www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 a hry: Microsoft zveřejnil seznam kompatibility

Windows 10 a hry: Microsoft zveřejnil seznam kompatibility
, , aktualita
Operační systém Windows 10 je už v podstatě připraven pro vypuštění, však od něj nás dělí už jen dva týdny. Microsoft nás tak nyní zásobí informacemi ne o vlastnostech nového systému, ale třeba o tom, které hry na něm poběží a které ne.
K oblíbeným
reklama
Microsoft Windows 10 by již tento týden měly být připraveny v hotové podobě (RTM) a přijdou na trh 29. července a má jít o poslední verzi Windows v klasické podobě. Od této verze má jít o systém WaaS, čili Windows as a Service (Windows jako služba). To má znamenat, že si nebudeme muset kupovat nový operační systém každých pár let (tedy za předpokladu, že chceme držet krok s vývojem), neboť změny a nové verze systému budou k dispozici jako stahovatelné aktualizace. Jak a zda to bude zpoplatněno, to už je jiná otázka.

Nyní se Microsoft snaží své zákazníky informovat o tom, co mohou očekávat od přechodu na nový systém a také o tom, jakou verzi by si měli vybrat, zda Home, Pro, Enterprise či Education. Nyní ale jde o téma Windows 10 a hry, respektive seznam kompatibilních titulů, který však nedali dohromady pracovníci Microsoftu, ale komunita testujících uživatelů v programu Windows Insider. Právě té můžeme poděkovat za otestování desítek her, které byly na novém systému vyzkoušeny.

Seznam už je tedy poměrně dlouhý, ale samozřejmě neobsahuje veškeré tituly, i když lze předpokládat, že ty nejpopulárnější v něm najdete. Je v něm také přes 20 titulů, převážně tedy starších, které mají menší či větší problémy a patří mezi ně třeba Quake 3 Arena, Stronghold HD, Tomb Raider (VI) : The Angel Of Darkness, Crusader: No Remorse a další. Celý seznam naleznete v odkazu na zdroj aktuality.

Zdroj: WCCF tech
reklama
Nejnovější články
Apple aktualizuje iMac, dostává Intel Core 10. generace Apple aktualizuje iMac, dostává Intel Core 10. generace
Apple dnes představil aktualizované počítače iMac. Ty ještě nedostaly připravované procesory s architekturou ARM, ale CPU Intel Core 10. generace. Máme i vyšší grafický výkon nebo lepší Full HD webkameru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Aya Neo: PC zkřížené s kapesní herní konzolí vsadí na AMD Ryzen Renoir Aya Neo: PC zkřížené s kapesní herní konzolí vsadí na AMD Ryzen Renoir
Na první pohled může připomínat Nintendo Switch, ale ve skutečnosti umožňuje spustit hry pro Windows. Řeč je o prototypu Aya Neo, který v sobě kombinuje handheld a mini PC. Jaké jsou parametry?
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Fanoušek vytvořil video z Diabla II ve 4K/60p pomocí umělé inteligence Fanoušek vytvořil video z Diabla II ve 4K/60p pomocí umělé inteligence
Na remasterovanou verzi legendární počítačové hry Diablo II si ještě musíme počkat, nicméně jeden z fanoušků už vytvořil video, jak by hra mohla vypadat ve 4K rozlišení. Pomohla mu s tím umělá inteligence.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10 Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10
CCleaner je populární aplikace, kterou uživatelé nechávají čistit operační systém od nepotřebného softwaru, jeho zbytků či čehokoliv, co nepotřebují. Windows Defender ale nyní tento software vidí jako "potenciálně nechtěnou aplikaci". Proč?
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny
Google se rozhodl zasadit o to, aby byly v chromeboocích dostupné aplikace z Windows. Tato možnost bude ovšem přístupná pouze pro podnikovou sféru. Na cestě je ovšem i další, tentokrát neoficiální způsob.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik