www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10: zajímavosti v Den D

Windows 10: zajímavosti v Den D
, , aktualita
Dnes nastal očekávaný Den D pro Windows 10. Poslední zhruba půlrok čas letěl jak voda. Od velké lednové show kolem Windows 10 jsme se přes několik sestavení dostali až k RTM. A to dnes zamířilo do světa. Přinášíme některé zajímavosti ze Dne D.
K oblíbeným
reklama
Sám jsem tomu někdy v dubnu, nebo květnu moc nevěřil, ale Windows 10 jsou tady a vypadají stabilně. To říkám na základě mnoha recenzí poledního Insider Preview sestavení 10240 na mnoha webech. Takže začnu sebekriticky tím, že uznám chybu – neměl jsem (byť potichu) pochybovat, Microsoft to opravdu stihnul.

A teď už k novinkám. Dnes je to směs různých zajímavostí, testu a tipu ohledně Windows 10. První zajímavostí je počítadlo v kampusu Microsoftu v Redmondu, které ukazuje, kolik upgradů už proběhlo. Píše to Neowin, ovšem neuvádí, kolik počítadlo ukazuje (a stejně už by to bylo jinak).

Tempo upgradu ovšem Neowin přinesl – prý je to šestnáct upgradů za sekundu. Berte to jen jako zajímavost. Podstatné budou až čísla tržního podílu za pár týdnů či měsíců. Osobně si je netroufám moc odhadovat, ale nejspíš budou dobrá (pro Microsoft). Tržní podíl desítek by mohl jít rychle nahoru. Uvidíme.

Dan Ackerman z CNETu naproti tomu vzal několik celkem různých počítačů s Windows 8.1 a otestoval rychlost v Multimedia Multitasking Testu 3.0. Pak všechny upgradoval na Windows 10 a test zopakoval. Výsledek? Starší verze je většinou malinko rychlejší, ale opravdu jen nepatrně. Fakticky to nepoznáte.Zdroj: CNET


Není to nejlepší test, ale lepší něco než nic. Určitě budou brzy další a lepší testy. Co se týče výkonu Windows 10, očekávám, že se bude časem zlepšovat. Aktuální verze Windows totiž bude vylepšována průběžně. Třeba na podzim přijde aktualizace Treshold 2, která má být zaměřená především na optimalizaci, takže výkon desítek se určitě ještě zlepší.

Pak tu mám jeden tip, pokud potřebujete ISO Windows 10, tak se dá pořídit odsud. Musíte samozřejmě mít pokud možno rychlé připojení k internetu, flash disk nebo DVD, nebo dost místa na disku. Pak můžete stáhnout MediaCreationTool a s jeho pomocí stáhnout ISO. Jenže stejně musíte napřed provést upgrade z verze, která vyhovuje podmínkám bezplatného upgradu. Desítky se vám aktivují a pak při čisté instalaci z ISO se systém už aktivuje automaticky.

Další tip (možná pro někoho nic nového) – jestli se vám opravdu nelíbí nabídka Start v desítkách, zkuste Classic Shell. Je zadarmo, Windows 10 podporuje už delší dobu a má spoustu možností vzhledu odpovídajících různým podobám nabídky Start v různých verzích Windows. O novou podobu nabídky Start nepřijdete, stačí při kliknutí na ni (nebo stisknutí klávesy Win) podržet Shift.

Pak jsem procházel řadu recenzí Windows 10 rozesetých po různých webech a nejvíc mě zaujalo tohle (myslím, že to byl zase Neowin) – prý tou největší změnou, kterou pocítí uživatel Windows 10 je Cortana. Pokud jí necháte dělat její práci, má být úžasná. Vím, že v české lokalizaci není. A nechci váš naštvat, ale opravdu mě to hodně upoutalo. Možná je to ta největší inovace, kterou desítky přinášejí. Tak se jednou snad dočkáme.

A nakonec, docela by mě zajímalo, jak je to s tou poslední verzí Windows. Když Microsoft nedávno oznámil, že nové funkce pro desítky bude uvolňovat do roku 2020 a bezpečností záplaty do roku 2025. Tak jsou Windows 10 poslední? Nebo je to přece jen trochu jinak?

A co dnes zaujalo kolem Windows 10 vás?

Zdroj: CNET, Neowin
reklama
Nejnovější články
Kryptoměna Chia by mohla způsobit nedostatek HDD a SSD Kryptoměna Chia by mohla způsobit nedostatek HDD a SSD
Původní kryptoměny vznikly s myšlenkou využití výpočetního výkonu včetně toho, který jen tak leží ladem, přičemž následky dnes můžeme všichni pocítit i na vlastní peněženky. Pokud se ovšem ujme měna Chia, nemusí jít jen o grafické karty.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
GeForce RTX 3080 Ti jsou za rohem, už se rozesílají po světě GeForce RTX 3080 Ti jsou za rohem, už se rozesílají po světě
Grafické karty NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti jsme očekávali už mnohem dříve, ale plány se několikrát změnily. Nyní je ale zřejmé, že tyto nové karty už budou brzy vypuštěny na trh. A pak je tu ještě něco. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Autonomní roboti Camello doručují potraviny a sami se dezinfikují Autonomní roboti Camello doručují potraviny a sami se dezinfikují
Došlo vám doma mléko nebo vejce? Pokud byste bydleli v Singapuru, mohli byste si objednat jejich doručení pomocí autonomního robota Camello. V současné době jsou testováni dva roboti, kteří navíc zvládnou dezinfekci pomocí UV záření.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nový hráč na trhu s webkamerami. Výrobce příslušenství Anker uvedl první model Nový hráč na trhu s webkamerami. Výrobce příslušenství Anker uvedl první model
Společnost Anker, která se dosud zabývala hlavně mobilním příslušenstvím nebo produkty chytré domácnosti, oznámila svou první webkameru PowerConf C300. Prodávána bude pod novou značkou AnkerWork.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Diablo 2 Resurrected podporuje původní mody: lze odemknout všechny postavy Diablo 2 Resurrected podporuje původní mody: lze odemknout všechny postavy
Alpha verze dlouho očekávané hry Diablo 2 Resurrected se už dostala mezi hráče. Poněvadž je postavena na enginu původní hry, fungují i stejné mody. Navzdory omezením ze strany Blizzardu tak lze hrát za všechny postavy.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře