www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 Build 20206 nabízí vylepšené diktování textu

Windows 10 Build 20206 nabízí vylepšené diktování textu
, , aktualita
Microsoft vypustil do světa nové sestavení systému Windows 10 pro Insidery. Jedná se o Windows 10 Insider Preview Build 20206 pro Dev Channel, které mimo jiné nabídne i funkci vylepšeného diktování textu. 
K oblíbeným
reklama
Windows 10 Insider Preview Build 20206 přichází v rámci Dev Channel a nabízí nové funkce, s nimiž bychom se mohli setkat v příštích ostrých verzích systému. Dnes se podíváme na Voice Typing a vylepšení dotykové klávesnice. 
 
 
Voice Typing je "nová a vylepšená verze funkce diktování ve Windows", jak popisuje Microsoft. Vyvolat ji budeme moci kdykoliv budeme mít v nějakém okně umístěn kurzor, čili pokud bude možné někam psát pomocí klávesnice, bude možné i diktovat. Microsoft uvádí, že aktualizoval back end této funkce a že Voice Typing bude schopna automaticky vkládat interpunkci a nabídne moderní design. 
 
Funkci vyvoláme stiskem kombinace kláves Win + H, nebo poklepáním na ikonku mikrofonu, pokud se nám na obrazovce ukáže. K dispozici bude také řada hlasových příkazů, které nám umožní právě pomocí hlasu editovat již nadiktovaný text. A samozřejmě mezi ně bude patřit i příkaz pro ukončení diktování nebo výběr textu a jeho smazání. 
 
Pokud jde o češtinu, aktuálně není funkce diktování ve finálních verzích k dispozici. Dle Microsoftu je Voice Typing přichystána pro čtrnáct jazyků, ovšem rovnou pět z nich představují různé verze angličtiny, pak tu máme dvě verze pro francouzštinu i španělštinu a pak němčinu, italštinu, čínštinu a japonštinu. 
 
 
Co se týče dotykových klávesnic, ty se pochopitelně týkají tabletového režimu systému Windows 10. Máme tady možnost zadávat nové animace či zvuky a také bude možné jednoduše klávesnici přesunout na jiné místo obrazovky, lépe si vybírat emotikony či animované gify. 
 

 
A jak ukazuje poslední obrázek, je tu také funkce pro posun kurzoru podržením prstu na mezerníku. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Záhadná kometa konečně ukázala své koma Záhadná kometa konečně ukázala své koma
Nedávno zaujal astronomy záhadný objekt blížící se směrem do středu Sluneční soustavy, i když s úctyhodným odstupem, který byl později vyhodnocen jako velká kometa, a to možná taková, která tu ještě nikdy nebyla. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu
Společnost Arm ukázala procesor PlasticArm, který byl vyvinut v úzké spolupráci s PragmatIC, jež byla navázána už někdy před osmi lety. Máme tu tak fyzicky flexibilní 32bitové CPU Arm, které se může hodit pro celou řadu věcí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU
Společnost SiFive dala minulý rok vývojářům k dispozici desky HiFive Unmatchd RISC-V s procesorem či SoC U7. Právě na jedné z nich byl nyní zprovozněn Radeon RX 6700 XT pod systémem Linux. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky
Seagate právě pracuje na nových pevných discích s vysokou kapacitou 20 TB, které budou určeny pro běžné spotřebitele a ne servery, NAS a podobně. Kdy přijdou a jaké technologie nám vůbec nabídnou?
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Finanční výsledky Intelu: růst PC divize vyrovnal pokles mezi servery Finanční výsledky Intelu: růst PC divize vyrovnal pokles mezi servery
Intel přinesl přehled o svých finančních výsledcích za druhý letošní kvartál, v němž dokázal utržit téměř stejnou sumu jako před rokem, ovšem pod touto pokličkou se dějí mnohem větší změny, než by se mohlo zdát. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře