www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?

Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
, , aktualita
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
K oblíbeným
reklama
Microsoft v roce 2015 uvedl, že Windows 10 jsou poslední verzí Windows. Tím chtěl naznačit, že operační systém nečeká přechod na žádnou další verzi, ale vývojáři pochopitelně pokračují v přidávání nových funkcí i změnách vzhledu. Za posledních pět let si uživatelé mohli všimnout řady více či méně radikálních úprav v uživatelském rozhraní. Zac Bowden z webu Windows Central tento týden uvedl, že podle jeho zdrojů Microsoft pro příští rok připravuje výraznou proměnu velké části uživatelského rozhraní Windows 10. Zdá se, že by mohlo jít o největší změny ve Windows 10 od jejich představení, nebo minimálně od nasazení Fluent Designu v roce 2017.
 
 
Projekt nese interní označení „Sun Valley“ a údajně patří pod tým Windows Devices and Experiences, který od letošního února vede produktový ředitel Panos Panay. Otec zařízení Surface od svého nastoupení do nové funkce avizoval velké změny ve Windows 10, ke kterým by mělo dojít během příštího roku. Součástí těchto změn tedy nejspíš bude projekt „Sun Valley“. Ačkoliv je zatím příliš brzo na nějaký ucelený seznam změn, interní zdroje měly Bowdenovi zdroje naznačit některé očekávané novinky. Redesignem údajně projde nabídka Start a Centrum akcí. Obě tyto části systému se více přiblíží připravovaným Windows 10X, ale uživatelský zážitek bude přizpůsoben pro desktopy.
 
Modernější podobu údajně získá také Hlavní panel a změnám neunikne ani Průzkumník souborů, i když o konkrétnějších změnách se zatím můžeme pouze dohadovat. Microsoft by měl také pokračovat v zaoblování rohů ve Windows 10, které se dotkne různých oblastí systému včetně oken aplikací. Uživatelé tabletů a konvertibilních zařízení se mohou těšit na plynulejší zážitek včetně vylepšených animací. V programu Windows Insider se již objevila třeba redesignovaná dotyková klávesnice nebo rozhraní pro výběr emotikonů. Prostředí Windows Shell získá více modernějších prvků z WinUI, aby byl design uživatelského rozhraní konzistentnější napříč celým operačním systémem. Součástí této snahy by měla být také podpora tmavého režimu ve Windows Shell.
 
I přesto, že by změny měly být poměrně výrazné, neměl by Microsoft ustoupit od svého současného designového jazyku Fluent. Cílem projektu „Sun Valley“ je tedy pouze jeho osvěžení, nikoliv nahrazení. Cílem Microsoftu je implementovat všechny designové změny do konce vývojového semestru „Cobalt“, který se uzavře v červnu 2021. Potom software odešle OEM a zahájí testování. Mezi koncové uživatele se nejspíš většina změn dostane prostřednictvím podzimní aktualizace Windows 10 v roce 2021.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy
Společnost SpaceX vyvíjí mimo jiné i kosmickou loď Starship, s níž provedla už několik zkoušek. Ještě nikdy doposud ale prototyp Starship neletěl do takové výšky, jako tomu bude u plánovaného testu.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur
Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti se chystá vstoupit na trh už za několik dní a postupně se dostává do nabídky více a více obchodů. Známe už také ceny, které postupem času spíše klesají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik7 komentářů
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek14 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek