www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 umožní měnit obnovovací frekvenci monitoru v nastavení panelu

Windows 10 umožní měnit obnovovací frekvenci monitoru v nastavení panelu
, , aktualita
Monitory dosahující vyšší než standardní 60Hz obnovovací frekvence už dávno nepatří mezi cenově nedostupné zboží, jehož je na trhu jen poskrovnu. Modely s více než 100 Hz jsou už běžné, a tak i Microsoft reaguje. 
K oblíbeným
reklama
Nutno ale podotknout, že pro Windows 10 toto nastavení nebude v podstatě nic nového, jen bude více na očích. Stačí si totiž otevřít okno s nastavením grafického adaptéru a na něj napojeného monitoru a objeví se právě i možnost volby obnovovací frekvence, kterou má samotný systém Windows využívat. 
 
 
Pokud jde ale o nové Nastavení a jeho menu Upřesňující nastavení obrazovky, pak to ani v nejnovější verzi systému Windows 10 pro koncové uživatele nemá v nabídce nastavení obnovovací frekvence. Přesto ale nabízí přímý odkaz na výše uvedené nastavení, takže Microsoft v podstatě jen pokračuje s postupným přesunem voleb z klasického UI do nového prostředí. 
 
 
Můžeme být rádi za to, že jeho nové Nastavení postupně mohutní a získává další funkce, ale na druhou stranu je namístě otázka, proč Microsoft zvolil takovouto pomalou salámovou taktiku. Vypadá to, že až Nastavení získá všechny potřebné funkce ze starého uživatelského prostředí, bez kterého se zkušenější uživatelé tak dnes stále neobejdou, budeme už všichni šediví. To ovšem pokud je něco takového vůbec v plánu. 
 
Nová funkce pro Nastavení je mimochodem už součástí Windows 10 Insider Preview Build 20236. Ale je tu i další novinka, která už je k dispozici hned pro všechny uživatele systému Windows 10 ve verzi 1809 a novější. 
 
 
Jedná se o funkci vyhledávání, která bude nově obsahovat položku Nedávná (Recent), čili celkem čtyři naposledy vyhledané položky, k nimž se tak můžeme ihned vrátit. Jde o funkci pro lupu na hlavním panelu vedle tlačítka Start. 
 
Kdo tak tento týden nechal Windows 10 nainstalovat nové aktualizace, už by tuto novou funkci měl mít k dispozici. 
 
Zdroj: Hexus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém
Microsoft dnes vydal nový widget pro Xbox Game Bar, který zobrazuje procesy využívající CPU, GPU a RAM. Uživatel může snadno ukončit ostatní aplikace bez opouštění hry. Další funkce potom prozradí, zda je počítač připraven na DirectX 12 Ultimate.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Google přichází se službou VPN v balíku Google One Google přichází se službou VPN v balíku Google One
Společnost Google přichází s novou službou pro své zákazníky. V rámci nejvyšší verze svého balíčku Google One zpřístupňuje uživatelům službu VPN pro zařízení s Androidem. Služba ale nebude dostupná všude.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže
Společnost Apple zveřejnila své finanční výsledky. Nebyly sice zrovna špatné, ale bylo zde několik závažných propadů. Vrásky na čele způsobila především Čína, ale moc radosti nebylo ani z prodejů iPhonů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Spotify má 320 milionů aktivních uživatelů, o 29 % více než před rokem Spotify má 320 milionů aktivních uživatelů, o 29 % více než před rokem
Streamovací služba Spotify může částečně slavit. Počet posluchačů se mezi ročně opět výrazně zvýšil, a to o 29 % na nynějších 320 milionů lidí. Bohužel ohledně ziskovosti to už není tak moc slavné.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel Rocket Lake na Z590 proti Comet Lake, jak si vede? Intel Rocket Lake na Z590 proti Comet Lake, jak si vede?
Na světlo světa se dostaly testy nového osmijádrového procesoru generace Intel Rocket Lake-S, takže my si můžeme výsledky už srovnat s tím, co předvádí aktuální generace Comet Lake-S. Vypadá to na výrazné zvýšení výkonu na takt? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář