www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 na ARM podporují emulaci aplikací x64. Zatím alespoň pro Insidery

Windows 10 na ARM podporují emulaci aplikací x64. Zatím alespoň pro Insidery
, , aktualita
Microsoft tento týden vydal dvě experimentální sestavení v Dev Channel: 20277 a 21277. Druhé jmenované přináší kromě nových emotikonů také zásadní novinku v podobě emulace aplikací x64 na počítačích s ARM.
K oblíbeným
reklama
Windows 10 Insiders, kteří jsou přihlášení k Dev Channel, mohou tento týden vybírat ze dvou experimentálních sestavení operačního systému. Microsoft sice automaticky nabídne Build 20277 z větve FE_RELEASE, ale dobrodružnější povahy mohou zvolit Build 21277 z větve RS_PRERELEASE, který přináší větší porci novinek. Přepnout mezi větvemi lze prostřednictvím služby Windows Update, ale neměli byste zapomínat, že po přechodu na RS_PRERELEASE přijdete o možnost stahovat sestavení z FE_RELEASE.
 
 
My si jako první představíme Build 21277, který přináší jednu zásadní novinku – minimálně pro majitele zařízení na architektuře ARM. Aktualizace totiž přináší emulaci aplikací x64, tedy 64bitových aplikací původně určených pro počítače s procesory Intel a AMD. Pokud máte notebook či tablet s Windows 10 na ARM, který používá procesor Qualcomm Snapdragon, dosud jste mohli v systému emulovat pouze aplikace x86. To znamenalo problém v případě novějšího softwaru, který již postrádal 32bitovou variantu.
 
Počítače s Windows 10 na ARM se tak staly zase o něco použitelnějšími, i když potrvá několik týdnů až měsíců, než se rozšířená emulace dostane do stabilních sestavení systému. Microsoft upozorňuje, že v rámci vývojářského preview nemusí emulátor fungovat na jedničku z hlediska kompatibility ani výkonu. V budoucnu by mělo dojít ke zlepšení, ale přesto Microsoft vývojářům nadále doporučuje, aby přinesli nativní podporu svých aplikací v AMR64. Zatím se k tomuto kroku odhodlala jen část z nich. Třeba Adobe nedávno vypustilo Photoshop pro Windows 10 na ARM.
 
 
Build 21277 přináší také plynulejší animace při otevírání a zavírání oken aplikací, možnost odinstalování nástroje Výstřižky nebo novinky z Windows Feature Experience Pack. Nechybí ani přes dvě stovky novinek týkajících se emotikonů, které odpovídají Unicode Emoji 13.0. Kromě usměvavého obličeje se slzou, nindžy, matrjošky, papriky, kouzelnické hůlky nebo bubble tea se jedná také o genderově neutrální emotikony, které doplní aktuální mužské a ženské verze. Kromě toho Microsoft upravil některé stávající emotikony (např. obličej s rouškou, žirafa), aby vylepšil konzistenci mezi platformami.
 
Součástí Windows 10 Build 21277 je také spousta dalších drobných vylepšení a oprav chyb. Kompletní seznam najdete na blogu Windows. Build 20277 proti tomu přichází pouze se dvěma opravenými chybami. První mohla způsobit ztrátu štítku objemu ve WinRE po několika upgradech, druhá potom zabraňovala aktualizaci některých aplikací (objevoval se kód chyby 0x80073D02).
 
Zdroj: Blogs.windows.com (1, 2, 3)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně
Reklamy jsou jedním ze způsobů, jak se financuje chod platformy YouTube a jak vydělávají youtubeři. Pokud ale uživatelé nechtějí sledovat reklamní spoty, mají nově možnost levnějšího předplatného Premium Lite.
Včera, aktualita, Milan Šurkala19 komentářů
Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX
Společnost Minisforum zařazuje do své nabídky čím dál zajímavější modely minipočítačů ve stylu NUC. Nyní tu máme model založený na mobilním APU AMD Ryzen 9 5900HX, čili téměř nejvýkonnějším čipu svého typu
Včera, aktualita, Jan Vítek
Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři
V poslední době bylo vedení společnosti Activision Blizzard kritizováno za to, jak přehlíží a někdy dokonce aktivně kryje či podporuje případy sexuálního obtěžování na pracovišti. Firmu začali už i opouštět sponzoři.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD
Po delší době se podíváme na vývoj prodejů velkého německého obchodu Mindfactory, který tvoří podrobné statistiky. Ukazuje se tu pár zajímavých údajů o tom, jak se změnil DIY trh během prvního pololetí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX
Nejen Blue Origin a Virgin Galactic poletí s civilisty do Vesmíru. Podobný projekt chystá i SpaceX, jeho cílem je ale kroužení na orbitě po několik dní. Výsledkem však bude 5dílný dokument Countdown: Inspiration4 Mission To Space.
Včera, aktualita, Milan Šurkala