www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 jsou RTM, čili připraveny

Windows 10 jsou RTM, čili připraveny
, , aktualita
Včera večer se objevila informace, že operační systém Windows 10 dosáhl statusu RTM (Release to Manufacturing), čili by již měl být hotový a připravený pro příchod na trh. Hledat tak můžete sestavení (build) 10240.
K oblíbeným
reklama
V aktualitě o Windows 10 a jejich kompatibilitě s již existujícími hrami jsme uvedli, že už tento týden očekáváme verzi RTM, která tak bude již připravena pro trh, čili hotová. Tato verze tak oficiálně značí konec vývoje systému a po ní by již neměly přijít žádná nová sestavení, pouze obvyklé záplaty a aktualizace.

Microsoft pochopitelně potřeboval mít připravenou RTM verzi dříve, než nastane den vypuštění Windows 10 na trh, tedy 29. červenec. Potřebuje totiž kopie rozeslat svým OEM zákazníkům, kteří systém začnou instalovat na své počítače a snad i tablety či mobilní telefony, i když tato zpráva se týká spíše Windows 10 pro PC. Musí se také vylisovat optické nosiče pro krabicové verze systému, které by ale měly na pulty obchodů dorazit po 29. červenci. A konečně bude své kopie potřebovat také tým GWX (Get Windows 10), který zajistí možnost přímé aktualizace ze systémů Windows 7 a Windows 8.x.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Alan Turing, otec AI, bude na 50librové bankovce Alan Turing, otec AI, bude na 50librové bankovce
Britské bankovky by nás asi vůbec nezajímaly, nicméně tentokrát uděláme trochu výjimku, neboť na novou 50librovsku se dostane vědec, který pomáhal definovat umělou inteligenci i vyhrát 2. světovou válku. Alan Turing.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu? Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu?
O terraformaci Marsu, čili jeho přeměnu v prostředí vhodné pro život toho bylo řečeno už dost a je zřejmé, že toto je skutečné sci-fi. Ovšem co kdyby nešlo o celý Mars, ale jen o jeho části oddělené od okolí? 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek
Společnost Neuralink, ve které figuruje i Elon Musk, měla před pár hodinami prezentaci, kde hovořila o svých průlomech ve výzkumu ovládání elektroniky pomocí myšlenek. Vyvinula totiž rozhraní pro komunikaci s mozkem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo
Společnost In Win si pro hračičky připravila zajímavou počítačovou skříň, jejíž celé čelo může posloužit jako jeden velký displej. Nesmíme si ale představovat možnosti, která nám dávají LCD panely, jde o trošku něco jiného. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou
Někdo v Cooler Masteru se asi zamyslel a přemítal o tom, co si asi nejčastěji potřebujeme vedle desktopu odložit. Přišel na telefon a sluchátka, přičemž aby to mělo celé smysl, bude to vhodné spojit i s funkcemi navíc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek