www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 a hry: Microsoft zveřejnil seznam kompatibility

Windows 10 a hry: Microsoft zveřejnil seznam kompatibility
, , aktualita
Operační systém Windows 10 je už v podstatě připraven pro vypuštění, však od něj nás dělí už jen dva týdny. Microsoft nás tak nyní zásobí informacemi ne o vlastnostech nového systému, ale třeba o tom, které hry na něm poběží a které ne.
K oblíbeným
reklama
Microsoft Windows 10 by již tento týden měly být připraveny v hotové podobě (RTM) a přijdou na trh 29. července a má jít o poslední verzi Windows v klasické podobě. Od této verze má jít o systém WaaS, čili Windows as a Service (Windows jako služba). To má znamenat, že si nebudeme muset kupovat nový operační systém každých pár let (tedy za předpokladu, že chceme držet krok s vývojem), neboť změny a nové verze systému budou k dispozici jako stahovatelné aktualizace. Jak a zda to bude zpoplatněno, to už je jiná otázka.

Nyní se Microsoft snaží své zákazníky informovat o tom, co mohou očekávat od přechodu na nový systém a také o tom, jakou verzi by si měli vybrat, zda Home, Pro, Enterprise či Education. Nyní ale jde o téma Windows 10 a hry, respektive seznam kompatibilních titulů, který však nedali dohromady pracovníci Microsoftu, ale komunita testujících uživatelů v programu Windows Insider. Právě té můžeme poděkovat za otestování desítek her, které byly na novém systému vyzkoušeny.

Seznam už je tedy poměrně dlouhý, ale samozřejmě neobsahuje veškeré tituly, i když lze předpokládat, že ty nejpopulárnější v něm najdete. Je v něm také přes 20 titulů, převážně tedy starších, které mají menší či větší problémy a patří mezi ně třeba Quake 3 Arena, Stronghold HD, Tomb Raider (VI) : The Angel Of Darkness, Crusader: No Remorse a další. Celý seznam naleznete v odkazu na zdroj aktuality.

Zdroj: WCCF tech
reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
Včera, aktualita, Jan Vítek