www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 Redstone 1 je Anniversary Update, přijde v létě

Windows 10 Redstone 1 je Anniversary Update, přijde v létě
, , aktualita
Microsoft potvrdil to, co už se šuškalo včera. Chystaný velký update systému Windows 10 můžeme očekávat v létě a nyní už nemusíme mluvit o Redstone 1, ale o Anniversary Update. To nám rovněž napovídá, kdy konkrétně asi přijde na trh.
K oblíbeným
reklama
Windows 10 byly vypuštěny na trh minulý rok, a to 29. července a vzhledem k tomu, že jde o Anniversary Update (výroční aktualizace), lze očekávat, že se jí dočkáme přibližně po roce. Microsoft ohlásil přicházející Anniversary Update na konferenci BUILD 2016 v San Francisku, kde byly právě Windows 10 ústředním tématem prvního dne. Dozvědět jsme se ale mohli také to, že první dostupná verze brýlí HoloLens (Development Edition) už je na cestě ke svým zákazníkům. Jde ale o hračku v ceně 3000 dolarů, takže pochopitelně ani cenově nic vhodného pro široké řady uživatelů. Mezi zákazníky patří spíše velké instituce a firmy jako NASA, Autodesk a Volvo.

Microsoft se také stačil pochlubit, že Windows 10 je v celé historii tohoto systému nejrychleji se rozšiřující verze, která překonala i Windows 7. Po osmi měsících funguje na více než 270 milionech zařízení, což je o 45 procent více než v případě Windows 7. Firma si tedy stále věří, že se jí v několika příštích letech podaří dosáhnout cíle 1 miliardy aktivních zařízení s Windows 10. Dříve ale mluvila o tom, že půjde o dva až tři roky, takže tyto předpoklady byly poněkud "rozostřeny". V posledních měsících jsme si také mohli všimnout, že Windows 10 sice stále rostou, ale tento růst se zpomaluje.

Windows 10 Anniversary Update se bude týkat nejen počítačů PC, ale také konzole Xbox One a brýlí HoloLens, protože už přijde ke slovu společná UWP (Universal Windows Platform) a očekávané spojení obchodů s aplikacemi v jeden. Co se týče klíčových novinek nového velkého updatu, jde o následující:
  • Podpora biometrického zabezpečení v aplikacích včetně browseru Microsoft Edge prostřednictvím Windows Hello. Edge se tak má stát prvním prohlížečem s nativní podporou takové funkce.
  • Představení Windows Ink, jednotné aplikace pro tvorbu poznámek, což již dříve podporoval Edge nebo One Note. Microsoft vývojářům aplikací slibuje možnost snadného přidání podpory Ink, k čemuž budou stačit "dva řádky kódu".
  • Opět vylepšená Cortana, které jsme se tedy v české verzi ještě stále nedočkali. Microsoft ohlásil, že už ji podporuje nějakých 1000 apllikací a s Anniversary Update má přijít chytřejší Cortana s "proaktivními návrhy pro uživatele". Jinými slovy: bude nám více kecat do života.

Otázka je, zda Microsoft už něco udělá s uživatelským prostředím Windows 10, které by si především z hlediska nastavení už zasloužilo sjednotit, abychom nemuseli využívat pro něco Nastavení a pro jiné věci zase Ovládací Panely.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
ZOTAC nabídnes minipočítač ZBOX s Xeonem a grafikou Quadro ZOTAC nabídnes minipočítač ZBOX s Xeonem a grafikou Quadro
V malém provedení se na trh chystají počítače ZBOX QX Series, které jsou vybaveny hardwarem pro pracovní stanice. Ten bude založen na procesorech Intel Xeon a grafických kartách NVIDIA Quadro s až 16 GB paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Potvrzeno: Huawei ztratí přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Potvrzeno: Huawei ztratí přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
Google potvrdil, že bude muset odstřihnout budoucí telefony Huawei od většiny svých služeb. Na stávajících telefonech ovšem bude Play Store fungovat i nadále. Své kroky potvrdil také Qualcomm a Intel. Doplněno.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
HP koupil superpočítačového specialistu Cray HP koupil superpočítačového specialistu Cray
Společnost Hewlett-Packard ukořistila firmu, jejíž jméno je synonymem pro superpočítače. Však na platformách Cray vznikají ty nejvýkonnější systémy dneška a chystají se také vůbec první, které otevřou éru exaFLOPS. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Karma funguje, hackerské fórum bylo také hacknuto Karma funguje, hackerské fórum bylo také hacknuto
Téměř 113 tisíc hackerů není nadšeno z událostí posledních dnů. Jejich účty na fóru Ogusers.com totiž bylo hacknuty a nyní se sami stali terči těch samých útoků, které zkouší na mnoho jiných obětí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Adrenalinový Steep od Ubisoftu je zdarma Adrenalinový Steep od Ubisoftu je zdarma
Společnost Ubisoft se rozhodla nás potěšit hrou zdarma, a to konkrétně titulem Steep, který si můžeme na její platformě "vyzvednout" do středy. Tentokrát budou potěšeni fanoušci extrémních zimních sportů.
Dnes, aktualita, Jan Vítek