www.svethardware.cz
>
>
>

Winbond zmenšil čipy SPI Flash pro uložení BIOSu

Winbond zmenšil čipy SPI Flash pro uložení BIOSu
, , aktualita
Paměťové čipy SPI Flash nejsou zrovna časté téma pro sáhodlouhé diskuze o počítačovém hardware, ale přesto jde o důležitou část každé základní desky či grafické karty, neboť se používají pro ukládání BIOSu, popřípadě v sobě mají uložený...
K oblíbeným
reklama
Paměťové čipy SPI Flash nejsou zrovna časté téma pro sáhodlouhé diskuze o počítačovém hardware, ale přesto jde o důležitou část každé základní desky či grafické karty, neboť se používají pro ukládání BIOSu, popřípadě v sobě mají uložený firmware, nebo boot ROM síťových karet.

Společnost Winbond Electronics právě oznámila, že vypouští do světa novou řadu těchto osmipinových čipů, jejichž výhodou budou především menší rozměry. Lépe se tak uplatní i ve spotřebním hardware v pouzdrech USON (ultra-thin small-outline no-lead) nebo WLBGA (wafer-level-ball-grid-array) a nabídnou o 20% měnší velikost než běžná pouzdra WSON a SOIC.

Konkrétně jde o čipy celkově velikosti 6 mm čtverečných v případě USON SPI Flash, které přicházejí s kapacitách 512 kb, 1 Mb, 2 Mb, 4 Mb a 8 Mb napájené napětím 2,5 a 3 V. Krom toho budou k dispozici i nízkonapěťové verze pro 1,8 V. Další modely, čili WLBGA SPI Flash, přijdou v kapacitách 8 a 16 Mb a velikostech 3,4 a 4,8 mm čtverečných. Všechny čipy jsou stále vyráběny 90nm technologií, ovšem Winbond plánuje přechod na 58 nm.

Zdroj: techPowerUp!
reklama
Nejnovější články
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16 Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16
AMD vytvořilo svou technologii FidelityFX Super Resolution skutečně tak, aby mohla pracovat na co možná nejširším okruhu grafických čipů. Tomu odpovídá i to, že můžeme využít tzv. FP32 fallback, pokud není k dispozici nejvhodnější hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek