www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 2004 už jsou téměř hotovy, využije se sestavení 19041

Windows 10 2004 už jsou téměř hotovy, využije se sestavení 19041
, , aktualita
Zac Bowden  během podcastu Windows Central ohlásil, že nová verze Windows 10 označovaná jako 2004 nebo také 20H1 či jinak už se dostala do fáze RTM. Je tak z hlediska vyvíjených funkcí a změn připravena pro trh. 
K oblíbeným
reklama
Samozřejmě to neznamená, že by se Windows 10 2004 měly dostat na trh během několika týdnů, to opravdu očekáváme až někdy na jaře. Jde ale o to, že budou založeny na sestavení 19041 ze 17. prosince, které si tak Insideři už mohou řadu dní testovat. Zac Bowden tak v podcastu Windows Central označil novou verzi Windows 10 za RTM, což znamená Release to Manufacturers. Nyní se bude ještě postupně testovat, než Microsoft přijde s opravdu finálním sestavením ostré verze, kterou pak začne postupně uvolňovat prostřednictvím Windows Update. Anebo si ji jako obvykle budeme moci stáhnout a nainstalovat hned, to už je na nás. 
 
 
Zatím tak neexistuje žádné pevné datum, kdy nová verze Windows 10 přijde na trh. Rovněž tak ani označení Windows 10 2004 (rok 2020, 4. měsíc) automaticky neznamená, že se tak stane v dubnu. To sice není vyloučeno, ale stejně tak se můžeme dočkat v květnu nebo až v červnu a pokud se opět vyskytne nějaký závažný problém, Microsoft může šíření nové verze pozastavit, jako to už jednou udělal. 
 
Znamená to také, že pokud jde o Windows Insider Program a další verze vyvíjeného systému následující po sestavení 19041, s jejich novinkami se už ve Windows 10 2004 nesetkáme a ty přijdou až v té příští. A jaké novinky můžeme tedy vůbec ve verzi 2004 očekávat? 
 
 
Jednak to bude nová správa ovladačů, které už nebudou přístupné jen z klasických Ovládacích panelů. Nebudou se také instalovat automaticky, nýbrž jako volitelné aktualizace pod Windows Update, takže to bude čistě na uživateli a ten tak bude moci předejít řadě potenciálních potíží a přinejmenším bude vědět, co stojí za tím, že mu dejme tomu přestal fungovat skener. 
 
Dále bude vylepšen Správce úloh, který nám dá lepší přehled o typu nainstalovaných disků a také ukáže i teplotu GPU grafické karty. Funkce Windows Search by zase měla být méně náročná na čas procesoru a také by neměla tak zatěžovat disk v případě, že je výkon třeba jinde, což se týká konkrétněji jejího indexování. 
 
Windows Update budeme moci trošku přiškrtit ohledně rychlosti stahování, aby případně nezablokoval celou šířku internetového přípojení, a to s jedním nastavením pro stahování aktualizací v aktivním okně a s druhým nastavením pro stahování v pozadí. Pro přihlašování se k účtům služeb Microsoftu také budeme moci využít piny, Windows Hello či otisky prstů, přepracována bude obrazovka se stavem sítí v Nastavení nebo přidána možnost resetovat systém s využitím dat předem nahraných do cloudu. 
 
Nakonec můžeme zmínit i slíbené další možnosti pro nastavení jazyka a klávesnice, tak snad už konečně budeme mít snadnou možnost, jak odebrat z nabídky jednotlivé klávesnice a ponechat tam jen ty, které chceme využívat. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář