www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 jsou RTM, čili připraveny

Windows 10 jsou RTM, čili připraveny
, , aktualita
Včera večer se objevila informace, že operační systém Windows 10 dosáhl statusu RTM (Release to Manufacturing), čili by již měl být hotový a připravený pro příchod na trh. Hledat tak můžete sestavení (build) 10240.
K oblíbeným
reklama
V aktualitě o Windows 10 a jejich kompatibilitě s již existujícími hrami jsme uvedli, že už tento týden očekáváme verzi RTM, která tak bude již připravena pro trh, čili hotová. Tato verze tak oficiálně značí konec vývoje systému a po ní by již neměly přijít žádná nová sestavení, pouze obvyklé záplaty a aktualizace.

Microsoft pochopitelně potřeboval mít připravenou RTM verzi dříve, než nastane den vypuštění Windows 10 na trh, tedy 29. červenec. Potřebuje totiž kopie rozeslat svým OEM zákazníkům, kteří systém začnou instalovat na své počítače a snad i tablety či mobilní telefony, i když tato zpráva se týká spíše Windows 10 pro PC. Musí se také vylisovat optické nosiče pro krabicové verze systému, které by ale měly na pulty obchodů dorazit po 29. červenci. A konečně bude své kopie potřebovat také tým GWX (Get Windows 10), který zajistí možnost přímé aktualizace ze systémů Windows 7 a Windows 8.x.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru
Společnost Microsoft spustila novou iniciativu Secure-core PC, která by měla zajišťovat vyšší bezpečnost počítačů. Má zajistit to, že operační systém naběhne s ověřeným firmwarem, který nebyl napaden malwarem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra
Oblíbená aplikace NordVPN zaznamenala v minulém roce nepříjemnou událost. Jedno z datových center bylo napadeno a útočníci se dostali k TLS klíčům, což mohlo mít velmi vážné důsledky na bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
OEM výrobci: nedostatek procesorů Intel přetrvá do příštího roku OEM výrobci: nedostatek procesorů Intel přetrvá do příštího roku
Dle ujištění Intelu měl být nedostatek jeho procesorů už dávno věcí minulosti, ovšem přímo od něj jsme se nedávno dozvěděli, že stále trvá. Dle OEM výrobců se to navíc v nejbližší budoucnosti nezmění. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář