www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 S končí, nastoupí S Mode nejen pro verze Home i Pro

Windows 10 S končí, nastoupí S Mode nejen pro verze Home i Pro
, , aktualita
Microsoft Windows 10 S byla speciální verze tohoto operačního systému, která dovolovala instalaci aplikací jen přes Microsoft Store. Tato varianta však končí a stane se speciálním režimem téměř všech verzí Windows.
K oblíbeným
reklama
Společnost Microsoft před časem představila operační systém Windows 10 S, který měl být jakousi odlehčenou jednoduchou variantou klasických Windows. Jeho správa aplikací měla být podobná mobilním operačním systémům, kde je dovoleno, případně doporučeno instalovat aplikace pouze z oficiálního obchodu s aplikacemi. A právě takto Windows 10 S fungoval. V tomto systému bylo možno instalovat aplikace jen z Microsoft Store.
 
Microsoft Windows 10 S logo
 
Nově ale nebude verze Windows 10 S dostupná jako "standalone" verze operačního systému, místo toho se přetvoří do S Mode, který bude ve většině verzí tohoto systému, tedy bude ve variantě Home, Pro i Enterprise. Jejich funkce bude stejná jako v minulosti, bude zde ale omezení na instalaci aplikací pouze z Microsoft Store. Kdo ale bude chtít, může si u verze Home bezplatně aktivovat běžný režim. Půjde tak v podstatě jen o nastavení systému. Naproti tomu verze Pro už bude za aktivaci možnosti instalovat aplikace i z jiných neoficiálních zdrojů vyžadovat od uživatelů $49 příplatek.
 
V minulosti se ukázalo, že lidem Windows 10 S docela vyhovuje. I přes možnost bezplatného upgradu na Windows 10 Pro u verze Windows 10 S zůstalo 60 % lidí. Z těch, kteří upgradovali, tak učinilo 60 % lidí hned první den (ti tedy už cíleně věděli, že budou upgradovat).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel řeší dalších 77 bezpečnostních problémů svých procesorů Intel řeší dalších 77 bezpečnostních problémů svých procesorů
Společnost Intel ohlásila, že už svým OEM zákazníkům dodala celkem 77 záplat v rámci programu Intel Platform Update. Jde o záplaty řešící další a tentokrát obrovskou várku bezpečnostních chyb. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Chrome chce upozorňovat na pomalu se načítající stránky Chrome chce upozorňovat na pomalu se načítající stránky
Google plánuje svůj prohlížeč Chrome vybavit novou funkcí, která bude uživatele informovat v případě, kdy bude vstupovat na stránky, které se právě dle Googlu obvykle načítají pomalu. Půjde tak v podstatě o seznam hanby. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Evropská Gigafactory od Tesly bude stát v Německu Evropská Gigafactory od Tesly bude stát v Německu
Evropská Tesla Gigafacotry už zná své místo. Elon Musk prohlásil, že bude stát v blízkosti německého hlavního města, Berlína. Po letech dohadů, zda bude v ČR, Británii, Nizozemí, Francii či jinde, je jasno.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Microsoft vypustil do světa Windows 10 November 2019 Update Microsoft vypustil do světa Windows 10 November 2019 Update
Společnost Microsoft oficiálně vypustila na trh svou nejnovější verzi systému Windows 10, kterou můžeme označit jako November 2019 Update, anebo prostě 1909. Vedle jarní aktualizace máme očekávat spíše mírné změny a méně novinek.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Core i5-9600KF výrazně zlevňuje, co ostatní Intely? Core i5-9600KF výrazně zlevňuje, co ostatní Intely?
Cena procesoru Core i5-9600KF v zahraničí i u nás výrazně a skokově klesla, což ukazuje na to, že nejde jen o nějakou akci prodejců. Za kolik si tak můžeme pořídit toto čisté šestijádro a jak na tom jsou jiné Intely?
Dnes, aktualita, Jan Vítek13 komentářů