www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 jsou RTM, čili připraveny

Windows 10 jsou RTM, čili připraveny
, , aktualita
Včera večer se objevila informace, že operační systém Windows 10 dosáhl statusu RTM (Release to Manufacturing), čili by již měl být hotový a připravený pro příchod na trh. Hledat tak můžete sestavení (build) 10240.
K oblíbeným
reklama
V aktualitě o Windows 10 a jejich kompatibilitě s již existujícími hrami jsme uvedli, že už tento týden očekáváme verzi RTM, která tak bude již připravena pro trh, čili hotová. Tato verze tak oficiálně značí konec vývoje systému a po ní by již neměly přijít žádná nová sestavení, pouze obvyklé záplaty a aktualizace.

Microsoft pochopitelně potřeboval mít připravenou RTM verzi dříve, než nastane den vypuštění Windows 10 na trh, tedy 29. červenec. Potřebuje totiž kopie rozeslat svým OEM zákazníkům, kteří systém začnou instalovat na své počítače a snad i tablety či mobilní telefony, i když tato zpráva se týká spíše Windows 10 pro PC. Musí se také vylisovat optické nosiče pro krabicové verze systému, které by ale měly na pulty obchodů dorazit po 29. červenci. A konečně bude své kopie potřebovat také tým GWX (Get Windows 10), který zajistí možnost přímé aktualizace ze systémů Windows 7 a Windows 8.x.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Intel s novými NUC 8 Pro míří na podnikové zákazníky, slibuje výdrž Intel s novými NUC 8 Pro míří na podnikové zákazníky, slibuje výdrž
Společnost Intel vypustila do světa nové modely počítačů Next Unit of Computing, a sice NUC 8 Pro "Provo Canyon". Jde o řadu určenou pro podniky, která slibuje vysoký výkon v malém provedení 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ATX12VO: nový napájecí standard využívá jen 12 V ATX12VO: nový napájecí standard využívá jen 12 V
Společnost FSP ve svém stánku na letošním CES měla také nenápadně vypadající napájecí zdroj, který by ale mohl představovat počátek zásadní změny. Jedná se totiž o nový standard ATX12VO.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
QNAP TS-251D s procesorem Intel nabídne dvě diskové pozice i AI QNAP TS-251D s procesorem Intel nabídne dvě diskové pozice i AI
Společnost QNAP si připravila nový dvoudiskový model NAS, který je určený pro běžné zákazníky a nabízí dvoujádrový procesor Intel J4005. QNAP se také chlubí umělou inteligencí pro rozpoznávání obrazu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Zjevil se Intel H510 pro procesory Rocket Lake-S Zjevil se Intel H510 pro procesory Rocket Lake-S
Plány Intelu na tento rok, pokud jde o desktopové procesory, jsou poněkud nejasné. Víme o dvou rodinách, a sice Comet Lake-S a Rocket Lake-S. Jak se ale na trhu doplní, kdy přijdou a kam je Intel nasměruje, to se uvidí.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
AMD Radeon RX 5600 XT je tu, ovšem se specifikacemi je potíž AMD Radeon RX 5600 XT je tu, ovšem se specifikacemi je potíž
I když společnost AMD jistě mnohé potěšila tím, že umožnila výrobcům karet zvednout takty GPU i pamětí, vnesla tím zároveň na trh zmatek. K zákazníkům se mohou dostat karty s různými BIOSy a to je potíž.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů