okamžitě nahlásil, nicméně místo díků na něj ráno zaklepala policie a podrobila výslechu. 
Včera,  aktualita, Milan Šurkala,  1 komentář
Microsoft otočil, Malování tu zůstane Microsoft otočil, Malování tu zůstane
Včera se objevila zpráva o konci oblíbeného i nenáviděného Malování ve Windows, čili aplikaci MS Paint. Ta měla zmizet s nástupem velké podzimní aktualizace systému Windows 10, ale Microsoft se zřejmě poddal vlně odporu. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD: Zen 2 a Zen 3 je na cestě, ale přechod na 7 nm bude těžký AMD: Zen 2 a Zen 3 je na cestě, ale přechod na 7 nm bude těžký
Mark Papermaster, CTO společnosti AMD, se v interview pro EE Times rozpovídal o budoucích procesorových architekturách Zen 2 a Zen 3, které představují také přechod na 7nm technologie. To znamená i využití EUV. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Musk reviduje velkolepé plány na kolonizaci Marsu Musk reviduje velkolepé plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk zjistil, že jeho velkolepé plány na vyslání lidí na Mars jsou přeci jen až moc ambiciózní a oznámil, že budou přepracovány, aby odpovídaly realitě. Dotkne se to i připravované rakety, jejíchž 42 motorů bylo poněkud příliš. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  9 komentářů